Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ember vagyok, ha nem...

Rossz ember vagyok, ha nem akarom tartani a kapcsolatot anyámmal?

Figyelt kérdés

Miután a szüleim elváltak anyám a hülye viselkedésével teljesen tönkre tett. Én megértem azt, hogy nehéz volt neki, de nem én kértem hogy szülessek meg. Sokszor éreztem azt, hogy engem hibáztat, és bánja már azt is hogy a világon vagyok. A szúrós megjegyzéseivel lerombolta az önbecsülésem, sokszor éreztem magam értéktelen embernek. Menekültem tőle, ahogy volt rá lehetőség. Nem is kerestem egy ideig, de most egy munkahelyen dolgozunk és azóta állandóan piszkál.

Fel van háborodva hogy nem viszem haza kocsival pedig nekem az csak egy kis kitérő.

Azt mondja menjek át, fessem ki a régi szobám mert teljesen le laktam és csak úgy ott hagytam neki.

Meg fel lett újítva a ház és én nem adtam bele egy forintot se pedig akkor még ott voltam.

És amúgy is 30ezer forintért szinte ingyen laktam nála, szóval lehetnék egy kicsit hálásabb.

Sőt amikor a jogsit csináltam pár hónapig nem is kért lakbért, én meg vagyok olyan pofátlan, hogy nem fuvarozom.

Hát én meg mondtam neki, hogy szálljon le rólam, és be lehet fejezni a lelki terrort.

Persze most megint én vagyok a legszarabb ember.


2022. jún. 22. 08:01
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Azt te tudod, te érzed, hogy a rombolás, a mérgező szülő attitűd mennyire volt intenzív, illetve a te megélésed reális mértékűségét sem lehet egyértelműen leszűrni ennyiből. Nekem apám volt hasonlóan mérgező, én is évtizedekig szenvedtem emiatt, míg elért a "megvilágosodás". Mégpedig a következő: a szülő-gyermek reláció az atavisztikus, ősi ösztön szerűen szoros kötelék, függetlenül attól, hogy neveltetési hiányosságok vagy személyiségzavar miatt hogy bánt/bánik a szülő a gyerekkel, illetve hogy a gyermek miként regálja (túl/helyesen) le a szülő viselt dolgait. A szülő is sokat tesz a gyerekéért, a gyerek is tehet dolgokat. DE! Az hogy a szülő hogy viselkedik, az őhozzá tartozik, ahogy mondani szokták, önmagát minősíti. Az, ahogy a gyermek áll a szülőjéhez, az meg a gyermekről szól.

Így én is azt csináltam az örök elégedetlen és korholó apámmal, hogy megadtam neki annyit, amit reálisnak gondoltam, de meghúztam a határokat. Anyagilag is beszálltam, mert volt közös hitel stb. Aztán egy szép napon kitalálta, hogy mostantól a dupláját adjam. Nemet mondtam. Óriási balhét csinált, de mivel kitartottam, így belenyugodott, hogy ez nem jön össze. Ha követelőzött, adtam többet (pénzt, figyelmet, segítséget), de csak annyit, ami nekem belefér. Onnantól viszont védve is voltam, mert nem érhetett az, hogy leszarom őt, nem segítek, stb. Ha a segítségeim ellenére duzzogott, panaszkodott, morgott, az már csak a saját konfliktusa volt. Én a Te helyedben is azt csinálnám, hogy néha hazadobnám a muttert, még néha mondanám, hogy na gyere anyu, menjünk együtt vásárolni, ne kelljen cipekedned, de aztán hazamennék. Amikor beszól valami vitriolosat, vagy nem reagálnék, vagy higgadtan közölném, hogy ez csak az ő nézőpontja és sajnálod, hogy ezt érzi, de te mésképp látod és lám még életképtelen sem vagy. Nagyon sok lelki munka megőrizni az ítéletmentes higgadtságot a mérgező szülőkkel szemben, de megéri. Apám utolsó éveiben jelentősen javult vele a kapcsolatom. Meghalt már, de nem kell szemrehánynom, hogy nem tettem meg érte minden TŐLEM TELHETŐ-t.

2022. jún. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem meg mindenkinek egy élete van és senkinek se kötelessége elviselni egy mérgező szülőt. Ahogy a kérdező is írta, nem a gyerek akar meg születni, ha pedig a szülő diszfunkcionális, az nem gyerek hibája és nem rajta kell elverni, hogy félre siklott az életed, mert nem voltál felkészülve vagy csak mert képtelen voltál védekezni. Én semmit nem adnék egy szülőnek, aki csak fájdalmat okoz, legyen az fizikális vagy lelki, nem tartozom neki, hisz nem én kértem ezt az egészet..szóval kedves kérdező, én mindenképp arra bátorítalak, hogy vess véget ennek a kapcsolatnak, mert csak magadnak ártasz vele. A te életed is ugyanolyan értékes.
2022. jún. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Rossz ember ettől biztosan nem elszel.
2022. jún. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

"És amúgy is 30ezer forintért szinte ingyen laktam nála, szóval lehetnék egy kicsit hálásabb.


Sőt amikor a jogsit csináltam pár hónapig nem is kért lakbért, én meg vagyok olyan pofátlan, hogy nem fuvarozom.'c


Ebben igaza van, de nyilvánvalóan nem kell vele tartani a kapcsolatot, ha nem akarod. Mondjuk én nem értem, hogy ha utálsz valakit, akkor miért mész vele egy helyre dolgozni.

2022. jún. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj. Én sem tartom az enyémmel, sokkal jobb így.
2022. jún. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
"30 ezer forintért szinte ingyen laktam nála" Vicc az egész.Normális szülő nem nyerészkedik a gyerekén.Sőt ha teheti akkor segíti anyagilag.Ha meg nem akkor állod magadnak a kajádat,a dolgaidat, meg a +rezsit ami te miattad keletkezik,és kb ennyi.Elvileg nem albérletbe voltál hanem az otthonodban ahol felnőttél.Fenyegetni meg főleg nem kéne neki.Nyugodtan szakítsd meg vele a kapcsolatot ha van hova menned és úgy érzed hogy pokollá teszi az életedet.Én apámat offoltam már vagy 10 éve hasonló okok miatt amit itt leírtál.Az első pár évben bűntudatom volt miatta hogy "milyen szar ember vagyok hogy ezt tettem"de aztán beláttam hogy így volt helyes.Sokkal jobb lett a közérzetem és fellélegeztem hogy végre vége az állandó lelki terrornak és csicskáztatásnak.Sose volt jó a köcsögnek semmi.Azóta is remekül megvagyok nélküle. Az ilyen szülőért nem kár.Az ilyen jobb ha nincs.
2022. jún. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Életem legjobb döntése az volt, hogy megszakítottam a mérgező anyámmal minden kapcsolatot. Próbáld ki, kérdező, hogy így is lehet élni, el se fogod hinni a megkönnyebbülés mértékét.
2022. jún. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem dolgoznék egy munkahelyen egyik szülőmmel sem, pedig mi jóban vagyunk. Na, ha még útálnám is, fhúúúúú
2022. jún. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60 evesen most mondtam anyamnak elég volt. " mert vettek ki szabdsagot stb" azt tudom nekünk él, re apammal egy durva goromva emberrwl leelt egy életet. 60 evesen mar főleg nem fognak nekem parabcsolni.
2023. máj. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!