Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen kapcsolatot alakítsak...

Milyen kapcsolatot alakítsak ki anyámmal a történtek után? Már nem tudok neki megbocsátani. Viszont teljesen magára maradt, idős ember és szánom őt. Ugyan akkor már nem szeretnék többet sérülni.

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak kicsike koromban. Anyámnál maradtam aki folyamatosan bántalmazott fizikailag és verbálisan is. Sokszor megszégyenített megalázott. Később próbálta ellehetetleníteni az életem, hogy ne lehessek önálló és tőle függjek. Nagyon durva dolgokat csinált. Pl kirugatott a munkahelyemről, zaklatta a páromat és a szüleit, a barátaimat és a szüleiket. Sajnos néha célt ért és elfordultak tőlem miatta emberek. Egy időre el is tűntem teljesen azt sem tudta hol lakom. De miután meghaltak a nagyszüleim és egyedül maradt próbáltam adni neki egy második esélyt. Tiszta lappal indulást. De sajnos ezzel is visszaélt. Mikor egy komolyabb műtéten kellett részt vennem visszaélt a kiszolgáltatott helyzetemmel és újra verbálisan bántalmazni kezdett. Plusz felforgatta a lakásomat, megátkozott stb. Azóta az otthonomból kitiltottam a járvány kapóra jött így nem nagyon találkoztam vele. Max több havonta nyilvános helyen 1-2 órára és heti 1 telefonhívást vagyok hajlandó elviselni. De ezzel is mindig kiborít. Össze vissza hazudozik, beleszól mindenbe, igazi örömgyilkos aki elveszi az ember életkedvét is. De tényleg egyedül van, még a testvérét is elmarta maga mellől. Úgy érzem felelősségel tartozom mégis csak az anyám. És van neki egy kedves oldala is ami csak nagyon ritkán jött elő ilyenkor megértő volt, gyerekkoromban mesét olvasott,énekelt. Akkor olyan volt, mint egy igazi anyuka. Nehéz összeraknom hogy mind a kettő ugyan az az ember. Az egyiket szeretem a másikat gyűlölöm.
2022. júl. 27. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Semmilyet. Már rég ott kellett volna hagynod a francba, de nyilván úgysem fogod.
2022. júl. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem az ilyet. Bántalmazott, minek adtál neki esélyt? Minek tarod vele a kapcsolatot?
2022. júl. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Stockholm szindrómád nincs véletlenül? Nem kell tartanod vele a kapcsolatot!
2022. júl. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Elolvastam amit a stockholm szindrómáról írtak. Elgondolkodtató.
2022. júl. 27. 13:37
 5/12 anonim ***** válasza:
19%
Nincs semmi Stockholm szindroma, normális ha elnézőbb valaki vérrokonnal. Ha megváltozik tartsd vele a kapcsolatot szerintem.
2022. júl. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Ne hallgass az esztelen utolsóra. nem kell megbocsájtani a bántalmazónak mert rokon. És borítékolhatod hogy nem fog változni. Sose változnak.
2022. júl. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
6. Figyelj ide, az utolsó mondatban éppen azt írtam, amit te, hogy nem kell megbocsájtani, ha nem érdemes erre. Az enyém megváltozott sokban, teljesen nem tud senki ez igaz.
2022. júl. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azért adtam neki még egy esélyt mert már sok idő eltelt és reménykedtem a változásban. Mindig ebben reménykedem. De sajnos valóban nem fog. Bocsánatot sem kért soha, sőt letagad mindet amit elkövetett ellenem. Úgyis ha csak 2en vagyunk és nem hallja más. Ennek mondjuk nem tudom mi értelme. Azon kívül, hogy irdatlanul felidegesít.
2022. júl. 27. 14:20
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus bántalmazó, sürgősen írd ki az életedből.
2022. júl. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tanácsolom, csináld úgy ahogy én: megmondod neki keményen, hogy ha nem lesz változás, akkor vége. Sajna mivel ő ilyen, csak keményen lehet bánni vele. Nálam működött, de egyénfüggő kikre hat.
2022. júl. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!