Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » 6 vagy több gyerek nem túl...

6 vagy több gyerek nem túl sok egy családban, ilyen rossz gazdasági helyzetben?

Figyelt kérdés

Vannak azért még most is egy páran (egyik ismerősünknek is decemberben lett meg a 7. baba) akik 5-nél több gyereket vállalnak - amivel nincs semmi baj, biztos sok előnye van - viszont azt szokták mondani, hogy általában mindig a legkisebb, azaz az újszülött baba a kedvenc, és amíg pici, rengeteg törődést igényel, a többi meg addig csak úgy van.

Nem tudom ez így van-e, de én csodálom azokat, és tiszteletben is tartom, akik ennyi gyereket fel tudnak nevelni tisztességesen, szeretetben.


2023. ápr. 3. 22:00
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
89%
Akkor se szülnék ennyi gyereket ha milliárdos lennék. Most jön a kistesó a nagylányom mellé, de így is be vagyok sz@rva, hogy mi lesz. Pedig mindenünk megvan, ház, autó, munka stb.
2023. ápr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
96%
Ha jól bánnak a gyerekekkel és mindenük megvan akkor nem baj,hogy sok gyerkőc van a családban viszont amennyiben szegények és napról napra élnek felelselgesen vállalták be őket,mert ez nekik se jó.
2023. ápr. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
49%
Aki ugy érzi neki belefér miért ne elhetne ennyi?
2023. ápr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 Metionin ***** válasza:
85%
Szerintem már a 3 is necces, nem feltétlenül az anyagiak, hanem a minőségi idő miatt, amit külön 1-1 gyerekkel kellene tölteni. Szerintem fontos lenne, hogy ahol több gyerek van, ne essenek folyton a "gyerekek" kategóriába, tehát ne mindig csak mindannyian egyszerre létezzenek, hanem kell egyenként is külön minőségi idő, amikor a szülő csak azzal az egy gyerekkel foglalkozik, beszélget, meghallgatja a problémáit anélkül, hogy a többi ott legyeskedne. Ha milliárdos valaki, osztódni akkor sem tud, hogy ezt megtegye már 3-4 5 gyereknél. Márpedig az összes ismerősömnél, ahol tesó volt, ez volt a probléma és 90%-ban ezért is utálta a nagyobb a kisebbet, mert onnantól kezdve ő, mint személy nem létezett, onnantól csak a tesóval együtt voltak a "gyerekek".
2023. ápr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

#1, elhiszem, de kitartás, minden rendben lesz!

#2, ők nagyon-nagyon hívő emberek, úgyhogy valószínűleg azért vállaltak ennyit.

A kisebbek evangélikus oviba, a nagyok evangélikus általános iskolába járnak.

A legnagyobb fiú, és azt hiszem 13 éves.

2023. ápr. 3. 22:10
 6/40 anonim ***** válasza:
84%
Értem nagyon nagyon hivők aha akkor gondolom rengeteg pénzt is ad a jóisten hozzá mert ilyen àrak mellett ennyi gyerekhez nettó 1 millió a minimum hogy megélj.nem normális aki ilyen világra ennyit szül,se oktatás,se egészségügyi ellátás, semmi.csak infláció.agymosott banda...
2023. ápr. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
67%
De sokszor egy férfi büszke magára, hogy ő tud gyereket csinálni. Mert tudják, hogy jó a szerszám meg az anyag.
2023. ápr. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
62%
Sztem max 2, de en egyet se szeretnek es egyre tobben vannak igy. Az a baj h a romaknal meg alap a minel tobb. Le fognak hagyni minket 😅
2023. ápr. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
97%
El nem tudom képzelni, hogy ez hogy működhet, és most nem az anyagi oldaláról beszélek. Még úgy hárommal szerintem menedzselhető, hogy mindegyik érezze a törődést, de úgy afelett kis korkülönbségnél hogy oldod meg, hogy most a hat évesnek vannak kérdései a dinoszauroszokról, a négy éves hisztizik, a két éves kamikaze módon felmászik a szekrény tetejére, az újszülött meg hasfájós? Talán ha ikrek, akkor még talán, mert úgy nagyjából egy szinten vannak, de amúgy hogy csinálják? Mert persze egy kisiskolás már tud segíteni, de ne szopassuk már azzal, hogy neki kell pelenkát cserélnie az öccsén.
2023. ápr. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
50%
1 is sok
2023. ápr. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!