Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » 6 vagy több gyerek nem túl...

6 vagy több gyerek nem túl sok egy családban, ilyen rossz gazdasági helyzetben?

Figyelt kérdés

Vannak azért még most is egy páran (egyik ismerősünknek is decemberben lett meg a 7. baba) akik 5-nél több gyereket vállalnak - amivel nincs semmi baj, biztos sok előnye van - viszont azt szokták mondani, hogy általában mindig a legkisebb, azaz az újszülött baba a kedvenc, és amíg pici, rengeteg törődést igényel, a többi meg addig csak úgy van.

Nem tudom ez így van-e, de én csodálom azokat, és tiszteletben is tartom, akik ennyi gyereket fel tudnak nevelni tisztességesen, szeretetben.


2023. ápr. 3. 22:00
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
#29 mert??
2023. ápr. 4. 07:59
 32/40 A kérdező kommentje:
Azzal viszont egyetértek, hogy létbizonytalanság van, főleg ebben az országban, ráadásul hogy még háború is van, ki tudja hogy egyáltalán mikor lesz annak is vége, vagy mi lesz belőle.
2023. ápr. 4. 08:03
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a 29 jogosan tette fel a kérdést. Az Énidő KELL, mert az ember kiég. Nem lesz attól senki rossz ember, vagy rossz szülő, ha lepasszolja néha a gyermekeit, hogy a saját lelkét, és a kapcsolatát ápolja, sőt. A kapcsolatot ÉPÍTENI kell, folyamatosan!
2023. ápr. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

#33, ez persze, hogy jogos!

Nem azt mondtam egyáltalán, hogy soha nem kell/lehet kikapcsolódni a szülőknek, igen is kell, mert fel kell töltődniük.

Én úgy értettem, hogy a környezetemben a szülők imádnak a gyerekekkel együtt tölteni időt (játszani, beszélgetni, tvzni, stb..)

2023. ápr. 4. 08:25
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

Én is imádnék, ha lenne, de nem állandóan. Van, aki erre született, van, akinek kell a különidő is, és van, akinek jobb, ha nincs gyereke.

Egyébként nem tudom, mennyire jó az, ha ennyire rá vannak kattanva a gyerekekre, mert mi lesz, ha a gyerekek kirepülnek? Vagy örökre a szülővel maradnak?

2023. ápr. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:
Hát jó, azért nem kell folyamatosan a gyerek s*ggében lenni, ez totál igaz
2023. ápr. 4. 09:20
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt mondom!
2023. ápr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
#34 Anyámnak mindenféle kézműves vacak a hobbija, mikor mivel kapcsolatban jön rá az ötperc. Három gyerek közül mindig volt legalább egy, akit éppen érdekelt. Kikapcsolódás és énidő. Apám tévét néz, horgászik, egy időben kutyázott. Mindegyik olyan hobbi, ami neki énidő, és elfér mellette egy-két gyerek, ha nem jár a szájuk közben megállás nélkül. Hülyeség az, hogy nincs hobbi gyerek nélkül, ha meg a szülők a barátaikkal, vagy kettesben szeretnének bármit csinálni, bevállal egy estét/hétvégét a nagyszülő, jobb esetben abból is van 4 (vagy nagynéni, nagybácsi). Nálunk sokszor az volt a családi nyaralás, hogy gyerekek nagyszülőnél 1-2 hétre az odalátogató unokatesókkal, szülőknek meg nyugi kettesben otthon. Költséghatékony volt, 20-30 éve sem volt ám hű de nagy létbiztonság. Amikor benne vagy, sosem látod biztosnak a helyzeted, objektíven nézve most minden könnyebb.
2023. ápr. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

Az elvárásaink és igényeink miatt tűnik rossznak a helyzet, valójában kva kényelmes életünk van.


Ettől függetlenül pont az igények miatt szerintem max 3-4 gyerek a tartható egy tehetősebb családban, ennél több már valamilyen módon nem a mostani elvárásoknak és igényeknek megfelelően kapja meg a szükséges dolgokat akár anyagi, akar érzelmi szempontból.

2023. ápr. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%

39! Miért nagy igény vagy elvárás az, hogy egyedülállóként is tudjak venni egy lakást, ami nem kerül 30 millióba? Másfél-két szobás saját lakás miért nagy igény?

Nincs kényelmes élet, mindennek megy fel az ára. És pont nem a tehetősek szülnek 3-4 gyereket, hanem aki nem akar dolgozni, legalábbis a környékemen. A gyerekeik használt rongyokban járnak, mert anyuka nem dolgozik, apuka meg vagy szar fizetést visz haza, vagy épp csak megy egyik helyről a másikra.

2023. ápr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!