Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » 6 vagy több gyerek nem túl...

6 vagy több gyerek nem túl sok egy családban, ilyen rossz gazdasági helyzetben?

Figyelt kérdés

Vannak azért még most is egy páran (egyik ismerősünknek is decemberben lett meg a 7. baba) akik 5-nél több gyereket vállalnak - amivel nincs semmi baj, biztos sok előnye van - viszont azt szokták mondani, hogy általában mindig a legkisebb, azaz az újszülött baba a kedvenc, és amíg pici, rengeteg törődést igényel, a többi meg addig csak úgy van.

Nem tudom ez így van-e, de én csodálom azokat, és tiszteletben is tartom, akik ennyi gyereket fel tudnak nevelni tisztességesen, szeretetben.


2023. ápr. 3. 22:00
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
91%

Én mondjuk anyagilag sem tudom, hogy kviitelezhető ennyi gyerek, hacsak nem kifejezetten gazdag családról van szó.


Jó, nyilván a külön szoba ezesetben nemlétező fogalom alapból, mert jellemzően azért nem tartanak fenn 7-8 szobás házakat a nagycsaládok, de mennyi pénz lehet ennyi embernek egyáltalán a normális étkezés? Csak az 3-400 ezer forint. És akkor gondolom mindenki fürdik, mindig megy a mosógép, a tűzhely, a rezsi is jó nagy lehet, na meg mindenkinek cipő, pláne kiskorban, mikor még örökölni sem feltétlenül tudnak egymástól, mert tönkreteszik...


Szóval, már az alapkiadások olyan sokba vannak ennyi gyereknél még spórolós szinten is, hogy nem tudom, hogy tartja el őket "àtlagember".

2023. ápr. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
94%
3 gyerek mellett se lesz sok szabadidőd.
2023. ápr. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
91%

Évekkel ezelőtt láttam egy riportfilmet a tévében egy sokgyerekes családról. Ment a nagy rózsaszín cukormáz, aztán a riporter megkérdezte a legnagyobb gyereket, milyen érzés ilyen nagy családban élni. Azt válaszolta, hogy minden újabb gyerek a meglévők rovására születik. Azt hiszem, ezzel mindent elmondott.

N

2023. ápr. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

#12, így igaz!

Szerintem is 3 gyereket simán fel lehet normálisan nevelni, rokonomék is 3-an vannak testvérek, és ott is mind a 3 gyerek nagyon rendes, okos, stb.

Mindenki hagy döntse el, mennyit szeretne, és aki nem szeretne egyet sem, azt is tiszteletben tartom, de viszont azt nem értem, hogy gyerek(ek) mellett miért ne lehetne hobbija az embernek? (gondolok itt 2 gyerekre mondjuk)

2023. ápr. 4. 06:42
 25/40 anonim ***** válasza:
75%

3ra már kapják az adókedvezményt meg mi egyebeket. Általában aki gyereket akar az minimum 3at bevállal, legalábbis ezt látom a környezetemben.


Szerintem mondjuk 1 is sok.

2023. ápr. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
#22, tisztában vagyok vele, hogy nem lesz, de egy csomó 3 gyerekes család van, és közülük sokan mondták (a környezetemben) hogy nem is annyira hiányzik nekik a sok énidő, mivel szeretnek a gyerekeikkel időt tölteni.
2023. ápr. 4. 06:46
 27/40 anonim ***** válasza:
95%
3-nál több gyerek szerintem is sok, de anyagilag is nehéz lehet 6 gyereket felnevelni most
2023. ápr. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
96%

"Szerintem is 3 gyereket simán fel lehet normálisan nevelni"


Addig, amíg mindkét szülőnek van normális állása és együtt vannak.


Na, ma viszont pont ez hiányzik, túl nagy a bizonytalanság, ezért nem mernek kettőnél többet vállalni az emberek. Mert lehet, hogy holnap már nincs párod vagy nincs munkád, és akkor egy fizetésből 3 gyereket nevelni komplett nélkülözés.


Hidd el, én próbáltam, miután a szüleim elváltak ;) De abban is volt részem, már felnőttként, milyen az, mikor jön egy válság vagy sz*rul megy a cégnek és egyik napról másikra nincs állásod, és ki tudja, mikor lesz és milyen lesz és nőként pláne ki a tököm akar alkalmazni 3 gyerekkel, pláne 8-4-ig, hogy még hozni-vinni is lehessen a kicsiket.


Nem véletlen, hogy nem születik, csak 1-2 gyerek. A mai 30-as generáció pont a válság idején volt fiatal, láttuk, hogy omlanak össze biztosnak hitt életek napok alatt és láttuk, hogy mire iskolások lettünk, a fél osztálynak már elváltak a szülei.

2023. ápr. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%

#26


És te ezt komolyan elhitted?

2023. ápr. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
75%
Ez még jó gazdasági helyzetben is sok. Jellemzően az csinál ennyi gyereket, aki vagy nem akar dolgozni, vagy nem ismeri a védekezés fogalmát, esetleg el van vakulva, és szerinte a gyermek Isten ajándéka.
2023. ápr. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!