Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szólnátok a testvéreteknek,...

Szólnátok a testvéreteknek, hogy túl sok sms-t küld? (tiétek a telefonszámla) Havi 110 sms soknak számít?

Figyelt kérdés

45+ a húgom.

Nincs rendszeres munkája, így felajánlottam neki egy előfizetéses sim kártyát a saját számlámhoz kapcsolódóan.


Nagyon hálás volt, havonta kérdezte, hogyan áll, nehogy sok legyen. Májusig nem is volt sok. De az ahavi számla triplája lett megszokottnak, sokkot is kaptam, azonnal néztem a részletest, és látom, hogy 110 sms-t küldött, ami megmondom őszintén, érthetetlen számomra. 2023-ban sms???

Nyilván nem okoz gondot kifizetnem, még így is is nagyon olcsó ez a díjcsomag. Jogom van számonkérni? Most először nem kérdezte, hogyan áll a számlája. És még az elején megbeszéltük, hogyan spóroljon a telefonján, de süket fülekre talált.


2023. jún. 24. 07:04
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
77%
Hát, biztos hogy elsőként nem a Gyakorira jönnék ezzel...
2023. jún. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
bocs, hogy tanácstalan vagyok egy kis apróság kapcsán. Ráadásul lehet, csak én gondolom rosszul, és a 110 sms valójában nem sok. És ha már felajánlottam, bármennyi is a telefonszámla, nincs jogom megjegyezni.
2023. jún. 24. 07:15
 3/38 anonim ***** válasza:
72%

"2023-ban sms???"


Nyilván nem mindenkinek van mobil internete.

2023. jún. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy felesleges volt az elofizetes neki, inkább havi toltotkartyat ajánlottál volna.
2023. jún. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
64%
110 db sms?! Max 3-5 sms-t küldök egy hónapban, azt is csupán álláskereséssel kapcsolatban. Egy átlagos ember 2023-ban már rég nem használja az sms-t. Beszélgess el vele. Az sms-t gyakorlatilag chat-nek használta.
2023. jún. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jogod van számonkérni, vagyis inkább közölni, hogy Juli, a legutolsó szamlad épp háromszorosa annak, ami eddig volt. Ha ez így megy tovább, lemondom az elofizetesed. A maximum, amit hajlandó vagyok kifizetni az x összeg.
2023. jún. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
77%

Hát, ha Te azt mondtad, hogy fizetsz mindent, akkor ennyi.


Az pedig irreleváns, hogy 2023 van. Ha Te már mutattál neki alternatív megoldásokat, akkor nem tudja őket használni ezek szerint.

2023. jún. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom előfizetés mellé valamennyi mobilnet is jár, így számomra is wtf egy kicsit ez az egész. 65 éves anyám képes használni valami chat appot, nem olyan bonyolult...
2023. jún. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
78%

8!


A 85 éves szomszedasszonyomnak is megy, ellenben a 70 éves anyosomnak nem. Ő pl csak telefonálni tud. Az emberek nem egyformák. Emellett chat appot akkor tud valaki használni, ha a másik fél is használja. Anyosomnak hiába próbálnal whatsappon üzenetet írni.

2023. jún. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
90%

Nem nem megy neki, csak leszrja megtanulni is.

Menne az, ha neki kéne kifizetni a számláját, mert gondolom így, hogy a kerdező fizeti, persze, hogy kva mindegy neki hogy sms vagy chat.

2023. jún. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!