Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosoan nem szeretem ha a...

Jogosoan nem szeretem ha a tesóm beállít hozzánk a barátnőjével?

Figyelt kérdés

Még 5 éve kaptam én és a lánytesóm BP-n lakást a nagyszüleimtől. azóta már elvégeztük az egyetemet dolgozunk, apárom is velünk él, ő is dolgozik. A fiú tesónk is kapott lakást csak egy vidéki városban mert odament továbbtanulni.


Ő már nincsen ott, mert 90%ban home officban dolgozik, ezért ő bárhol lehet kb, munkaidő alatt.


Most az csinálja hogy a megkérdezésünk nélkül közli pénteken, hogy ő másnap feljön a barátnőjével és itt lesz 1-2-3 napokat.

Ez nekem nagyon nem tetszik, hogy csak így beállít hozzánk, mikor mi lakunk itt. Én szeretném a hétévégét otthon nyugiba tölteni, és nem hozzájuk alkalmazkodni, hogy ők mikor jönnek, meg aztán ott mit csinálnak.


Jaa, és nekem és a lánytesómnak nincs is kulcsa a fiú tesónk lakásához, és sose mentünk oda hozzá, "szállodába". nem járkáltunk a nyakára.


Az nem tetszik hogy a fiú tesóm úgy viselkedik mintha neki is köze lenne ehhez a lakáshoz ahol mi élünk, és teljes joggal beteszi magát oda a barátnőjével. Úgy hogy meg se kérdezi, hogy jöhet e csak közli hogy ő jön.


(a lakások a nagyszüleink tulajdona)



2023. júl. 21. 10:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/104 anonim ***** válasza:
87%

"Még 5 éve kaptam én és a lánytesóm BP-n lakást a nagyszüleimtől."


"(a lakások a nagyszüleink tulajdona)"


Csak használatra kaptátok a lakást, nincs semmi lepapírozva? Haszonélvezők se vagytok?

2023. júl. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/104 A kérdező kommentje:
de azok vagyunk
2023. júl. 21. 10:13
 3/104 anonim ***** válasza:
94%
Mondd meg, hogy nem jöhet. Ha jön mégis: Kulcsa van? Nem. Akkor ne engedd be.
2023. júl. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/104 A kérdező kommentje:
van sajnos kulcsa.
2023. júl. 21. 10:19
 5/104 anonim ***** válasza:
96%
Zarcsere, ha beallit, kozlitek hogy itt ti laktok, es nem hasznalhatja hotelnek a lakasotokat.
2023. júl. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/104 A kérdező kommentje:
most ez olyan hogy anyukám testvérének a komplett családja is a nagyszüleink lakásaában lakik, nincsen haszonélvezetük meg tulajdonjoguk se, de mégse járunk od ahozzájuk. mert tiszteletben tartjuk a másik életét.
2023. júl. 21. 10:21
 7/104 A kérdező kommentje:

5-ös ha nem lenne haszonélvezetünk a lakáson, akkor nem tehetnénk meg hogy nem engedjük hogy odajöjjön?


legalább kérdezné meg tőlünk, nem önkényesen kijelenti hogy ő ekkor és ekkor jön.....

2023. júl. 21. 10:22
 8/104 anonim ***** válasza:
94%
Mondtad már a tesódéknak hogy ne jöjjenek?
2023. júl. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/104 anonim ***** válasza:
93%

Tehát a ti lakásotokban te, a lánytesód és a te párod laktok életvitelszerűen együtt, a fiútesódnak meg van egy másik lakása más településen, ahol ő a barátnőjével lakik együtt. Ugye jól értettem?


Nos, akkor ő hozzátok vendégségbe jön a saját otthonából. Ez legyen a kiindulópont.

Mondd meg neki, hogy normális ember nem közli, hogy vendégségbe megy, pláne nem ottalvós vendégségbe, hanem akkor megy, ha hívják. Ill. kérni lehet ritkán, indokolt esetben, de nem pofátlanul gyakran; és el kell fogadni, ha nemet mondanak.

A jelen helyzetben egyszerűen mondd ezt el neki, és hogy ne jöjjenek, mert terhetekre vannak. Sértődés lesz? Először biztosan. De aki ilyen pofátlan, azzal vállalni kell a konfliktust, különben csak egyre jobban elszemtelenedik.

(Megj.: Szomorú, hogy ilyen testvére van valakinek. Van egy sejtésem, hogy ő az egyetlen fiúgyerek és kb. mindent lehetett neki az elmúlt 20 évben, ti meg - lányok - korlátok között nevelkedtetek. Ő egy önző, pofátlan alak lett, ti meg normális emberek. Szóval a szüleitek hibája is, hogy most itt tartotok.)

2023. júl. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/104 anonim ***** válasza:
98%

Első körben azonnal lecserélném a zárat,második körben, ha megint bejelenti, hogy jön, jelezném, hogy nem alkalmas. Onnantól, ha akaratotok ellenére potyára jön, mert nem tud bejutni, az ő felelőssége. Hidd el, ebből tanulni fog, nem fog másodjára is odapofátlankodni.

Ha eddig évekig nem jeleztétek, hogy zavar, akkor amúgy nem csoda ha azt hitte, hogy ez oké.

2023. júl. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!