Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosoan nem szeretem ha a...

Jogosoan nem szeretem ha a tesóm beállít hozzánk a barátnőjével?

Figyelt kérdés

Még 5 éve kaptam én és a lánytesóm BP-n lakást a nagyszüleimtől. azóta már elvégeztük az egyetemet dolgozunk, apárom is velünk él, ő is dolgozik. A fiú tesónk is kapott lakást csak egy vidéki városban mert odament továbbtanulni.


Ő már nincsen ott, mert 90%ban home officban dolgozik, ezért ő bárhol lehet kb, munkaidő alatt.


Most az csinálja hogy a megkérdezésünk nélkül közli pénteken, hogy ő másnap feljön a barátnőjével és itt lesz 1-2-3 napokat.

Ez nekem nagyon nem tetszik, hogy csak így beállít hozzánk, mikor mi lakunk itt. Én szeretném a hétévégét otthon nyugiba tölteni, és nem hozzájuk alkalmazkodni, hogy ők mikor jönnek, meg aztán ott mit csinálnak.


Jaa, és nekem és a lánytesómnak nincs is kulcsa a fiú tesónk lakásához, és sose mentünk oda hozzá, "szállodába". nem járkáltunk a nyakára.


Az nem tetszik hogy a fiú tesóm úgy viselkedik mintha neki is köze lenne ehhez a lakáshoz ahol mi élünk, és teljes joggal beteszi magát oda a barátnőjével. Úgy hogy meg se kérdezi, hogy jöhet e csak közli hogy ő jön.


(a lakások a nagyszüleink tulajdona)



2023. júl. 21. 10:06
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/104 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, mert a tulaj azt mondta, meccseljétek le ti.

Mitől féltek? Hogy megver, vagy megüt?

Hívjatok rá rendőrt, kit érdekel, hogy a tesód, nem kell eltűrni neki mindent csak mert nem nevelték meg!

2023. júl. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/104 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű, a nagyobb biztonság miatt felszereltettek egy heveder zárat az ajtóra. Annak annyi kulcsa lesz, ahányan ott laktok és ha elmentek, azt is bezárjátok. A bátyád fejre is állhat, nem jut be. Ha akkor megy, amikor otthon vagytok, megmondjátok, hogy nincs hely, ez nem szálloda.
2023. júl. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/104 A kérdező kommentje:

"De valójában a történés szempontjából gyakorlatilag mindegy, mert nem úgy kaptátok, hogy tessék, itt van hármótoknak 2 lakás, mindkettő mindhármótoké, szabad használatra."


Igazából, ez nem volt kimondva sose így egxaktan. A pesti lakás mindig is (2018 óta) a két lány "birodalma" volt. Ezt a lakást még régebben vették a nagyszülők, aztán elérkezett a taovábbtanulás, minket pestre vettek fel egyetemre, ezért ideköltöztünk. a két lány.


Érettségikor ott volt, a fiútesónk, ő egy megyeszékhelyre ment otvábbtanulni, és vettek neki ott egy lakást. ő ott volt az egyetemi évek alatt. csak mostmár nincs ott mert kijárta az egyetemet dolgozik, és akkor neki a BP -élet kell, és ezért jön ide, ebbe a lakásba ahol mi lakunk,

2023. júl. 27. 15:49
 94/104 A kérdező kommentje:

amúgy a vidéki lakás az mindig úgy volt a család tudatában hogy az a janié. ő van ott ő lakik ott. mi soha nem voltunk emlegetve, hogy a Kati meg Julcsi is mehessen oda, vagy lenne őtt joga lenni. az mindig is a fiú tesónk "birodalma" volt.


És mi soha nem is mentünk oda hozzá.

2023. júl. 27. 15:51
 95/104 A kérdező kommentje:
az a baj hogy van már heveder zár, de ahhoz is van kulcsa.
2023. júl. 27. 15:54
 96/104 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még a haszonélvezet sem igaz. Marad az őszinteség. "Nem Jani, nem jöhetsz ide. Ez a mi otthonunk és zavarsz minket!" Mit csinál, megver?
2023. júl. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/104 A kérdező kommentje:

Hát csak nekiáll hepciaskodni hogy ő de jön. Mamaék meg azt nem mondjak neki hogy nem mehetbe abba a lakasba mert megiscsak ő az unokajuk. - gondolom.


Anennyire en tudom, a nagyszulok mar eldontottek hogy a videki lakast kapja a fiú tesó. Ezt meg mi. ( majd miutan nem lesznek)

2023. júl. 27. 16:21
 98/104 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor van haszonélvezeted vagy nincsen?
2023. júl. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/104 A kérdező kommentje:
Nincsen, csak végrendeketben van benne hogy a két lany unokaé lesz a lakas
2023. júl. 27. 17:15
 100/104 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az eddigi álláspontod kamu. A nagyszüleid életében bármi történhet és ilyen alapon A fiú testvérnek csak etikus akadálya lehet abban, hogy bemenjen a lakásba. Annyit tudtok tenni, hogy kiálltok magatokért, amikor fenyegetőzik, kiabál vagy ilyesmi.
2023. júl. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!