Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosoan nem szeretem ha a...

Jogosoan nem szeretem ha a tesóm beállít hozzánk a barátnőjével?

Figyelt kérdés

Még 5 éve kaptam én és a lánytesóm BP-n lakást a nagyszüleimtől. azóta már elvégeztük az egyetemet dolgozunk, apárom is velünk él, ő is dolgozik. A fiú tesónk is kapott lakást csak egy vidéki városban mert odament továbbtanulni.


Ő már nincsen ott, mert 90%ban home officban dolgozik, ezért ő bárhol lehet kb, munkaidő alatt.


Most az csinálja hogy a megkérdezésünk nélkül közli pénteken, hogy ő másnap feljön a barátnőjével és itt lesz 1-2-3 napokat.

Ez nekem nagyon nem tetszik, hogy csak így beállít hozzánk, mikor mi lakunk itt. Én szeretném a hétévégét otthon nyugiba tölteni, és nem hozzájuk alkalmazkodni, hogy ők mikor jönnek, meg aztán ott mit csinálnak.


Jaa, és nekem és a lánytesómnak nincs is kulcsa a fiú tesónk lakásához, és sose mentünk oda hozzá, "szállodába". nem járkáltunk a nyakára.


Az nem tetszik hogy a fiú tesóm úgy viselkedik mintha neki is köze lenne ehhez a lakáshoz ahol mi élünk, és teljes joggal beteszi magát oda a barátnőjével. Úgy hogy meg se kérdezi, hogy jöhet e csak közli hogy ő jön.


(a lakások a nagyszüleink tulajdona)



2023. júl. 21. 10:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/104 anonim ***** válasza:
72%
Nem, nem az övéké a döntő szó, q kerdezo irta, hogy neki ,ég q testvérének haszonélvezeti joga van. Az övéké q döntő szo
2023. júl. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/104 A kérdező kommentje:

Iagzaból a fiú tesónknak is meg lett volna adva a lehetoseg hogy jojjon BP-re egyetemre, ő is kapott volna lakást, csak nem tanult jól, hogy BP-n levő egyetemre felvegyék ( amilyen szakra akart volna menni), csak egy vidéki szinte no name egyetemre jutott be, ezert került ő egy vidéki varosba, mi meg a lanytesommal BP-re.


Mi a gimnazium alatt széttanultuk magunkat, bejutottunk BP-n egyetemre, 450 ponttal . Ezert vagyunk mi itt.

2023. júl. 21. 15:02
 43/104 anonim ***** válasza:
14%

41-es, jó lenne tudni a részleteket. Valóban írtak szerződést erről? Nem hiszem. Az én nagyanyámnak is volt lakása BP-n, ahol a bátyám ideiglenesen élt, de nem volt róla semmiféle szerződés írva. Miért is legyen családon belül? Ettől függetlenül persze tiszteletben tartottam, hogy ő ott él, nem mentem soha hozzá aludni, de ha akartam volna, akkor a mama válasza az lett volna, hogy: "beszéljétek meg."

Érdekelne, hogy itt is ugyan ez a helyzet áll-e fent? Hogy minden lakás mindenkié, de most épp az a helyzet, hogy a lányok veszik igénybe. Mert ha ez így van, akkor a fiúnak is bármikor van családilag joga odamenni. Az erkölcsi jog már más kérdés persze. Ildomos-e odamennie? Mert egyébként nem annyira. De mondom, ehhez tudnom kéne teljesen a hátteret. Van lakásszerződés, vagy nincs? Mert ha nincs, akkor ez így egy morális kérdés, és zárcserét, meg hasonlót tanácsolni egyenes út a családon belüli visszafordíthatatlan kapcsolatromláshoz. Ezt nem árt azért figyelembe venni. Persze, a fiú lehet egy érzéketlen bunkó, aki nem megkérdezi, hanem bejelenti az érkezését. Akkor járna el legbölcsebben, ha megkérdezné, mikor mehet fel, mikor nem zavar a legkevésbé se senkit, és amikor jön, akkor is hozna valami kis meglepetést, kaját, vagy bármit, amivel jelzi, hogy nem élősködni ment át. De mondom, mielőtt ezen merengene az ember, jó lenne tudni, van-e élő szerződés a lakáson, vagy csak a családon belüli megegyezés, tehát, morális kérdés vetül fel?

2023. júl. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/104 anonim ***** válasza:
22%

#42: jó, értjük, hogy nem kedveled a testvéredet, de azért szánalmas ne legyél.


Az az igazság, hogy kitörölheted a 450 pontoddal, ha az életben egy ilyen helyzet is kifog rajtad, és kihasználnak gond nélkül.

2023. júl. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/104 anonim ***** válasza:
97%

43!

1. kommentben q kérdés, másodikban a válasz, haszonélvezetük van.

De ha nem lenne se pofatlankodhat be senki oda, ahol mások laknak, pláne hogy visszafelé ez nem működik.

2023. júl. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/104 anonim ***** válasza:
17%
45-ös, oké, de az a válasz, hogy "haszonélvezők vagyunk" lehet hivatalos, de lehet csak jelzés értékű, hogy "mivel ott lakunk, ezért mi vagyunk ennek a haszonnak az elvezői". Arra szeretnék konkrét választ kapni, hogy van-e erről olyan hivatalos papír, mint amilyen az albérlő-főbérlő viszonyban szokott lenni, kiemelve olyan pontokat, hogy az adott időben MINDEN jog a lakást illetően a két lányé.
2023. júl. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/104 A kérdező kommentje:
Igen, van róla papír.
2023. júl. 21. 15:23
 48/104 A kérdező kommentje:

Iagazból csak kívülallok véleményére vagyok kíváncsi.


Szerintem, ha nem lenne róla papírunk, akkor se illene így idejönnie minden megkérdezés nélkül. Úgy hogy nem szokott semmit se hozni, (a csaja sem)


Pláne, hogy mi soha nem mentünk hozzá.

2023. júl. 21. 15:26
 49/104 anonim ***** válasza:
18%
Nem mindenki az illene szerint él. Függ attól is, hogy milyen nevelést kapott, és abból mi az amit alkalmaz is, mert egyetért vele.
2023. júl. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/104 anonim ***** válasza:
3%

Ha van róla papír, akkor ez így már jogi kérdés. Nincs joga odamenni kérdezés nélkül. Nincs joga kulcsot birtokolni sem. Tehát, elméletileg még a zárcserét is megtehetnétek, csak abból még nagyobb balhé lenne, mintha simán kitiltanátok őt szóban.

De hogy azért mégis lássuk a fiú szemszögéből is a dolgokat: Csúnya szóval élve, ott szutykosodik vidéken. Gondolom most fiatal, szeretne ő is pörgést. Az, hogy milyen tanuló volt az iskolában, nem lehet mérvadó egy ember személyiségét nézve. Én is rossz tanuló voltam, mert nem olyan agyam van, hogy könnyen tanulok, én másba vagyok jó. De volt sok osztálytársam, akik nálam sokkal jobban tanultak, de az élethez meg elképesztően bugyuták. Papagájként képesek felmondani az anyagot, mert rabszolga agyuk van, de önálló döntéshozatalra, logikus gondolkodása, ok-okozati összefüggések megfigyelésére már alkalmatlanok. Tehát, egy ember értékét nem az iskolai eredmények határozzák meg. Ha az ő szemszögéből nézem a dolgokat, akkor akár láthatom így is: "A két testvérem ott dőzsöl Budapesten egy hodály lakásban, és élvezik a főváros minden sziporkáját egész életükben, mialatt én ott rohadok vidéken, pedig családilag ugyan annyi jogom lehetne nekem is BP-n laknom. Ezért én is felmegyek, amikor csak akarok!"

Nem azt mondom, hogy ez helyes gondolat. Sőt, visszataszító. De neki is lehet minimális igaza ebben a dologban. Mert egyikőtök sem saját pénzéből vette a lakást. Az meg természetes, hogy fordítva, ti soha nem mentek hozzá. Ki a fene akarna Budapestről lemenni vidékre? Maximum, ha az a lakás valahol Siófokon, vagy más brutális üdülőövezetben van, ahol az élet pezseg.

2023. júl. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!