Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért kell a testvéremnek...

Miért kell a testvéremnek ilyen szinten smucignak lennie? 20.F

Figyelt kérdés

20 éves férfi vagyok és van egy 17 éves öcsém megbeszéltük egy ideje már, hogy lemegyünk a Balatonra.

4 óra ez nekünk vonattal jó sok cucc is volt nálunk szóval nyilván első osztályra vettem, hogy ne legyek bent a tömegnyomorban ennyi nekem megért plussz ezer forintot, hogy 4 óráig ne kelljen nyomorognom a tömegben.

Erre meg az öcsém fennhangon mondja, hogy miért oda veszem meg ő biztos nem fogja azt plussz ezer forintot kifizetni inkább a sima menetjegyet veszi meg.

Mondom neki te tényleg ilyen hülye vagy?

Tele lesz a vonat, húgy szagos lesz az egész kocsi és jó eséllyel a cuccaidat se fogod tudni normálisan felpakolni és tarthatod útközben a kezedben órákat, most komolyan ezen az ezer forinton hiszitel amikor a Balatonra megyünk le?

Azt mondja akkor adjam oda neki azt az ezrest.

Megmondtam neki, hogyha ennyire smucig akkor menjen oda és nyomorogjon ha ennyire fáj neki azaz 1000 forint mintha 5000-10000 forintba kerülne.

Aztán most én itt utazom az első osztályon ő meg a simán.

Jól el is cseszte most ezzel az egész hangulatot.

Ráadásul a szüleink is bőven adtak neki pénzt erre a hétvégére azaz 1000 forint nem oszt nem szorzott volna.


2023. aug. 4. 12:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
Majd megtanulja. XD Lehet jobb, hogy nem adtad oda azt az ezrest, mert akkor nem tudná meg, milyen izzadni a tömegben.
2023. aug. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%

Ez egyszerűen két különböző nézőpont. Te első osztályon akarsz utazni, ő meg úgy gondolja, hogy simán kibír négy órát a másodosztályon, nem ad ki ezért plusz ezer forintot. Csak az, hogy van pénze, nem azt jelenti, hogy olyasmire akarja elszórni, amire szerinte nem éri meg.

Én utaztam jó párszor a balatoni vonaton, nem volt semmi húgyszag, cuccok is elfértek, maximum az ölemben tartottam egy kis hátizsákot, az meg nem zavart. Én sem adtam volna ki plusz pénzt. Ha ezért valaki smucignak tart, hát legyen, az ő problémája.

Azt is megértem persze, hogy neked mások az igényeid. De jobb lett volna, ha előre megbeszélitek, ki hogy akar utazni.

2023. aug. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
5%
Smucig? Azaz piszkos? Nem fürdik? De ennek mi köze a vonatozáshoz?
2023. aug. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
#3 Jelentésváltozásról hallottál-e már?
2023. aug. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
74%
Miért nem adtad oda neki azt az ezrest, ha olyan fontos volt neked az első osztály? Csak nem smucig vagy?
2023. aug. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertem, mit kell ezen így hisztizni. Akkor ő ott utazik, nem mindegy??
2023. aug. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%

"De jobb lett volna, ha előre megbeszélitek, ki hogy akar utazni."

"Miért nem adtad oda neki azt az ezrest"


Mert akkor nem lehetne kiírni a napi "mekkora szar tesóm van" mesét :)

2023. aug. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
11%

4# nem igazán. Sztereotípiából adódóakból igen, pl. hogy a skótok zsugoriak, ezért zsugori=skót. Vagy pl. a németeknél a svábok a skótók, csak eljöttek skóciából, mert nem bírták azt a pazarlást.


De a piszkosból hogy lesz a zsugori?

2023. aug. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak máshogy súlyoz. Neki nem ér meg plusz egy ezrest az, amennyivel kényelmesebben utazik. A természetén kívül az általános jövedelmi viszonyok is sokat számítanak.

Ez olyan, mint amikor egy több napos baráti kiránduláson az egyik sült színhúst szeretne este enni, a másik paprikás krumplit, a harmadik pedig az összes nap éttermezne, mert nincs kedve egy fárasztó nap után még főzőcskézni is.

2023. aug. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

#8 Csodálkozom, hogy nem ismered ebben a jelentésében ezt a szót.

[link]

2023. aug. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!