Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért kell a testvéremnek...

Miért kell a testvéremnek ilyen szinten smucignak lennie? 20.F

Figyelt kérdés

20 éves férfi vagyok és van egy 17 éves öcsém megbeszéltük egy ideje már, hogy lemegyünk a Balatonra.

4 óra ez nekünk vonattal jó sok cucc is volt nálunk szóval nyilván első osztályra vettem, hogy ne legyek bent a tömegnyomorban ennyi nekem megért plussz ezer forintot, hogy 4 óráig ne kelljen nyomorognom a tömegben.

Erre meg az öcsém fennhangon mondja, hogy miért oda veszem meg ő biztos nem fogja azt plussz ezer forintot kifizetni inkább a sima menetjegyet veszi meg.

Mondom neki te tényleg ilyen hülye vagy?

Tele lesz a vonat, húgy szagos lesz az egész kocsi és jó eséllyel a cuccaidat se fogod tudni normálisan felpakolni és tarthatod útközben a kezedben órákat, most komolyan ezen az ezer forinton hiszitel amikor a Balatonra megyünk le?

Azt mondja akkor adjam oda neki azt az ezrest.

Megmondtam neki, hogyha ennyire smucig akkor menjen oda és nyomorogjon ha ennyire fáj neki azaz 1000 forint mintha 5000-10000 forintba kerülne.

Aztán most én itt utazom az első osztályon ő meg a simán.

Jól el is cseszte most ezzel az egész hangulatot.

Ráadásul a szüleink is bőven adtak neki pénzt erre a hétvégére azaz 1000 forint nem oszt nem szorzott volna.


2023. aug. 4. 12:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
8%
10# hallani hallottam, de nem tudtam, hogy ennyire elterjedt. Csak azt tudom, hogy egy kezdő németes ismerősöm a németeknek mesélt egy sztorit, és ezt a szót használta ebben a kontextusban, és ők abszolót nem értették.
2023. aug. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Te mit turkálsz tesód pénztárcájában?

Úgy osztja be a pénzét ahogy akarja.

Az hogy kapott bőven, még nem jelenti azt hogy el is kell költeni.

Mindenkinek más a prioritása.

Neki megfelel az is ha "nyomorog" de egy ezressel beljebb van.

2023. aug. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel te is smucig vagy, mert nem adtad oda azt az ezrest. Ha a pénz ennyire nem akadály, akkor én a béke kedvéért simán vettem volna neki oda jegyet.
2023. aug. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
97%
A sztoridban csak az sántít, hogy azokon a balatoni IC-ken, ahol van egy első osztályú kocsi, mellette van még jópár II.osztályú is és azok is helyjegyesek és nincs tömegnyomor, mert mindenki oda ül, ahova a jegye szól.
2023. aug. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Ohhh még azt a pár száz forintot is sajnálta az IC-re hanem olyan helyre ment ahová helyjegy se kell🤣🤣

De már azóta igazoltnak érzem magam.

Akkora tömegnyomor volt, hogy valaki a 40 kilós bőröndjével nem tudott leülni és a kocsi átjárákon álltak az emberek 5-10-esével a melegről húgyszagról nem is beszélve.

Utána a kallertől vett mellém egy jegyet.

Utána megkapta a magáét tőlem, hogy mivan te nagy vonatharcos látod jobban jártál volna ha ott megveszed (Kallertől többe került)

De legalább beismerte, hogy igazam volt. Úgy másfél óra után azóta megérkeztünk.

2023. aug. 4. 15:15
 16/24 anonim ***** válasza:
54%
A kérdés alapján pedig nem az öcséd tűnik smucignak.
2023. aug. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
53%

20 éves létedre olyan kicsinyes vagy.

Bibibí én megmondtam beeee

2023. aug. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

"kérdés alapján pedig nem az öcséd tűnik smucignak."


Mikor meglátta, hogy az első osztályra veszem meg a jegyet (mert éppeszű ember odaveszi meg a jegyet ha ekkora tömegnyomor van amit tudni lehetett mert péntek van nyár van és a Balaton felé megyünk) Akkor fennhangon nekem esett, hogy ő erre biztos nem ad még ezer forintot és, hogy akkor nem ül mellém amivel ő cseszte el ezt az egész hangulatot nem pedig én.

De most úgy néz ki tanult belőle mert másfél óra után a kallertől megvette hozzám.

Úgy nézett ki mint akit beraktak volna egy sütőbe mikor leült mellém😂😂😂.

Mondtam is neki, hogy na látod ezért éri meg rákölteni azt plussz ezrest.

És most bocsánat de úgy kezelitek ezt az első osztályt a mávon mintha olyan árkülönbségek lennének mint egy repülőn a business classt vagy sima turista jegy különbsége lenne.

Ott nyilván már nem teheti meg mindenki, hogy a business classt vesz.

De itt a mávról beszélünk és ennyit bőven megér egy ezres, hogy nem a meleg húgyszagú tömegbe vagy 4 órát hanem egy kényelmesebb puhább ülésű légkondis kocsiban.

És nem széttizzadva piros fejjel jössz ki a vonatból.

2023. aug. 4. 15:31
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egyet nem értek. Ha együtt utaztak, akkor nem közös a pénz? (Főleg, ha még mindkettőtöket a szülők támogatnak.) Én a helyedben megvettem volna mindkettőtök jegyét első osztályra.
2023. aug. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
(Amúgy engem még soha nem kérdeztek meg a vasútállomáson, amikor jegyet vettem, hogy első- vagy másodosztályra kérem, hanem amikor mondtam, hogy kérek egy jegyet, akkor egyből adták a másodosztályút.)
2023. aug. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!