Mi lehetne megoldás?

Figyelt kérdés

Egy testvérem van. 8 évvel fiatalabb öcsém. Sosem volt jó tanuló, az iskolát estin fejezte be, aztán amikor dönteni kellett hova menjen továbbtanulni, nem akart több évet suliba járni még ezért egy kétéves sulit választott. Amikor elkezdett dolgozni lehúzott két évet, de kikészült idegileg. Utána hosszú-hosszú éveken keresztül nem dolgozott. Felsorolni se tudom hány munkahelye volt. Hol 2 napot dolgozott, hol 1 hónapot. Édesanyámmal és vele (öcsémmel) éltem miután apukám meghalt és jelzáloghitel maradt utána. Anyu törlesztette a hitelt és mivel ráment a nyugdíja nem hagytam magára, mert akkor utcára kerültek volna a tesómmal. Így feláldoztam magam és a gyerekeim akik nem lehettünk a gyerekek apjával. Amikor anyu elhunyt eladtuk a lakást és mentünk vidékre. Onnan jártam fel dolgozni Budapestre, míg öcsém a gyerekeket látta el. Mivel itt sem dolgozott újabb adósságba keveredtünk. Eladtuk a házat és mi mentünk egy albérletbe, meg öcsém is. 1 hónap alatt felélte a 2 millió forintot. A párommal mindig ott voltunk és segítettük. Volt, hogy kórházban volt vidéken. Postára küldtük a pénzt, hogy haza tudjon utazni. Most egy ideje egyedül maradtam. Párom kikerült a képből az öcsém jött segíteni. Én dolgoztam ismét, Ő meg vitte, hozta a gyerekeket. Takarított, rendet rakott. Kifizettem neki egy 70 ezres szobát. Aztán kérte fizessek ki egy 20 ezres számítógépet. Megtettem. Munkát találtam neki 2 napig dolgozott. Elkerült és hajléktalan lett. Most dolgozik. Én meg nem tudtam megoldani nagyon a nyári szünetet a gyerekekkel, meg le is voltam terhelve. A pszichiáterem felvett táppénzre. Június 12 óta vagyok itthon, aminek sajnos az a következménye, hogy nagyon kevés pénzt kaptam erre a hónapra. Ki kellett fizetnem egy hitelt, vodafone számlát (amibe beletartozik az öcsém telefonja is), a saját telefonszámlám még ki sem fizettem. Bevásároltam és maradt 58 ezer Forintom, hogy befizessem a két nagyobb lányom ebédjét, megvegyem a tanszereket és éljünk. Öcsém jött mert fizetés volt a láthatáron és rendelt magának egy telefont. Mikor megtudta, hogy nem tudom kifizetni mondta a lányaimnak majd mindenben segít. Na azóta volt két síró telefonhívás, hogy kivan miattunk összeroppant, fáj a szíve, nehezen kap levegőt és milyen szar ember mert nem tud rajtunk segíteni. Azóta semmi. Ma írtam neki email-t, hogy úgy érzem a testvéri szeretet és segítség nagyon egyoldalú. Persze egyből a támadást kaptam, meg azt, hogy jó Hoffi vagyok, meg gondozni kellene a Lipótmezőn. Azt is megkaptam, hogy Ő jelezte kifizeti a Vodafone számlát amiben benne van a telefonja. Valóban jelezte, de nem történt meg. Én most azt érzem a bajban egyedül maradtam. Mégis még nekem van lelkiismeretfurdalásom, mert letiltottam, most meg félek, hogy mivel tök egyedül maradt majd megint öngyilkosságot fog elkövetni. Biztosan bennem is sok hiba van, de így olvasva Ti mit csinálnátok? Már sokan mondták, hogy felejtsem el örökre és koncentráljak a lányaimra. Mégsem tudtam megtenni.


Bocsánat, hogy hosszú lett.



2023. aug. 4. 16:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez ipari kihasználás, nem más.
2023. aug. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!