Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Most akkor tényleg én vagyok...

Most akkor tényleg én vagyok a rossz testvér?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz bocsi.

Eddig ketten éltünk a szülőktől örökölt házban. Megbeszéltük, hogy minden közös költséget rezsi, kaja kisebb felújítások stb. egyformán közösen állunk.

Ezzel nem is volt gond ezidáig.


Van egy harmadik (idősebb tesónk) aki egy éve hazaköltözött. Előtte kint dolgozott és élt külföldön kb 1 évig. (Csak mellékesen a két öccsétől (tőlünk) kért kölcsön a kiutazás előtt amolyan vésztartaléknak egy kisebb összeget. Természetesen ez a pénz elúszott, nem is tudta vissza adni mai napig. Ezen már nem is agyalunk amúgy).


Elvileg egyből talált munkát amikor hazajött, de a rezsibe is csak ritkàn száll be, a kajába pedig szintén kb sehogy.


A nemrég sikerült egy villanykörte csere alkalmával a wc csészét széttörnie (neki arra kellett ráállnia...), amit a burkolás, felújítás során ketten az öcsémmel vásároltunk.

Megcsináltattam saját költségemen. Viszem neki a számlákat, hogy fizesse ki... erre csak annyit mondott -" hát hát neki nincs ennyi pénze, miből fizesse ki"?... Ez volt két hónapja. Azóta sem fizetett semmit.


Na ezen a ponton csordult túl az a "bizonyos pohár".


Kiszámoltam a rezsit egy főre és tessék ezentúl külön kasszán lesz. A hűtőben cimkézze fel szépen a saját cuccait. A közös főzésből kimarad. Innentől kezdve nem fog senkin élősködni... Az öcsém is hasonló nevezőn van mint én.

A minap a szomszéd néni még rámförmedt, hogy -"szegény fiútól még azt a tányér ételt is sajnáljátok"?. (Elötte gondolom a bátyjánk elpanaszolta magát neki.)

Szinte még én érezzem magamat rosszul, hogy "milyen rossz testvér vagyok"?



2023. szept. 3. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt most a külföldről hazaköltözött testvér a rossz, nem fizet semmit, és még a kárt sem téríti meg, amit okozott. Nincs más megoldás, csak az, amit kitaláltatok, a külön kassza.
2023. szept. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%

És ha nem fizet a rezsibe, mit csináltok? És ha megeszi a felcímkézett kajátokat, mit csináltok?


Kirakni nem tudjátok, úgyis azon hajtják be pl. a rezsit, akinek a nevén van.

2023. szept. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Mért nem hiszed el saját magadnak, vadidegenek külső megerősítése nélkül, amit gondolsz egy adott helyzetről? Ha mi azt mondjuk, hogy nektek kell eltartanotok, akkor benyeled?
2023. szept. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Kik az ingatlan tulajdonosai és milyen arányban?
2023. szept. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A szomszéd néninek meg kell mondani, hogy ne ugasson bele mások dolgába, vagy akkor etesse ő, ha ennyire a szívén viseli a sorsát.


Egyébként házat eladni, elharmadolni, aztán mindenki mehet amerre lát.

2023. szept. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Közös lónak túrós a háta. Nem hallottad még ezt a közmondást?
2023. szept. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%
Nem, a hazatérő testvér a ludas. Próbáljátok meg ti ketten kivásárolni valami nyomott áron az örökségéből, az ilyen fajta inkább kisebb összegre is ráugrik, csak kapja meg hamar. Aztán kirakni a szűrét az ingyenélőnek.
2023. szept. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Rossz ettől nem vagy.
2023. szept. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!