Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ezekután én vagyok a rossz...

Ezekután én vagyok a rossz testvér?

Figyelt kérdés

Egy éve külföldön élek, és eddig teljesen ingyen kölcsönadtam a lakásom az öcsémnek. Nem írtunk szerződést, de nem is kértem tőle lakbért, csak a rezsit fizeti.

Nemrég megtudtam, hogy már a kezdetektől kiadta az egyik szobát egy egyetemistának havi 30ezerért, úgy, hogy engem nem is kérdezett. Tehát nem csak egy egész évi lakbért megspórolt általam, hanem a hátam mögött még nyerészkedett is. Mikor megtudtam nagyon ideges lettem, és azt mondtam neki, hogy egyetlen napot adok, hogy eltakarodjon, különben hazamegyek és erőszakkal rugdosom ki, a cuccait pedig az utcára dobom.

Ezután elpanaszolta anyánknak, az pedig öcsemmel ért egyet, és szerinte túlságosan felfújom a dolgot, mert öcsi nem tett semmi rosszat.



2023. febr. 16. 11:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
86%
Neked adok igazat, meg kellett volna kérdeznie erről.
2023. febr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
82%
Abszolut neked van igazad, en is nagyon duhos lennek.
2023. febr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
86%
Innen már csak egy lépés, hogy otthon lakik öcsike anyuval és kiadja az egész lakást és elteszi a pénzt. Amit TE is meg tudtál volna tenni , saját zsebedre. Anyád szerint az utóbbi verzióval sincs semmi baj??
2023. febr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
61%

Én is mérges lennék. Bár engem nem zavar, hogy kiadja az egyik szobát, ha nem lakják le. De meg kellett volna kérdeznie előtte.

Viszont biztosan nem mondanék neki ilyet, hogy azonnal húzzon el ezért.

Inkább megbeszélnénk és kitalálnánk valamit.

Nem írtál semmit testvéredről. Pl. ha egyetemista, és nem tud dolgozni, akkor még érthető is, hogy szüksége volt pénzre.

2023. febr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
37%
Tényleg meg kellett volna kérdeznie, hogy valaki más is beköltözhet-e, de azért eléggé túlreagálod. Másrészt 30-ezer lakbérnek elég karcsú, inkább a rá eső rezsit fizeti.
2023. febr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
67%

Anyád azért ért egyet öcséddel, mert így jól járt ő is, hiszen sokkal kevesebb pénzt kellett neki adnia. Tehát ketten nyerészkedtek rajtad. Jóhogy vele ért egyet.

Dühöngeni viszont nem kell, te voltál túlságosan jóhiszemű. Közöld az öcséddel, hogy innentől sajnos nem bízol benne, szóval ha továbbra is ott akar lakni, akkor le kell papírozni, a feltételeket is,mindent. Ha a haver nem tette tönkre a szobát, akkor akár engedhetnéd is, hogy ott lakjon, de lakbérért.

2023. febr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
86%
Én se engedném, hogy nyerészkedjen rajtam. Akkor már inkább kiadhatnám én is 30 ezerét azt a szobát, a bérleti díj engem illetne.
2023. febr. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem nagyon durván túlreagálod. 30ezret nyerészkedésnek nevezni erős túlzás, pláne hogy annak nagyrészét el is viszi a plusz rezsi amit a csávó után keletkezik. Nem túl szép, hogy a nem kérdezett meg, de ha nem dúlják fel a lakást, csak simán ott lakik a csávó és még a költségekbe is beszáll, akkor én olyan óriási nagy problémát nem látok ebben. Nyilván ha ott randalíroznak, meg lelakják a helyet, az persze más kérdés.
2023. febr. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
28%
Meg kellett volna kérdeznie, teljesen jogosan jár neki egy lebaszás. De ha ezért komolyan kidobnád, akkor igen, rossz testvér vagy. Ha annyira hiányzik az a pénz, amit a lakás kiadásából kapnál, akkor eleve nem kellett volna megengedned, hogy odaköltözzön hosszútávra. Ha meg nem, akkor egyrészt undorító dolog a fejéhez vágni, hogy ő mennyit spórolt rajtad, másrészt miért számít neked, hogy mit csinál ő ott (normál keretek között persze, droglabort mondjuk ne üzemeltessen).
2023. febr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem is be kellett volna vonnia téged ebbe.

De szerintem se dobd ki. Beszéljétek meg. Ha beengedted a lakásodba, biztosan vagytok olyan viszonyban, hogy ezt kulturáltan rendezni lehessen.

2023. febr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!