Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én vagyok a rossz testvér emiatt?

Én vagyok a rossz testvér emiatt?

Figyelt kérdés

Dióhéjban a lényeg: testvérem megkért, hogy intézzek el neki valamit, mert neki nincs rá ideje 8 és 17 óra között. Valójában lenne mód, hogy megoldja, csak akkor 2 ezer forintjába kerülne, így egyszerűbb velem elintéztetnie, hogy ingyen legyen. Viszont ez egy 1,5 órás dolog, és hiába kötetlenebb az én munkaidőm, attól még ez ugyanúgy munkaidő, és egyébként is 1,5 óra lenne. Én megmondtam neki, hogy inkább fizesse ki azt a 2 ezret, mert én így nem fogom erre áldozni az időm.


Ez tényleg tragédia?


2023. márc. 20. 12:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Ha neked is munkaidőbe esik, akkor nem értem, miért te csinálod? Mondd, hogy dolgozol, kész.
2023. márc. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagy rossz testvér emiatt.


Én megmondanám neki, hogy k...va jó üzlet neki, hogy ahelyett, hogy SAJÁT PÉNZÉBŐL 2000 Ft-ot kifizet, MÁSNAK csinál másfél órás programot.

Emlegetném azt a bizonyos csalánt, amit könnyű a máséval csapkodni.


Pofátlan ember.

2023. márc. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Nem gondolom. Azért 2000 forint nem egy olyan összeg, hogy fontos legyen, hogy te intézd. Nyilván, ha ez komolyabb kiadást okozna, akkor én megtenném.

De el nem tudom képzelni, hogy mi az, ami neki fizetős, neked meg ingyenes.

2023. márc. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
Jó hogy nem akasztjátok fel egymást 2000 ft miatt.
2023. márc. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
30%
Én nem tudom, hova fajultak a testvéri kapcsolatok, de nekem EGYÉRTELMŰ lenne, hogy megspórolok a tesómnak kétezret, ha tudok. Családon belül ott segítünk egymásnak, ahol tudunk, tehát nemcsak neki, a szüleinknek is. És -ne dobd magad hanyatt- de még a nagynéninknek és az unokatesóknak is. Persze, fordítva is. Mi ilyen család vagyunk.
2023. márc. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
2000 Ft-on, azaz 2 kg kenyér árán sóherkedni nevetséges. Fizesse ki, ha azt akarja, hogy meglegyen.
2023. márc. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%
Ha annyira fontos lenne neki akkor megoldja maga.
2023. márc. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Az összeg és az időtartam alapján arra tippelek, hogy valamilyen csomagot hozatna el veled egy boltból munkaidőben, aminek nem akarja kifizetni a szállítási díját. Neked azzal a kiesett idővel el kell számolnod, így eleve alaptalan a kérése. Ha épp arra járnál és nem dolgoznál, akkor még ésszerű lenne a kérés, de nem illik más munkájával szórakozni ilyen piti összeg miatt.
2023. márc. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%
Mennyi felesleges dolgon lehet ossze veszni
2023. márc. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
49%
Nem vagy rossz testvér, de nyilvánvalóan rossz testvérek vagytok, ha ezt nem egymással beszélítek meg.
2023. márc. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!