Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek is beteg amit a...

Szerintetek is beteg amit a bátyám csinált? Szerintetek mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, és egy ilyen megosztott lakásban élek, ahol a szoba mindenkinek saját, de a fürdő meg a konyha közös. A szüleimnél van egy kulcscsomó van rajta kulcs a kapuhoz, bejárati ajtóhoz meg a szobámhoz. Mind ez vészhelyzetre van, meg hogy ha előre szólnak, hogy átjönnek akkor ne kelljen a kapuhoz kimenni beengedni őket.

A bátyám meg rendszeresen elnyúlja azt a kulcsot, és szó nélkül átjön hozzám, eszik abból amit magamnak főztem, meg bemegy a szobámba, és csak úgy ott van. Persze mind ezt akkor csinálja mikor nem vagyok otthon. A szobámban ki van rakva a heti beosztásom, tudja mikor vagyok suliban, edzésen, munkában stb. Nyilván ez nyáron nem volt így, de akkor is volt hogy átment, mikor Balatonon voltam, vagy ilyenek. Már emiatt is szóltam neki, hogy ezt ne csinálja, mert nagyon gáz, meg anyuékkal is beszéltem. Anyu elrakta a táskájába a kulcsot, de onnan is kivette a bátyám. Viszont ami a legdurvább volt, hogy tegnap este az egyik barátnőmnél voltam, elmentünk bulizni aztán nála aludtunk így többen lányok. A bátyám meg felvitt egy csajt hozzám. Konkrétan az én ágyamban szexeltek, majd a csaj meztelenül ment ki wcre és összefutott a lakótársammal. Innen tudom, hogy mi történt. Szóval a mai pihenős programom helyett moshattam ágyneműt, meg az egész szobámat kitakarítottam, mert ki tudja mit csináltak. Bocsánatot kérhettem a többiektől, és felhívtam anyut, hogy küldjék el pszichológushoz, vagy nem tudom, mert ez beteg dolog. A bátyám otthon él, egy gyorsétteremben dolgozik, anya főz rá (meg megeszi az én kajámat), folyton a haverjaival lóg és isznak mint a gödény, és ez neki így jó. Nem tudom mit tudnék tenni, de őszintén marhára zavar ez, és nyilván megértem, hogy a másik két lakótársamat is zavarja.



2023. szept. 3. 16:50
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
95%

Ez nagyon durva!

Gyorsan vedd vissza a kulcsot, hátha annyi esze nem volt még, hogy lemásolja.

Ha kiderül, hogy mégis, akkor nagyon ciki lesz megmagyarázni a tulajnak meg a lakótársaknak, hogy miért kell a zárcsere...

A tulaj egyébként tudja, hogy nektek több kulcsotok is van?

2023. szept. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
19%

Kamu!


Miért lennél úgy albérletben, hogy a szüleid is ki-be járkálhassanak, ha olyannyira nem vagy messze tőlük, hogy a tesód bármikor oda tud ugrani üríteni?


Ha a szüleid fizetik úgy az albit, hogy közel vagy hozzájuk, akkor tök felesleges rinyálni.


Ha te fizeted az albit, úgy, hogy közel élsz hozzájuk, akkor meg nagyon fura dolog volt tőled, hogy mindenhova kulcsot adtál nekik. És ahogy mások is írták, valószínűleg bérleti szerződés ellenes is.


De ha mindezek ellenére igaz is a történet:

Ha kib.sznak veled, akkor b.sszál ki te is mással!

Rejtett kamera a szobába. Action! Családi mozidélután a tesód főszereplésével. Mindenkinek kötelező program lenne! (előtte mindenhol kulcs csere, amit te fizetsz és le is egyezteted a tulajjal és a többiekkel /elvesztetted/)

2023. szept. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
86%
A bátyád nem beteg, csak végtelenül önző, gátlastalan, viszont a szüleiddel SOS beszélj, mert ha a tulajdonosnál bepanaszolnak a lakótársaid, akár a többiek ki is rakathatnak az albérletből, mert az nem hiszem, hogy benne van a szerződésetekben, a házirendben, hogy bárki random módon bejárkálhat a lakásba, használhatja a közös helyiségeket és zavarhatja a többi szoba lakóját. Amennyiben a szüleid ragaszkodnak a kulcshoz, megoldás lehet pl. egy számzáras kulcstartó, olyan, amilyet az AIRBNB lakásoknál is használnak, aminek a kódját csak a szüleid ismernék. Az ilyen ember ellen csak így lehet védekezni.
2023. szept. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Nem komoly vészhelyzetre értettem, hanem pl ha valahol tovább maradok mint terveztem, akkor anyu a romlandó dolgokat elviszi és elhasználja a hűtőmből, meglocsolja a növényeim, stb. A bérbeadó tud a kulcsról, az egyik lakótársam a barátnőjének adott kulcsot, két kulcsot kaptunk amúgy is. Egyébként én fizetem az albit, és kb 2 óra busszal anyuéktól. De nekem 5 perc a suli is, meg a munka is. Gondolkozom, hogy visszavegyem a kulcsot, vagy a bátyámnak azt mondjuk, és anyu eldugja.
2023. szept. 3. 17:57
 15/31 anonim ***** válasza:
10%
Ha ilyen közel laksz akkor minek albérlet? Csak úgy nem mehetne be! A többieket nem zavarja? Miért kell a szüleidnek kulcs? Ha a tulaj ezt megtudja téged is kirakhat!
2023. szept. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
21%

Végül is... még mindig jobb, mintha téged akart volna megdgni, vagy ha csávót vitt volna fel oda így :DDDDD


de tényleg nagyon nem normális és ezt értésére kellene valahogy úgy adni, hogy fel is fogja valamennyire, ha teljesen nem is hiszem, hogy felfogná


és ezt a kulcsos témát meg valahogy másképp biztonságosabban kell kezelni, mert ez így nem oké...

2023. szept. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Visszaveszed a kulcsokat!
2023. szept. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
90%

"Egyébként én fizetem az albit, és kb 2 óra busszal anyuéktól"


"Ha ilyen közel laksz akkor minek albérlet?"


Gondolom, mert nem akar naponta négy órát utazással tölteni.

2023. szept. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
94%
Állj a sarkadra ne itt kérdezősködj!
2023. szept. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
94%
Ez meg a lakotarsaid, a tulaj szempontjabol is abszurd, nekik a batyad idegen. Parazitaskodik. Szuleiddel beszelj. Ez tobb mint rossz.
2023. szept. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!