Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek is igazságtalan...

Szerintetek is igazságtalan ez, vagy pedig tényleg én vagyok pénzéhes és rosszakaró?

Figyelt kérdés

A ház, amelyben felnőttem anyám saját tulajdona 100%-ban. Ezt a házat ő a nagyszüleitől kapta ajándékba annak idején, együtt építették neki.

Miután a szüleim elváltak, anyám újraházasodott és gyereket is szült ebbe a kapcsolatba. Házassági szerződés nincs, tehát ha jól tudom, amennyiben anyám hal meg először, a házból egy gyermeknyi részt a férje örököl, illetve haláláig haszonélvezeti joga lesz rajta.


Eközben a férje örökölt egy ingatlant, amelyet eladott, a pénzt pedig lekötötte, hogy a féltestvéremnek vegyen majd belőle lakást, ha egyetemre megy.


Én nem kaptam soha semmilyen anyagi támogatást, és mikor szóba kerültek ezek a dolgok, megjegyeztem anyámnak, hogy amennyiben ő hal meg először, ami sajnos esélyes, mivel idősebb jóval, mint a férje, egy harmadnyi rész jut nekem a szülői házból, amit az én nagyszüleim építettek, és a férfi, aki semmit nem tett hozzá, haszonélvezetet kap és ugyanannyi részt, mint én. Mint kiderült, anyám ebbe nem gondolt bele, csak annyit mondott, ne aggódjak, úgyis a férje hal meg először...


Erre a féltestvérem felcsattant, hogy mit akarok én, hisz jól keresek, vegyek magamnak lakást, ne legyek pénzéhes. A ház nem ér olyan sokat, inkább eszmei értéke van, és rosszul esik a gondolat, hogy egy számomra idegen férfi ugyanúgy részesül dédszüleim keze munkájából, akiket nem is ismert. Persze, értem, ő anyám választottja, de a férfinek van saját ingatlana és még örökölt is, tehát nem kerülne utcára, bármi is történne.


Engem nem támogattak, mondván nincs miből, de a féltestvéremnek már be vannak készítve a tízmilliók évek óta lakásvásárlásra.


Csak szerintem igazságtalan ez, vagy nem látom elég objektíven?



2023. szept. 11. 18:16
A kérdező szavazást indított:
Ez így igazságos.
Ez nem igazságos.
Egyéb - írásban kifejtem.
62 szavazat
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
94%
Rosszul tudod. Ha ebben a házban élnek, akkor a férje "csak" haszonélvezetet örököl, tulajdonjogot nem. Ha nem ebben élnek, akkor fordítva.
2023. szept. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
87%

Ebben az esetben szerintem sem igazságos. Az oké lenne, ha a féltestvéreddel ketten örökölnétek 50-50%-ban, de anyádnak ha lett volna esze, a férjét, akinek ha jól értem van ingatlana, kizárta volna.

Nem tudom, milyen a viszony köztetek, de ha a saját gyerekének lakást akar venni, feléd pedig semmi ilyen gesztus nem volt soha, akkor gondolom, anyukád halála esetén, te az 1/3-ad részeddel maradnál, ami a férje haszonélvezete esetén konkrétan a nesze semmi fogd meg jól kategória. Aztán ha ő meghal, az ő része is a testvéredé lesz.


Anyukád végiggondolhatta volna, hogy a gyerekeit illene egyformán támogatni, így viszont a féltestvérednek lesz egy saját lakása, és még 2/3 része a szülői házból is.


Én anyukád helyében még életem során gondoskodnék arról, hogy egyik gyerekem se jusson ekkora hátrányba halálom után, az "úgyis ő hal meg előbbet" mrg inkább nem kommentálom.

2023. szept. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
93%

"leszármazók melletti örökösként: holtig tartó haszonélvezeti jogot örököl az örökhagyóval közösen lakott lakáson és a hozzá tartozó felszerelési és berendezési tárgyakon, a hagyaték többi részéből pedig egy gyermekrész illeti."

- akárhogy nézzük, a kérdező jól be fogja sz.pni.

2023. szept. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
18%

Anyád után a testvereddel orokolsz. A férj haszonélvezet kap.

Hogy anyád férje mit vesz a gyerekének az egy teljesen független dolog. Az ő dolga.

2023. szept. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
2%
Igazságos-e? Minimum véleményes. Pénzéhes vagy? Nem kicsit.
2023. szept. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
86%
Ha anyádat érdekelné a dolog akkor életében tenne valamit, hogy ne ilyen arányban történjen az öröklés mint ahogy történni fog. Nyugodtan mondhatná a férjének, hogy a testvérednek meg lesz oldva az élete, ezért a te életedet is meg kell oldani és ezért neked ajándékozza az X részét, stb..
2023. szept. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
36%
Nem az van, hogy a házasság előtt szerzett vagyonból (itt a ház) a házastárs nem kap semmit?
2023. szept. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
80%
Messze nem igazságos.
2023. szept. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
7-es, amennyiben elválnának, így volna, de a házastárs halála esetén jár neki.
2023. szept. 11. 19:11
 10/44 anonim ***** válasza:
65%
És mit ugrál a féltesód, mikor neki már biztosítva van egyetem után a lakásra a pénz? Idióta. Nem, nem igazságos. Viszont mivel ezt a házat anyád az házassága előzz örökölte, a férje semmit nem fog kapni belőle.
2023. szept. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!