Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek is igazságtalan...

Szerintetek is igazságtalan ez, vagy pedig tényleg én vagyok pénzéhes és rosszakaró?

Figyelt kérdés

A ház, amelyben felnőttem anyám saját tulajdona 100%-ban. Ezt a házat ő a nagyszüleitől kapta ajándékba annak idején, együtt építették neki.

Miután a szüleim elváltak, anyám újraházasodott és gyereket is szült ebbe a kapcsolatba. Házassági szerződés nincs, tehát ha jól tudom, amennyiben anyám hal meg először, a házból egy gyermeknyi részt a férje örököl, illetve haláláig haszonélvezeti joga lesz rajta.


Eközben a férje örökölt egy ingatlant, amelyet eladott, a pénzt pedig lekötötte, hogy a féltestvéremnek vegyen majd belőle lakást, ha egyetemre megy.


Én nem kaptam soha semmilyen anyagi támogatást, és mikor szóba kerültek ezek a dolgok, megjegyeztem anyámnak, hogy amennyiben ő hal meg először, ami sajnos esélyes, mivel idősebb jóval, mint a férje, egy harmadnyi rész jut nekem a szülői házból, amit az én nagyszüleim építettek, és a férfi, aki semmit nem tett hozzá, haszonélvezetet kap és ugyanannyi részt, mint én. Mint kiderült, anyám ebbe nem gondolt bele, csak annyit mondott, ne aggódjak, úgyis a férje hal meg először...


Erre a féltestvérem felcsattant, hogy mit akarok én, hisz jól keresek, vegyek magamnak lakást, ne legyek pénzéhes. A ház nem ér olyan sokat, inkább eszmei értéke van, és rosszul esik a gondolat, hogy egy számomra idegen férfi ugyanúgy részesül dédszüleim keze munkájából, akiket nem is ismert. Persze, értem, ő anyám választottja, de a férfinek van saját ingatlana és még örökölt is, tehát nem kerülne utcára, bármi is történne.


Engem nem támogattak, mondván nincs miből, de a féltestvéremnek már be vannak készítve a tízmilliók évek óta lakásvásárlásra.


Csak szerintem igazságtalan ez, vagy nem látom elég objektíven?



2023. szept. 11. 18:16
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
Nincs vérszerinti testvérem, csak ő és én. Anyámmal jó a kapcsolatunk, nem hinném, hogy erről volna szó. Mikor említettem anyámnak, ő rendesen meglepődött, szerintem ebbe maga sem gondolt bele. Majd annyival intézte el, hogy úgyis a férje hal meg előbb, ne aggódjak.
2023. szept. 11. 20:09
 22/44 anonim ***** válasza:
91%
Ami a bankszámlára örökségként került, az nevelőapád különvagyona. De minden fillér ami a házasságuk alatt bevételként kerül rá, közös tulajdon anyáddal.
2023. szept. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
85%
Ezt nem lehet tudni előre, hogy melyik hal meg előbb.
2023. szept. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
29%
Nagyon is értelmes és igazságos a jog, hogy létezik a haszonélvezet. Szép is lenne, ha az embernek meghalna a házastársa, majd még az örökösök ki is b.sznák az otthonából, amiben évtizedekig élt csak azért, hogy ők mielőbb pénzhez jussanak. Szerencsére ezt a jog nem engedi.
2023. szept. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
60%
Na, elküldtem... Szóval bonyolult lesz, de ha úgy hal meg anyád, hogy még nincs lakás, akkor az örökségen felüli pénz fele anyád hagyatékát képezi. Ha addigra már lakás lesz belőle féltesódnak, ott nem tudsz tenni semmit, mert anyád jóváhagyásával költötték el.
2023. szept. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
27%
Én adom a #24 válaszát, ez a férfi anyád férje lesz már vagy 30-50 éve, kitudja, mire valamelyik meghal. Addig ketten tartották fent az ingatlant, ne rakhassák már ki ilyen esetben az öreget. Ráadásul gondolom azóta is csináltak a házon valamit, amióta együtt vannak, tehát a pasi olyan házra is költ, ami nem az övé.
2023. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
43%

A haszonélvezeti jog jár az utolsó közösen lakott ingatlanra. Ezen kar kiakadni.


Ha a házon értéknövelő beruházás us volt, amit ugye S közös vagyonból fizettek, az erteknivekedes felé a pasie. Szóval még az sem kizárt, hogy emiatt tulajdonrésze is lesz.

2023. szept. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
28%

"12-es, az én apám meghalt és csak adósságot örököltem utána."


Ilyen meg nem létezik.

2023. szept. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
12%
Nincs igazad.
2023. szept. 12. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
65%
Szépen elmész egy ingatlan jogban jártas ügyvédhez és pontosan megkérdezed.
2023. szept. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!