Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek is igazságtalan...

Szerintetek is igazságtalan ez, vagy pedig tényleg én vagyok pénzéhes és rosszakaró?

Figyelt kérdés

A ház, amelyben felnőttem anyám saját tulajdona 100%-ban. Ezt a házat ő a nagyszüleitől kapta ajándékba annak idején, együtt építették neki.

Miután a szüleim elváltak, anyám újraházasodott és gyereket is szült ebbe a kapcsolatba. Házassági szerződés nincs, tehát ha jól tudom, amennyiben anyám hal meg először, a házból egy gyermeknyi részt a férje örököl, illetve haláláig haszonélvezeti joga lesz rajta.


Eközben a férje örökölt egy ingatlant, amelyet eladott, a pénzt pedig lekötötte, hogy a féltestvéremnek vegyen majd belőle lakást, ha egyetemre megy.


Én nem kaptam soha semmilyen anyagi támogatást, és mikor szóba kerültek ezek a dolgok, megjegyeztem anyámnak, hogy amennyiben ő hal meg először, ami sajnos esélyes, mivel idősebb jóval, mint a férje, egy harmadnyi rész jut nekem a szülői házból, amit az én nagyszüleim építettek, és a férfi, aki semmit nem tett hozzá, haszonélvezetet kap és ugyanannyi részt, mint én. Mint kiderült, anyám ebbe nem gondolt bele, csak annyit mondott, ne aggódjak, úgyis a férje hal meg először...


Erre a féltestvérem felcsattant, hogy mit akarok én, hisz jól keresek, vegyek magamnak lakást, ne legyek pénzéhes. A ház nem ér olyan sokat, inkább eszmei értéke van, és rosszul esik a gondolat, hogy egy számomra idegen férfi ugyanúgy részesül dédszüleim keze munkájából, akiket nem is ismert. Persze, értem, ő anyám választottja, de a férfinek van saját ingatlana és még örökölt is, tehát nem kerülne utcára, bármi is történne.


Engem nem támogattak, mondván nincs miből, de a féltestvéremnek már be vannak készítve a tízmilliók évek óta lakásvásárlásra.


Csak szerintem igazságtalan ez, vagy nem látom elég objektíven?



2023. szept. 11. 18:16
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
92%
7-es, nem mindegy, hogy válnak, vagy halnak.
2023. szept. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
19%

Miért nem a saját apadtol kérsz?

Ez a kérdés olyan, mintha a felteso azt nehezményezne, hogy téged támogat az apád. Semmi köze hozzá. Neked sem.

2023. szept. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom a vélt vagy a valós örökösök miért keverik hogy kinek milyen a vagyoni helyzete, keresete, megtakarítása,mit fog kapni mástól?

A jogban nincs igazságos, ott a jogszerűség a meghatározó.

És nincs szerintem, meg úgy gondolom, mint ahogy sokan így nyilatkoznak.

Kérdező: olvasd el az öröklési rendet, mi tartozik a hagyatékba (mert ez képezi az örökség tárgyát/tárgyait), mi nem, és aszerint megy az "osztás"!

Végrendelet bizonyos mértékig felülírhatja.

2023. szept. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:

12-es, az én apám meghalt és csak adósságot örököltem utána.


"Ez a kérdés olyan, mintha a felteso azt nehezményezne, hogy téged támogat az apád. Semmi köze hozzá." - ez a kérdés az öröklésről szól, nem arról kit hogyan támogat az apja. Az egy mellékes információ annak jegyében, hogy anyám szemszögéből a két gyereke közt milyen anyagi különbségek lesznek halála után, mivel házassági szerződést nem írt.

A férje mivel haláláig haszonélvezetet élvez majd, ezért ha úgy dönt, én kb. be sem tehetem a lábam a szülői házba majd. Nem tudom, érted-e ez miért probléma valakinek.

2023. szept. 11. 19:29
 15/44 anonim ***** válasza:
77%

Jó nagy genyó vagy, 12, nem tudom, te mit szólnál, ha egy gyakorlatilag idegen ember pöffeszkedne kedvére haláláig a szülői házadban, mert anyád nem gondolkodott előre.

Én nem látom, hogy a kérdező azt neheztelné, hogy a testvére mennyi mindent kap, míg ő semmit, hanem, hogy a szülői házból miért nem fele-fele arányban örökölnek haszonélvezeti jog nélkül, hogy még értelmes és igazságos is legyen az öröklés.

2023. szept. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
78%

"amennyiben elválnának, így volna, de a házastárs halála esetén jár neki."


Wow, hát ezt nem tudtam. Ez nagyon durva. Sztem mindegynek kéne lennie. Egy szülő nem azért dolgozik, hogy a gyereke párja és esetleges új családja nyerészkedjen. Ez nagyon beteg.

2023. szept. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
8%
De nem jár neki haszonélvezet, mert a házasság előtt szerzett vagyonra ez nem vonatkozik. Vagy igen? Én úgy tudom nem.
2023. szept. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:

Még annyit tennék hozzá, hogy mint írtam, a férjének van egy ingatlana, amit azért tud bérbe adni, mert anyám házába költözött be. A bérleti díj 100%-át arra a megtakarítási számlára teszi, amin az öröksége is van, hogy majd ugye féltestvéremnek legyen belőle saját lakás.

Anyámmal közös kasszán vannak, és az állagmegóvást, felújítást meg a közös pénzből csinálják.

Persze, semmi közöm hozzá, mindenki azt csinál a pénzével, amit akar, csak nagyon méltatlannak találom a helyzetet, hogy anyám kontóján spórol a pasi a féltesómnak, anyám vajon miért nem érzi ezt gáznak.

2023. szept. 11. 19:41
 19/44 A kérdező kommentje:
És mint írtam, értem, hogy a jog az jog, ezért is kérdeztem itt, hogy tudnék-e erre objektívebben gondolni? Vagy elsiklok valami felett?
2023. szept. 11. 19:46
 20/44 anonim ***** válasza:
84%
Szarul fog esni amit mondok, de talán anyád csak a féltesótokat nézi, téged meg a vérszerinti tesódat annyira nem.
2023. szept. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!