Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek is igazságtalan...

Szerintetek is igazságtalan ez, vagy pedig tényleg én vagyok pénzéhes és rosszakaró?

Figyelt kérdés

A ház, amelyben felnőttem anyám saját tulajdona 100%-ban. Ezt a házat ő a nagyszüleitől kapta ajándékba annak idején, együtt építették neki.

Miután a szüleim elváltak, anyám újraházasodott és gyereket is szült ebbe a kapcsolatba. Házassági szerződés nincs, tehát ha jól tudom, amennyiben anyám hal meg először, a házból egy gyermeknyi részt a férje örököl, illetve haláláig haszonélvezeti joga lesz rajta.


Eközben a férje örökölt egy ingatlant, amelyet eladott, a pénzt pedig lekötötte, hogy a féltestvéremnek vegyen majd belőle lakást, ha egyetemre megy.


Én nem kaptam soha semmilyen anyagi támogatást, és mikor szóba kerültek ezek a dolgok, megjegyeztem anyámnak, hogy amennyiben ő hal meg először, ami sajnos esélyes, mivel idősebb jóval, mint a férje, egy harmadnyi rész jut nekem a szülői házból, amit az én nagyszüleim építettek, és a férfi, aki semmit nem tett hozzá, haszonélvezetet kap és ugyanannyi részt, mint én. Mint kiderült, anyám ebbe nem gondolt bele, csak annyit mondott, ne aggódjak, úgyis a férje hal meg először...


Erre a féltestvérem felcsattant, hogy mit akarok én, hisz jól keresek, vegyek magamnak lakást, ne legyek pénzéhes. A ház nem ér olyan sokat, inkább eszmei értéke van, és rosszul esik a gondolat, hogy egy számomra idegen férfi ugyanúgy részesül dédszüleim keze munkájából, akiket nem is ismert. Persze, értem, ő anyám választottja, de a férfinek van saját ingatlana és még örökölt is, tehát nem kerülne utcára, bármi is történne.


Engem nem támogattak, mondván nincs miből, de a féltestvéremnek már be vannak készítve a tízmilliók évek óta lakásvásárlásra.


Csak szerintem igazságtalan ez, vagy nem látom elég objektíven?



2023. szept. 11. 18:16
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
6%
#40 Kérdező, te magadtól vagy ilyen rosszindulatú vagy segítenek benne?
2023. szept. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
86%
41, neked sikerült felfogni miről szól a kérdés egyáltalán?
2023. szept. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
22%

Összegezzük akkor:

- anyád háza örökségként kétfelé oszlik közted és a féltesód közt, a férjnek haszonélvezeti joga lesz,

- a férj számláján az általa örökölt ház eladásából származó pénz a férjé, minden más a házastársi közös vagyon része, a kiadott lakásából befolyó lakbér is

- a házastársi közös vagyon, aminek része anyád és a férj minden olyan vagyona, ami a házasság alatt keletkezett (fizetés, nyugdíj, befolyó lakbér) felerészt a férjé, másik fele édesanyád halála esetén háromfelé osztódik köztetek.

Ettől eltérni legfeljebb akkor lehet, ha te is kapsz egy haszonélvezetet anyád házára, akkor nem rakhat ki a pasas.

ápr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
76%

Jól látod kérdező, ez erkölcsileg is gáz - elsősorban anyád részéről, mert neki mindketten a gyerekei vagytok, nem is értem, miért nem gondolkodik.


Plusz, amit írnak, jogilag is problémás, hogy a nevelőapád a házastársi közös vagyonnak számító bevételt sajátjaként kezeli - de ugye itt is anyádnak kellene résen lenni.


Azzal nem nagyon tudsz mit tenni, hogy a nevelőapádnak haszonélvezete legyen.


Szerintem ezt így beszéld meg anyukáddal négyszemközt, a féltesó és a nevelőapa nélkül.


Anyaként az én véleményem, hogy úgy lenne igazságos, hogy a közös szerzeményből (nevelőapád és anyád összes jövedelme a házasság fennállása alatt) neked is annyit tegyenek félre mint a féltestvérednek.


Nyilván nem köteles erre az anyukád, de én a magam részéről nem vinném túlzásba a kapcsolattartást és az esetleges neki való segítséget, ha nem kap észbe. Nem is elsősorban a pénz miatt, hanem mert anyaként hallgatólagosan beleegyezik a nevelőapád által generált egyenlőtlen bánásmódba.

ápr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!