Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tudnám a testvéremmel...

Hogyan tudnám a testvéremmel normális hangnemben megbeszélni az anyuval kapcsolatos dolgokat, ha ő mindent azzal zár le, hogy ő a gondnoka, ő dönt?

Figyelt kérdés

Anyu demens és állapotának romlása miatt gondnokság alá került. Nekem a gyerekek és anyu mellett sem időm sem lelkierőm nem volt a bírósági cécóhoz, így testvérem lett a gondnoka.

Régebben mindent meg tudtunk beszélni, kaptam a plusz rezsiköltségekre is pénzt, meg amit anyunak vettem arra is, természetesen mindezt anyu nyugdíjából. Most viszont hiába kértem (ő kapja a számlájára), ő lerázott annyival, hogy ő csak anyura költheti és nem adhat a gyerekeim menzájára meg a rezsimhez sem, mert anyu nem hozzám van bejelentve. Amikor próbáltam vele ezt megbeszelni, akkor jött a joker szöveggel, hogy ő a gondnok, ő mondja meg, mi lesz. Én ezen 2 napja eléggé kiakadtam és megmondtam, hogy innentől nem tudom anyu napközbeni felügyeletét megoldani, egyszerűen nincs rá anyagi kapacitásom. Reméltem, hogy ettől észhez fog térni, de most meg a vádaskodas megy, hogy ha anyu egyedül marad otthon és baja esik, az az én hibám lesz, ha miattam nem lesz tiszta ruhája vagy nem eszik-iszik és emiatt megbetegszik az is az én hibám lesz, tehát most már átmegyünk sárdobálásba.

Nem tudom, hogy mit mondjak vagy csináljak. Anyut sem akarom cserben hagyni, de a gyerekeimet sem akarom lehetetlen helyzetbe hozni (pl. hónap közepén elfogy a kosztpénz). Minden megoldható lenne, ha meg tudnánk beszélni, de egyre kevésbé látok rá módot.


2023. szept. 15. 18:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%

A testvéred tényleg anyukátokra költi a pénzt vagy legalább félreteszi neki?

Mert ha igen, akkor a TE gyerekeid menzáját meg a TI rezsiteket miért is anyukád nyugdíjából kéne fizetni? Már bocs. Mi lesz, ha meghal és nincs nyugdíj? Éhen haltok? Nem más pénzére kell alapozni, pláne hogy sajnos bármikor kellhet még az ő saját kezelésének költségeire is. Lehet, hogy hamarosan szakápoló kell vagy akár otthon. Ezek sem két fillérbe kerülnek.

2023. szept. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Ő a gondnoka, de nálad lakik az anyátok? Hát vegye magához. Problem solved. ✅
2023. szept. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

"Én ezen 2 napja eléggé kiakadtam és megmondtam, hogy innentől nem tudom anyu napközbeni felügyeletét megoldani, egyszerűen nincs rá anyagi kapacitásom. Reméltem, hogy ettől észhez fog térni, de most meg a vádaskodas megy, hogy ha anyu egyedül marad otthon és baja esik, az az én hibám lesz, ha miattam nem lesz tiszta ruhája vagy nem eszik-iszik és emiatt megbetegszik az is az én hibám lesz,"


Mivel ő a gondnok, így mindezekről gondoskodni az ő kötelezettségei, olvassa csak el a bírósági határozatot alaposan - javasold neki.

2023. szept. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Ha anyukád napközbeni felügyeletét te oldod meg, akkor nem is tudsz dolgozni, ezt hogy gondolta a tesód?
2023. szept. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Szepen megmondod h odakoltozteti magahoz anyukat es gondoskodik rola ha mar a papirt elintezte es a nyugdijja is nala landol.

Te max heti 1x 1 orara meglatogatod


Nyugi amint kiderul h amugy ez mennyi felelosseg es munka egybol jonni fog hozzad


Az erzelmi zsarolsnak ne dolj be - ha borosag elott valalta akkor csinalja is !!!

2023. szept. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem nálam lakik, csak reggel elhozom, este meg hazaviszem, a szennyest én mosom, szintén nálam és az étkezését is én oldom meg, legalábbis 2 nappal ezelőttig így volt.

Nem szó szerint a gyerekek menzájára kell, hanem én is veszek neki dolgokat, mert pl csal napi 3 pelenkát tud felírni az orvos, de van, hogy napi 10 is fogy, de én vettem a felfekvés elleni krémeket és a nem vényköteles gyógyszereket is, ágyneműt, meg mindent ami amortizálódik. Most már számlát is kérek, de eddig úgy működött, hogy elmondtam mit vettem, tesóm meg kifizette blokk alapján, most viszont azt mondta nem, mert csak ő vehet anyunak dolgokat a pénzéből, tehát amit ebben és az előző hónapban vettem, azt buktam (kb 130EFt). A rezsit is nagyban megdobja a sokszor napi 2 kör mosás. Így viszont már nem elég a pénzünk.

Ény GYOD-on vagyok, csak a férjem dolgozik, ezért eddig meg tudtuk oldani így, de valószínűleg lassan otthon után is kellene néznünk, amiről szintén nem akar a tesóm hallani. Azt mondja, úgysem futná emelt ellátást nyújtó otthonra a nyugdíjból.

Anyu elméletileg egyedül lakik, de mióta szakított a barátnőjével, azóta a tesóm is ott él. Anyu nyugdíjából az a rezsi megy, szóval annak már utana érdeklődte, valóban nem fizethet máshova a rezsibe, de ezt akkor sem érzem jogosnak.

Nem tudom, hogy tesz-e félre vagy sem, erre is csak annyi a válasz, hogy ő a gondnok, rá tartozik és csak a gyámhivatal felé tartozik elszámolással.

2023. szept. 15. 19:35
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem viszed el anyádat magadhoz egész napra, majd a testvéred mos rá otthon és majd ő megoldja az étkezését is
2023. szept. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
Na igen, ha megbeszélni nem akar normálisan semmit akkor oldja meg ő maga.
2023. szept. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

Akkor ne vidd el mindennap magadhoz az anyád. Nem is értem, hogy ha te gondoskodsz róla, hogy hagyhattad, hogy a testvéred legyen a gyámja.


Persze értem én, az anyád és szereted, de te elsősorban a gyerekeidért vagy felelős.


Közöld a testvéreddél, hogy jövő héttől nem hozod el, max. heti 1-2 napot, mert anyagilag nem fér bele neked és kész. Nem kell foglalkozni a bűntudatkeltésével, ne fossál már a testvéredtol.

2023. szept. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy tényleg nem értem, mit foglalkozol a sárdobálásával, miért nem közölted vele, hogy mivel ő a gyámja, mindez az ő felelőssége?
2023. szept. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!