Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérek nagy korkülönbséggel...

Testvérek nagy korkülönbséggel! Nálatok kialakult akármilyen testvéri kapcsolat is?

Figyelt kérdés
Későn született gyerek vagyok, anyum már 45 éves volt. Én most vagyok 30 és két jóval idősebb bányám van. 54 és 50 évesek. Ők ketten nagyon jó kapcsolatot ápolnak egymással, de mi csak úgy vagyunk, mintha kedves ismerősök lennénk. Családi összeröffenéseken találkozunk, beszélgetünk, lefutjuk a tiszteletköröket, de amúgy nem tartjuk a kapcsolatot. Sőt mondhatnám azt is, hogy két testvér ellenére egykeként nőttem fel. Ez másoknál is így van, ahol nagy a korkülönbség?
2023. okt. 11. 10:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

Nem.


10 és 12 év van közöttünk, gyakorlatilag semmi kapocs.


Ők ketten jó testvérek, korban összeillenek, én jóval idősebb vagyok, ezért mindig más életszakaszban voltunk.


Kicsik, amikor én kamasz, már rég nem éltem otthon, amikor ők kamaszodni kezdtek, aztán külföldre költöztem, szóval sokszor nem is látjuk egymást 1,5 éven át, vagy még több, mert amikor hazajárok, nem nyilvánvaló hogy ők is épp otthon vannak.

2023. okt. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha EDDIG nem alakult ki jó kapcsolat, akkor ezután már nem sok esély van erre.

Nálunk a két idösebb testvér 42 és 46 éves, a fiatalabb 33, de kb amióta ö 10 éves lett, azóta testvérként is jól kijönnek, korábban az idösebbekre inkább pótszülöként tekintettek.

2023. okt. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
16 év van köztem és a féltestvérem közt, semmi kapcsolatom nem volt vele soha.
2023. okt. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A bátyám 8,5 évvel volt idősebb (már nem él), mint én. Jóformán együtt gyerekeskedtem az ő barátaival és fordítva ő az enyémekkel.

Mikor már eléggé benne volt kamasz korban, vagy ennek végén, neki már csak a maga korabeli barátok voltak.

Haláláig nagyon jó viszonyban voltunk, szerettük egymást.

2023. okt. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Két féltesóm van, egyik 16 volt, másik 17 volt, amikor születtem.

Szinte semmi kapcsolat nincs köztünk, kb. csak mintha ismerősök lennénk. (Ők ketten összetartanak, sok időt töltenek együtt, bejáratosak egymás családjához).

N/29

2023. okt. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
31 éves nő vagyok és 12 évvel idősebb a bátyám. Gyermekkorom csodálatos volt vele, igazi kis védelmező batty volt, én meg a hugica. Kamaszkoromban sokszor el jött ő is oda bulizni ahova én akartam de egyedül nem engedték volna. Most meg a legjobb barátom, kb 20 éves korom óta. Minden párkapcsolati, gyereknevelesi dolgot megbeszéltünk, ki kéri a véleményemet, egymás gyerekeit imádjuk, egymás parjaival is jó a kapcsolatunk. Sajnos külföldön el egy ideje, de minden nap beszélünk, pár naponta videohivas, nyaranta pedig egy hónapot van itthon a fiával, olyankor együtt vagyunk szinte végig. Ja és egyébként fél testvérem, én mindkét szülőm második házasságából vagyok. Amikor itthon van minden napi talalkozaskor negolel. Rengeteget hulyulunk. Nagyon szeretem őt és hiányzik a napi jelenléte mai napig.
2023. okt. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
15%

Köztem ès a volt bàtyàmközt 6èv van…20-22èves koromig semmi sôt ùtàltam is mint màs sz@ràt

Amig fizikailag nem èrtem utol miindig terrorizàlt a barma..aztàn betörtem az orràt ès felfogta hogy attol a perctöl kezdve semmi esèlye nincs ellenem…aztàn 20on èves koromba belekerültem ènis bizonyos körökbe ès lènyegesen “jobbakba”mint ô akkor pàr èvig a kapcsolataim miatt probàlt jòpofizni de soha se nem segitett

Nekem semmiben…aztàn ôsszejött a felesègèvel a csalàdunkat szètkurtàk engem börtönbe pròbàltak juttatni

Szòval ezèrt is mondom hogy volt bàtyàm

Kitagadtam a csalàdbol kidobtam a csalàdi hàzunkbòl ôket ès egyszer sem szòltam hozzàjuk amit aztàn viszonoztak

Beköptek

Ès mindenfèle kitalált szarsàgokkal jelentgettek aztàn fel..amivel azt èrtèk el hogy elhintettem a pletykát hogy ha meglàtom ôket a vàrosban akkor mindent megteszel velük amit kitalàltak..hadlegyen valòsàg az elmèletük… 3:)

Aztàn rövididô alatt el is tüntek

2023. okt. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Öcsém és köztem 10 év van és kb nálunk is kimerül a dolog abban, h pár hetente találkozunk a szüleinknél, esetleg írunk 1-2 sort messengeren, ha tudjuk, h a másikkal történt vmi jó vagy rossz.

Nővérem és köztem viszont alig van 2 év, fiatal korunkban nagyon jó kapcsolatban voltunk, viszont felnőttként vele is eltávolodtunk. Szóval nem feltétlenül csak a korkülönbség az ok.

2023. okt. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

Nagyobbik húgom 5 évvel fiatalabb nálam. Születése napjától utálom

Nagyobbik öcsém 10évvel fiatalabb nálam. Sosem voltunk túl jóban. Beszélünk ha találkozunk, de ennyi.

Kishugom 15, kisöcsém 17évvel fiatalabb nálam. Na ők meg már totál más világ. Gyerekeimmel jobban elvannak, mint velem.

2023. okt. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
A bátyám 10 évvel idősebb nálam, nem játszottunk sokat együtt, de a védelmező báty szerepe itt is megvolt. Na meg ha nagyon bedurvult az öcsémmel a verekedés, akkor szétválasztott minket ;). Ritkán voltak mélyebb beszélgetéseink, de azért tartjuk egymással a kapcsolatot, kölcsönösen segítünk, ha kell.
2023. okt. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!