Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem kölcsönkért tőlem....

Testvérem kölcsönkért tőlem. Visszakérjem vagy engedjem el?

Figyelt kérdés
Nem volt sok, 6000 forint, de sajnos én sem dolgozom (egyetemista vagyok). Nem akarok szarrágó sem lenni, ezért kérdezem.
2023. nov. 4. 20:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá.
2023. nov. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%

Ha olyan a kapcsolatotok, kérd vissza, érteni fogja, hogy neked is számít 6 ezer ft.


Én kb 15 éve adtam kölcsön a testvéremnek 40 ezret, először és utoljára.


Ő maga büszkélkedett, hogy mennyire egyenesbe jött, nekem még szükségem volt a pénzre, így kértem, hogy amint úgy van, adja már meg. Hát még én lettem lebunkózva, hogy nem illik visszakérni a kölcsönt, majd visszaadja, ha úgy gondolja. Azóta se gondolta úgy, ezek szerint.

2023. nov. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Pontosítom egy kicsit bocsánat. Már egyszer pár napja szóba hoztam, de azóta nem küldte el. Felhozzam megint?
2023. nov. 4. 20:39
 4/27 anonim ***** válasza:
99%
Igen. Nem szégyen szólni a pénzedért. Ez csak rá nézve az.
2023. nov. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%
Aztán legközelebb legyen eszed és ne adj neki.
2023. nov. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
97%
Amugy csak en vagyok fogyatekos, ha kerek kolcson, akkor azt visszaadom? Azert KOLCSON a neve. Pofam nem lenne megtartani. Ahogy kolcsonkerem, mar azon gondolkodom, mikor tudom visszaadni.
2023. nov. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

“Hát még én lettem lebunkózva, hogy nem illik visszakérni a kölcsönt”

A KÖLCSÖNT? LOL 😂😂

A kölcsön pontosan azt jelenti, hogy vissza kell adni. Amit nem kell, az kisegítés, ajándék. Durva, hogy ezt felnőtt embereknek magyarázni kell, ég óvjon az ilyen családtagoktól (nálunk is van sajna).

Kérdező, ha kölcsönadtad, teljesen jogosan kéred vissza. Ha nem tetszik neki, legközelebb vegyen fel a banktól. Meg fog lepődni, azt is vissza kell adni, ráadásul sokszor kamattal.

2023. nov. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű volt, hogy kölcsön adod?

Nekem “csak úgy” adott 40 ezret, aztán nagy meglepetésemre visszakérte. Össze is vesztünk.

2023. nov. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Hát ő hívott fel, hogy küldjek neki pénzt
2023. nov. 4. 21:15
 10/27 A kérdező kommentje:
Mondta, h visszaadja
2023. nov. 4. 21:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!