Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagyon ciki erre megkérni a...

Nagyon ciki erre megkérni a húgomat?

Figyelt kérdés
Győr mellett lakom, húgomékhoz megyek fel a hétvégére vendégségbe. És azt írta ma hogy lehet vasárnap hazahoznak kocsival. De nem szeretném, mert szégyellem a házunkat. Párom örökölte és le van pukkanva, ömlik a vakolata és öregek az ablakai is. De mivel máshova nem tudunk menni így odaköltöztünk. Gond lenne ha megmondanám neki hogy ne vigyenek haza mert szégyelem ahol és ahogy élek? :(
2023. nov. 13. 18:54
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Sokan biztatnak itt, hogy jó lesz majd az a putri, csak előbb ölj bele rengeteg pénzt, időt és energiát a felújításába. Én azért leírom, hogy tisztában legyél vele, hogy minden fillér amit abba a házba ölsz anélkül, hogy lepapíroznátok, az gyakorlatilag ajándék a párodnak. A ház az övé, neked semmi közöd hozzá, nem lesz akkor se, ha elvesz feleségül, meg akkor se ha odaszülsz 1-2-3 gyereket. Ő onnan téged bármikor utcára tehet, akár holnap, akár 20 év múlva.

Óriási szerelem lehet ami rá tudott venni, hogy egy putriba költözz, de azért ne legyél buta, láss át a rózsaszín ködön és legyél tisztában a helyzeteddel és a jogaiddal.

2023. nov. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
84%

Nőként írom és nem rosszindulatból, hogy én nem mennék ilyen helyre.


Más a szegényes körülmény - egyik barátnőm is abban nőtt fel -, és más, ahol még egy wc sincsen.

Inkább fizetnék albérletet, de nem laknék ilyen helyen - és ha férfi volnék, gondolat szintjén SEM merülhetne fel, hogy egy ilyen lepukkant házba viszem a barátnőmet.


Nyilván, nem szükséges ötcsillagos szálloda, de azért egy alap igényesség legyen már - márpedig egy WC és zuhanyzó alap!

2023. nov. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
47%

De a pasid arra számít, hogy majd "ketten" felújítjátok a házat, aztán mikor késznek érzi és olyan kedve támad, kirúg, mert jaj elmúlt a szerelem.


Igen, ez is egy valóság és lehetőség a sok közül. Ne légy ostoba! Menekülj onnan - értem, hogy naaagyon szerelmes vagy - bár nem tudom, én abban a pillanatban kiábrándulnék a barátomból, ha egy lepukkant házba tervezné a közös életet.

2023. nov. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
67%

Nekem a testvéreim azok, akik előtt soha semmit sem kell szégyellnem. - 4-es, nekem az öcsém volna az első, aki elvinne onnan, Biztosan nem engedné, hogy ilyen helyen éljek.

És nem azért, mert szégyellenem kellene, hanem mert ez NEM állapot, és fontos neki a biztonságom és egészségem.


A kérdező testvére helyében nagyon komoly aggályokat fejeznék ki, ha azt látnám, a nővérem egy wc nélküli, omladozó putriban él.

2023. nov. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
82%
26 évesen valami olyan megoldásban kellene gondolkodnod ami előre visz. Most. Nyomorogsz egy putriban, beleölsz egy csomó pénz és felújítást a házba amiben sosem lesz tulajdonjogod. Sosem törsz ki a szegénységből, ha nem gondolkodsz csak élsz bele a világba, hogy jaj, de így együtt vagyunk a párommal. Fürdőszoba nélküli omladozó viskóban élsz. Ennél egy 1 szobás panel albérlet is jobb.
2023. nov. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
84%

Nekem inkább az a fura, hogy testvérként nem is tudja, hogy milyen körülmények között élsz.


Mintha valami távoli rokon lenne.


Ha csak nem 10en vagytok testvérek vagy többen, ez nekem elég fura, egy átlagos családban.


Ha ennyire nem szoros a viszony, minek ez a vendégesdi.

2023. nov. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim válasza:
13%
oszt milyen érzés egy putriban lakni...?
2023. nov. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
70%

27-es , én a 4-es vagyok :)

Én nem konkrétan erre a szituációra gondoltam, hogy a testvéreim előtt ezt nem kellene szégyellnem, szerencsére nálunk ilyen helyzet nem áll fenn.

Hanem úgy gondolkodtam, hogy a testvéreim azok ( a páromon kívül ) akikben bármilyen helyzetben számíthatok és bármiben megbízok.

Volt már erre példa és mi teljesen össze is fogtunk, hogy egymást támogassuk.

És pontosan, nálunk is az lenne, egyikünk sem hagyná, hogy a másik ilyen körülmények közt éljen, ha véletlen arra kerülne a sor.

Én csak meglepődtem, hogy a kérdező ennyire nem bízik a testvérében, hogy nem meri elárulni neki, milyen házban laknak.

2023. nov. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
76%
Megmondhatod a húgodnak, hogy még nincs olyan állapotban a ház, hogy vendégeket tudjatok fogadni, úgyhogy ne is vigyen haza. Ha kérdezi hogy de mér nem, elmondod, hogy jelenleg nincs fürdőszoba se, átmeneti a helyzet, de majd pár év múlva jó lesz, és akkor meghívjátok.
2023. nov. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
15%
Hol olvastál te vendégséget, 29-es? Hazafuvarozásról volt szó!
2023. nov. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!