Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Soha többet nem akarok a...

Soha többet nem akarok a testvéremmel beszélni, de a szüleink nem értik meg. Te mit tennél?

Figyelt kérdés

Miután kiderült, hogy babát várok szemrebbenés nélkül azt mondta, hogy reméli halva születik, mint az Ő babájuk tavaly. Akkor mi mindenben mellettük álltunk, együtt gyászoltunk, minket is őszintén megviselt ez a tragédia. Értem a fájdalmát, de ilyet akkor sem lett volna szabad mondania. Nem ez volt az első eset, hogy szörnyen bunkón viselkedik, de az utolsó, hogy nekem bármit is mondott. Azóta le van tiltva mindenhol, ha összefutunk az utcán akkor sem köszönünk egymásnak. Szerinte nekünk meg kellett volna várni míg újra babát vár, szerintem meg egy önző dög volt mindig is. Ezelőtt sem voltunk jó testvérek, gyerekként is mondhatni utáltuk egymást, aztán a távolság jót tett nekünk, de nem tartott sokáig. A szüleink sajnos nem értik ezt meg, anyukám minden beszélgetéskor mondja, hogy legyek megértőbb a húgommal, nem úgy gondolta stb. Most karácsonykor minden áron azt akarja, hogy együtt legyünk, de ez részemről kizárt, és már szinte naponta veszekszem velük is. Lassan ott tartok, hogy nem is szivesen veszem fel nekik a telefont, mert úgy is rövid időn belül felhozzák, hogy nem szabad haragba lenni a testvéremmel. A férjemmel úgy döntöttünk idén át sem megyünk hozzájuk, mert tudom, hogy hiába kérem őket akkor is akkorra hívnák át tesómékat is, és nekem nagyon nem hiányzik a veszekedés. Tudom, hogy vérig lesznek sértődve, de engem is sért, hogy nem veszik komolyan a kérésünket.

Van itt olyan, aki inkább lenyelné a békát egy napra, minthogy megsértse a szüleit? Van bűntudatom, mert még sosem volt olyan, hogy nem együtt töltöttük az ünnepeket, de ebből nem akarok engedni.


dec. 22. 13:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
96%

A testvéred pszichopata.


Mi a bánat köze van ahhoz, hogy mikor várjátok a gyereketeket?!


Mondd anyádnak, vigye pszichiáterhez.


Jól tetted! Zárd ki az életedből, teljesen. Még a gyerekedet is bánthatná, ha a közelébe kerül.

dec. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
97%
Na, akkor mondd meg anyunak, hogy ha szereti a születendő unokáját, azonnal hagyja abba a feszültségkeltést. Úgy fogod kihordani a picit, hogy egyfolytában idegeskedsz? Anyu, mi idén külön karácsonyozunk a férjemmel, nyugalomban akarom várni a gyerekemet. Az ő hisztijük nem mehet a ti rovásotokra.
dec. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
95%

Hívd át magadhoz, mondjuk, 26-ra, de CSAK a szüleidet.


Neked most nyugalomra van szükséged, teljes harmóniára.


A testvéred elmebeteg. Kezeltesse magát.

dec. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
96%

Jól csináljátok. Ilyen emberrel én se akarnék beszélni soha többet. A szüleid meg csak a latszatot akarják menteni, hogy hűdeszép csalad vagytok. Aki a gyerekem halálat kívánja, azt én többé nem ismerem, és őszintén, aki őt ebben támogatja, azt sem.

Sértődés: mit foglalkozol vele, ők talán foglalkoznak vele, hogy téged sért-e a viselkedésük? Rád akarnak erőltetni valakit, aki nyíltan azt akarja, hogy haljon meg a gyereked. Leszarják, mit érzel. Miért érdekelne téged, megsértődnek-e?

dec. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
89%
Ez hihetetlen! Ilyen ember egy normális családban nincs!
dec. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
96%

“felhozzák, hogy nem szabad haragba lenni a testvéremmel”

De neki szabad a gyereked halálát kívánnia?!

Mit ártottál neki? Nem te tehetsz róla.

dec. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
97%
Ha nekem valaki ilyet merészelne mondani, az attól a pillanattól nem létezik a számomra. Ne engedj, ha vérig lesznek sértődve, akkor vérig lesznek sértődve.
dec. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
95%
A kérdést se értem. Ha én nem beszélek valakivel, ahhoz a szüleimnek semmi köze. Felnőtt ember vagyok, én döntök arról kivel milyen kapcsolatot ápolok.
dec. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
95%

Jaj, és anyukád szerint még neked kéne bocsánatot kérni, vagy mi?

Anyád is mehetne a pszichiáterhez a testvéreddel karöltve. És szülés után sem engedném a testvéred közelébe a gyereket, mert egy ilyen pszichopata simán földhöz vágja az újszülöttet...


Kapcsoljátok ki a telefont, hangolódjatok a pároddal az ünnepekre, egyetek, igyatok, nézzétek a Grincset és szarjatok le az egészet. Ti már egy új, másik család vagytok így a babával. 🌲🌟

dec. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 A kérdező kommentje:

Már kértem, hogy jöjjenek ők hozzánk, de nem akarnak. Anyukám ilyen mártír tipus, beleőrülne, ha nem náluk lenne a vacsora és vendégként kellene valahol viselkednie.

#5 Nem állítom, hogy ez egy normális család. Húgom mindig is kivételes volt a szüleink szemében, a tragédia óta meg pláne. Jár vagy járt pszichológushoz, de nem sokat ér mikor mindig is egy rosszindulatú, önző dög volt.

dec. 22. 13:38
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!