Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért alap, hogy az anyuka...

Miért alap, hogy az anyuka nővére legyen a keresztanya?

Figyelt kérdés

Tudom, vannak ettől komolyabb problémák is az életben, de ezen gondolkoztam a minap.

Született egy hónapja bátyámnak kisfia, és véletlenül tudtam meg, hogy sógornőm húga lesz a keresztszülő. Fel sem merült, hogy akár én is lehetnék. Egyetlen pillanatig sem. Eddigi életemben nem is gondoltam erre, mert teljesen esélytelen volt. Most is csak ennek a hírnek a kapcsán jutott eszembe, hogy akár lehetnék keresztanya, de csupán csak nagynéni leszek. És csak egyszeres.

Nem mondom, hogy nem esik rosszul, túllépek rajta mihamarabb, anélkül, hogy ezt egyáltalán szóba hoznám.

Közben végig gondoltam az ismerőseinket, kivétel nélkül mindenhol az anya családjából vannak a keresztszülők, és úgy általában mindenben előtérbe vannak helyezve.

Miért?


dec. 31. 16:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Csupan csak nagyneni? Keresztanya lehet a szomszed Gizi is, akivel aztan ha osszevesznek, ugrik az egesz, mig te eleted vegeig nagyneni leszel.

En alapbol nem ertem ezt a keresztszuloseget, nem is vagyok vallasos, sem istenhivo. Ferjem fianak a sogornom a keresztanyja, a mi gyerekunknek nem lesz keresztszuloje, en nem hiszek ebben. A szoros kotelekben annal inkabb, mindegy, hogy versegi vagy nem az.

dec. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Metionin ***** válasza:
83%
Van, ahol kb. szinonima a keresztszülő meg a nagynéni/bácsi. Én is találkoztam ilyennel, csak azt nem vágom, náluk mi van, ha nincs a szülőknek tesója. Vagy ha több tesója van, de csak egy gyerek, akkor hogy döntenek. Hogy miért pont az anyáé, nem tudom, ez biztos valami szokás. Az is lehet, hogy arrafelé az anyák ragaszkodnak jobban a kereszteléshez és emiatt akarnak inkább a saját rokonságukból keresztszülőt. Ne vedd a lelkedre.
dec. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Egy gyereknek nem csak egy keresztanyja lehet. Az én unokaöcsémnek is 2 pár keresztszülője van.

Amúgy ez a keresztszülőség inkább a vallásosabb embereknek kellene, h számítson. Akik nem azok, nem is értem miért erőltetik. Az én gyerekemnek nem lesz. Full képmutatás lenne a részemről, mivel egyáltalán nem vagyok vallásos.

dec. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Most akkor a nővére, vagy a húga?
dec. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Barátnőmnél van nővér keresztszülő, mondom, elgondolkodtam, erről jutott eszembe a kérdés.

Igazatok van, nagynéni leszek életem végéig.

Ráadásul én már nem vagyok istenhívő, a gyerekünket sem kereszteltük meg.

Én is képmutatásnak tartom, ha nem hithű keresztények tartanak keresztelőt.

dec. 31. 16:50
 6/17 anonim ***** válasza:
20%

A keresztszülőségnek elméletileg az lenne a lényege, hogy amennyiben a szülőkkel történik valami, akkor a keresztszülő gondozza tovább a gyereket. Persze ezt a magyar jog nem veszi figyelembe, pedig akkor lenne értelme, ha a szülők elhalálozása esetén elsődlegesen a keresztszülők körülményeit vizsgálnák meg és csak akkor adnák másnak a gyereket, ha ott nem megfelelőek.

Egyébként nem mindenhol van ez, hogy a keresztszülő mindenképp testvér. Persze sok helyen van ilyen, de nem törvényszerű, például apámnak az unokatestvére a keresztapja (meg kell jegyezni, hogy van köztük 20 év korkülönbség), apám meg a legjobb barátja lányának a keresztapja (mégcsak nem is rokonok). Akkor anyám keresztszülei a nagyapám bátyja és a felesége.

dec. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
#6 a keresztszülőségnek semmi köze a magyar joghoz, naná, h nem veszi figyelembe. Amint a nevében is venne van, ez egy keresztény “titulus”, vallási kapcsolat a gyerek és a keresztszülők között. Jogi értelemben az ég világon semmilyen kötelezettséggel nem jár és nem is járt soha.
dec. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Keresztszülő bárki lehet, akit a gyerek szülei választanak.
dec. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Aurora6891 válasza:
86%
Mert az apák inkább horgászni mennek meg iszogatni.A kölyök csak nyűg.
dec. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem alap, hanem nagyrészt az emberek a tesójukat választják meg keresztszülőnek. Ez nem kőbe vésett szabály, van aki a szomszédját vagy egy barátnőt kér meg erre. Nekem pl anya legjobb barátnője a keresztanyukám.Tesómnak anya huga a keresztanyja. De akárkit választhatnak.
dec. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!