Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nagytesónak vagy a kistesona...

A nagytesónak vagy a kistesonak a nehezebb?( lelkileg)

Figyelt kérdés
Úgy érzem hogy a szüleim legtöbbször a kishúgommal kivételeznek… kiváncsi vagyok hogy a külvilág hogyan latja a nagy- és a kis tesók között a kapcsolatot
jan. 15. 17:08
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%
Esetenként változik.
jan. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
92%
Miből gondolod ezt? És hány évesek vagytok? Így nehéz bármit mondani, esetleg kifejthetnéd,
jan. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
40%
A nagynak a nehezebb mindig. És nem csak azért, mert általában tényleg a kicsivel kivételeznek, hanem egyszerűen azért, mert a nagynak az életében változást jelent a kicsi, de a kicsinek természetes, hogy ott van a nagy. Éppen ezért kérdezi meg (a szülők 90%-ával ellentétben) minden normális szülő a nagy gyereket, hogy akarja-e a kicsit, és ha van olyan gyerek (vagy szülő) a családban, aki nem akar újabb családtagot, akkor a világ legtermészetesebb dolga, hogy nem lesz! Ilyen egy normális család (de ma még nem ez az átlag).
jan. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
80%

#3 Szerintem azt nem a gyerek kompetenciája eldönteni, hogy legyen-e kistestvére. Pláne sok családban csak néhány év van a gyerekek között, egy 1-2 éves gyereket mégis hogy kérdezel meg, hogy akar-e kistestvért, amikor még nem is érti az egészet? Nagy gyerek persze véleményt mondhat, de a döntésbe nincs beleszólása. Nagyrészt amúgy is a szülőkön múlik, hogy hogy fogadja majd a kistestvért.

Hogy nagyobbnak vagy a kisebbnek nehezebb, az szerintem is esetenként változik, és ismét nagyban függ a szülők hozzáállásától.

jan. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok a kisebb, és a büdös életben nem kivételeztek velem, sőt...
jan. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim válasza:
100%
Kisebbként tudom mondani, a kivételezés nálam olyan formában történt meg, hogy pár dolgot hamarabb engedtek meg nekem. Olyasmi amitől az első gyereket félted, aztán mikor látod, hogy ettől tényleg nincs baja, a fiatalabbat már nem óvod annyira tőle. Természetesen nővérem szemében ez hatalmas probléma volt, szüleink mesélték, hogy sokáig nem kedvelt kiskoromban. Ezt normális nevelés mellett szerintem természetes kinőni, megérti majd a gyerek, hogy egyenlően szeretik őket. De a konkrét kérdésre válaszolva a nagyobbnak valószínűleg tényleg nehezebb az esetek nagy százalékában.
jan. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Én is a kisebb vagyok, és velem sem kivételeztek, mert a nővéremet kellett mindig pátyolgatni, hogy jaj szegény eddig egyke volt és milyen rossz neki, hogy itt van a csúnya ronda kistesó. A nagyszüleink engem ezzel a jelszóval le is sz@rtak. A szüleink meg mindenben neki kedveztek, nehogy kiverje a hisztit, amit viszont mindig kivert, csak mert mondjuk én is kaptam csokit, vagy én is mehettem velük kirándulni...


De unokatesóméknál nem ez van, ott a kicsinek van kinyalva a popója, a nagy meg le van ejtve kiskorától kezdve.

jan. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem a szülőtől függ. Valaki a legidősebbet szokta kényeztetni, valaki a kisebbet, de valahol nincs kifejezett kényeztetés az egyikkel szemben.

Hajlamosak vagyunk így érezni néha, de szerintem ez nincs meghatározva.

Talán még a középsőgyereknek lehet a legnehezebb, mert az nem is nagyobb, nem is kisebb, hanem középső. De fix nincs egy meghatározott séma.

jan. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
89%
Középsőnek. Középső gyerek szindróma
jan. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem mind megegyezhetünk abban, hogy legjobb egykének lenni.
jan. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!