Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nagytesónak vagy a kistesona...

A nagytesónak vagy a kistesonak a nehezebb?( lelkileg)

Figyelt kérdés
Úgy érzem hogy a szüleim legtöbbször a kishúgommal kivételeznek… kiváncsi vagyok hogy a külvilág hogyan latja a nagy- és a kis tesók között a kapcsolatot
jan. 15. 17:08
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Középső vagyok. Kisebbként nem lett volna különösebb bajom, ha a nagyobb testvérem nem terrorizált volna passzióból, vagy az isten tudja miért. A szülők nem kivételeztek velem.

Nagyobbként sem volt semmi bajom, mert nem nekem született gyerekem, nem éreztem úgy, hogy ez az én gondom lenne, leszarva meg csak ugyanannyira voltam, mint addig.

jan. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
84%

A nagytesónak egyértelműen.


Főleg, ha nagyobb a korkülönbség és ingyen csicskát(khm bébiszittert) látnak a nagytesómban.


Nagyapám nem élete végéig gyűlölte a szüleit és az öccsét is, mert elvették tőle a fiatalságát azzal, hogy többet kellett az öccsével lenni, mint a szüleinek. Nem is született neki egynél több gyereke.

jan. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
81%

Én vagyok a legfiatalabb a családban.

A legidősebb "testvérem" évekig terrorizált (annyira hogy PTSD-m van és pszichiátriára kerültem miatta), úgy ahogy a középső testvért, a bátyámat is, csak őt megunta mikor jöttem én.

Kivételezve velem sosem volt, sőt pont leszartak a szüleim.


Lehet hogy nehéz volt neki, mert nem tudta elfogadni közel 10 évesen, hogy többé már nem ő anya egyetlen pici fénye. De hogy neki lett volna a legrosszabb? :D

jan. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
54%

"A nagynak a nehezebb mindig. És nem csak azért, mert általában tényleg a kicsivel kivételeznek, hanem egyszerűen azért, mert a nagynak az életében változást jelent a kicsi, de a kicsinek természetes, hogy ott van a nagy. "


Teljesen jót írt 3-as, nem tudom, miért pontoztátok le amúgy, de mindegy.

Számít a korkülönbség is, ha nagy, akkor a nagyobb gyerek egyértelműen szív. Nálunk 6 év, én vagyok a nagyobb, lányok vagyunk, és egész gyerekkorunk azzal telt, hogy egymást gyilkoltuk. Most sem szeretjük egymást különösebben (40 felett vagyunk már mindketten).

jan. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 6 testvérem van, én vagyok a legfiatalabb, de már én is felnőttem. Szigorúbban fogtak amíg gyerek voltam, és sokkal nehezebben engedtek el amikor önállósodtam, küzdenem kellett hogy felnőttként tekintsenek rám és még mindig nem mindig jön össze (lassan egy évtizede nem lakok otthon). Nehezebben kezelik ha hosszabb ideig nem tudok hazalátogatni, pedig a tesóimat ritkábban látják. Viszont szerintem nekem a legközelebbi a kapcsolatom a szülőkkel, sokkal bensőségesebbnek érzem. Persze lehet nincs így, nem látom mindig hogy a többiekkel hogyan viselkednek.
jan. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk velem kivételeztek. Elsőszülött és fiúgyermek voltam. És a húgomtól a mai napig kapom az ívet, hogy őt le se szarták engemet meg ajnároztak. Pedig idén ő 50 én 52, anyánk 1997, apánk 2020 óta nincs köztünk.

Nem hálás szerep kivételezett gyereknek lenni. Nekem pl a fiatal felnőttkorom lelkiismeretét árnyékolta be, amikor már magam is tisztábban láttam, felnőtt fejjel a dolgokat.

jan. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Én személyiség alapján mondanám, hogy a visszafogottabb testvérnek nehéz. A határozott, hangos, néha erőszakos testvér el tudja nyomni a másikat a figyelem, a jutalmak és a szervezés közben is. Aki jobban akar érvényesülni, az nem mindig veszi figyelembe a halk tesót, aki inkább kerüli a vitát és magában sajnálja, hogy nem ő kérte azt a valamit, nem ő választott először húst ebédnél vagy nem szólt elég hangosan, hogy máshová menne nyaralni.

Én idősebb testvér vagyok, de mindig hallgattam, mert á, a húgom ezt szeretné, azt szeretné és szemrebbenés nélkül kérte és megkapta mindig, amit akart. A gyerekeim közt szintén a nagyobb csendes, alkalmazkodó, a kisebb meg egy kis tank. De tanítom őket arra, hogy nekünk egyformán fontsak és a kicsi ne nyomja el a nagyot.

jan. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
84%
Nekem.
jan. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
88%
Családonként más és más.
jan. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
49%

Én nagyobbik testvér voltam, semmi bajom nem volt ezzel a felállással. Nem volt se jobb, se rosszabb. Ja, és nem kérdeztek meg, akarok-e tesót, mert másfél éves voltam, amikor született.


És én se kérdeztem meg a 3 éves lányomat, akar-e tesót. De még egy kisiskolás se tudja eldönteni szerintem. Példa erre az én két lányom. Folyton ölik egymást, 7 és 4 évesek. A nagyobb többször kijelentette, hogy útálja a húgát. De a múltkor valami bekattant náluk, és ketten kórusban nyaggattak hetekig, hogy akarnak még egy testvért. Én fel is hívtam a nagyobbik figyelmét az ellentmondásra, hogy minek még egy testvér, mikor a mostanival se jön ki jól. De szerinte az új kistesó más lenne. Hát persze...


Nyilván nem lesz több gyerekünk, mert mi, a felnôttek kettôt akartunk, és annyi is van. Nem a gyerekek fogják ezt eldönteni, mert nem érik fel ésszel. Nekik ott lesz döntési lehetôségük, hogy ôk maguk hány gyereket vállalnak, ha felnôttek.

jan. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!