Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nagytesónak vagy a kistesona...

A nagytesónak vagy a kistesonak a nehezebb?( lelkileg)

Figyelt kérdés
Úgy érzem hogy a szüleim legtöbbször a kishúgommal kivételeznek… kiváncsi vagyok hogy a külvilág hogyan latja a nagy- és a kis tesók között a kapcsolatot
jan. 15. 17:08
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
68%

#20

Nem tudom, miért pontoztak le, az én négyévesem sem tudja eldönteni még azt sem, hogy májkrémes kenyeret akar-e, nemhogy kistesót. :D Nem túlzok, konkrétan így van. Megkérdezhetem bármiről, miért ne, de hülye lennék, ha a válaszára alapoznék...

3 és fél éves korában lett kistesója. Szerintem még most sem tiszta neki, hogy örül-e vagy sem.

jan. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Öcsém 9 évvel fiatalabb, mindig rámsózták anyuék, egész nyáron rá kellett vigyázni. Élmény volt.
jan. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
74%
Én nagytesó voltam. Folyamatos bebiszittelés. Egyszerűen a tököm tele volt az egész csaladommal, hogy nekem állandóan rendelkezésre kellett állni. Irigyeltem a kisebb tesóimat, hogy ők szabadok lehetnek.
jan. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt nem a gyerek kompetenciája eldönteni, hogy legyen-e kistestvére - valóban, de akkor a szülő OLDJA MEG a kisgyerek elhelyeszését, a szüneteket, és ne a nagyobbra sózza rá.


Érdekes, az idősebbnek abban kss a neve, hogy legyen-e tesója, "nincs beleszólása", de azt vegye természetesnek, hogy majd ingyen bébiszittelhet, mert "ennyit megtehet a testvéréért".



Nem érdekes kettős mérce???


Én NEM akarok testvért, de nem az én dolgom eldönteni, viszont alap, hogy szeretnem kell és vigyázni rá. :D


Idősebbként írom ezt.

jan. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

24-es vagyok, ifen, az lemaradt, hogy 8 évvel kisebb a tesóm, és minden kib szünetben rám sózták.

A testvéred, vigyázz rá.


Bmeg, én akartam a gyereket?! Nem, én határozottan nem akartam egy 0-24 síró újszülöttet. Ja, hogy az full nem számít, de az ingyen szittelésre jó leszek.


És igen, nagyjából 13 éves koromtól 21 éves koromig ez ment, mert "a tesód, vedd ki a részedet az életéből".


Amióta elköltöztem, nem járok haza. Nem érdekelnek a szüleim, akik ingyen szitternek használtak ÉS mellette minden nap lebsztak, ha a kicsi rosszalkodott.

A tesóm meg főleg nem érdekel. Nem kértem őt - és gyerekem sem lesz, mert 8 éven keresztül "volt egy".

jan. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez a ”bébiszittelés” eleve csak ilyen 6+ év korkülönbségnél jön szóba. Én írtam, hogy nem kérdeztem meg a 3 évest, akar-e tesót. Jól le is pontoztak érte. De komolyan. Egy 4-5 évesre nyilván nem bízom rá a babát. Egy 6-7 évesre nem bízom rá a dackorszakost, mert ha a kicsire rájön az ellenkezés, a nagynak még nincs ereje visszafogni, ha szükséges. Szóval a legkorábbi, amire pesztrálni kéne a nagynak a kicsit, már akkor van, mikor a kicsi is iskolás. Addigra meg már a kicsi is van olyan értelmes, hogy nem kell nonstop sasolni, meg elvan a saját dolgaival is, ha kell, nem kell folyton szórakoztatni.
jan. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Én három évvel vagyok fiatalabb a nővéremnél, de ő visszahúzódó volt az iskolában, egy lányon kívül sosem voltak barátai, de ő meg három faluval odébb lakott. Nem bébiszittelés,de állandóan rám volt akasztva, hogy ha én megyek valahova vagy találkozok a barátaimmal, jöjjön ő is, ne üljön otthon. Nagyon utáltam, mert semmit se lehetett vele kezdeni, semmit se akart csinálni, húzta minden programra a száját, de kötelezően vinni kellett és ha nem vittük, reklamált otthon, hogy nem engedem magunkkal, amiért le voltam cseszve. A barátaimat folyton ekézte, beszólt nekik, tette az agyát, hogy ő az idősebb, holott azért kellett magunkkal vinni, mert magától a kapun se talált ki. Amikor lett munkahelye, áldottam az eget, hogy végre leszakadt rólunk. Azóta se jó a viszonyunk.
jan. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
#27 - hasonló volt nálam is. Sítáborba a húgomat is beiratták, pedig nem is abba a suliba járt, egész héten rá figyeltem... Bezzeg amikor ő ment a sulival oda engem már nem irattak be mert akkor már vigyázott magára.
jan. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
26, sajnos tévedsz. 5 evves fiatalabb a tesóm. Én voltam 8, ő 3, amikor először kellett a komplett nyarat az ő pesztrálásával töltenem. Annyira untam az ovis monotos játékokat, hogy neha sírtam a ketségbeeséstől. Harapott, húzta a hajamat. Délután kötelezően menni kellett vele aludni, melléfeküdni. Apukámnak ott volt üzlete,a hol laktunk, mindig jött ellenőrizni, hogy rendesen mentem-e vele aludni. Aztán ment is vissza. Anyámat estig nem láttuk. Kilenc éves voltam, KILENC. Semmit nem csinálhattam, sehova nem mehettem, mert hát a kistesóm, nyilván szeretem és szeretek vele játszani, ennyit igazán megtehetek. Utáltam mint a szart a szüleimmel együtt. Aztán amikor dühös kamasz voltam és nen tudtak kezelni, jött a csodálkozás, hogy miért vagyok ilyen. Hát nem is tudom, talán mert 11 voltam, amikor lett még egy kistesóm, hámat találhattok, ki volt a bébiszitter. A középső tesóm meg mehetett, amerre akart, csinálhatta, amit csak akart. A szüleim a mai napig nem értik, vagy nem akarják erteni, mi volt a problémám. Csak hogy milyen kezelhetetlen kamasz voltam.
jan. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
29, az valahogy kimaradt, hogy kilencévesen már a hétköznap délutánokat is nekem kellett vele csinálni. Oviból elhozni. Azért írtam, hogy kilencévesen nem csinálhattam semmit a pesztráláson kívül.
jan. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!