Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy tudnék segíteni neki?

Hogy tudnék segíteni neki?

Figyelt kérdés

A húgom mindig is kövér volt. Pszichésen rossz nála valami, mert a kajával való viszonya beteges. Évek alatt próbáltunk már szüleimmel mindent, de semmi sem használt. Gimisként hagyta utoljára mérni magát, akkor volt kb 120 kiló. Nemrég, kb 1.5-2 éve összejött valakivel, elég hamar összeköltöztek. Jól megvannak, szeretik egymást, aminek nagyon örülök, viszont ez az új pasi nagyon elengedi a kezét. Többször mondtuk már neki, hogy figyeljen oda rá, mert nekünk is csak úgy sikerült "kordában tartanunk", hogy otthon mindig egészséges kaja volt, stb. Erre a pasi reakciója az, hogy ő nem fog rászólni, mert neki így is tetszik. Ami örvendetes, csak amióta kikerült a kontroll alól és nála lakik, azóta mintha felfújták volna. Tudom, csúnya dolog ilyet írni, de ez az igazság. Nem arányosan oszlik el rajta a felesleg, hanem kb mind a hasán van, ami konkrétan már akkora, hogy a leghétköznapibb dolgokban is akadályozza. A cipőjét már ülve sem tudja felvenni. Eddig a combjára rakta a másik lábát, hogy ne kelljen annyira előre hajolni, de mostmár a hasa ülve elér kb a térdéig, így erre nincs helye. Már megnézi hova ül le, mert nem tud mindenhonnan felállni. Enni úgy eszik, hogy magához emeli a tányért ha tudja, mert a hasától nem tudja behúzni magát az asztalhoz annyira, hogy elérje kényelmesen a tányért. Tegnap nálunk voltak vacsorázni, és megevett 3 tányér levest, 2 púposra pakolt másodikat, a párja maradékát és a tortából 4(!) szeletet, majd egy teljes doboz nagy pringlest. Amikor már elmentek és felhívtuk őket, mert nálunk hagytak valamit, akkor a párja vette fel a telefont és hallottuk, hogy rendel a mekiben a driveban, hogy legyen otthonra "nasi".

Tényleg nem szidni akarom, csak érzékeltetni szeretném mekkora is a probléma.

Szörnyű látni, hogy egyre szűkül be az élete. Mit tudnék tenni így, hogy még kívülállóbb lettem?


jan. 19. 15:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szeritnem nem igazán tudtok ezen kívülről segíteni, amíg ő maga nem érzi ezt problémának, vagy nem jön egy betegség, ami miatt orvosok fogják neki ezt elmondani.


Az én tesómnak az segített, hogy egy szűrésen inzulinrezisztenciát állapítottak meg nála, és kerek perec megmondták neki, hogy ez a cukorbetegség előszobája. Nem lett nyilván egyik napról a másikra más az életmódja, de mivel a cukorbetegségtők félt és az inzulinrezisztenciára is figyelnie kellett, szép lassan beállt nála egy új szokásmód. Persze az se garancia, hogy a te tesódnál így lenne.

jan. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én még megpróbálnám azt, hogy a családdal leülni vele beszélgetni. Ne érezze támadásnak ne vádoljátok. Mondjátok el szeretitek aggódtok érte stb. Szakember szerintem mindenképp kéne neki, hogy kiderüljön mit kompenzál. Ha szabályozni próbáljátok szerintem nem fog javulni, mert akkor az újabb támadás számára és akkor megint lehet az evésbe menekül. Kell, hogy érezze ő is, hogy probléma van. Egyébként volt orvosnál? Nincs valami eü baja? Ekkora súlynál elég gyakran van valami.
jan. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nincs olyan baja, amitől elhízott volna, inkább fordítva lehet már. Nem meglepő ez a súly, amennyit eszik. Ő pl úgy rendel a kfc-ből, hogy egy ültő helyében elfogyaszt 4 ezer kalóriát. Tudom, mert egyszer kiszámoltam neki szembesítés gyanánt, és ő is ledöbbent, hogy akkor mégis mennyit egyen, mert ez az a mennyiség, amivel jól lakik. És neki ez nem egy teljes napi adag, csak egy átlagos ebéd, amit megelőzött már egy reggeli, egy tízórai, és követni fog még egy uzsonna, vacsora, második vacsora és később a nasi.
jan. 19. 16:27
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Úgy értettem, hogy az elhízás miatt nem lett valami baja? Látta e orvos. Magas vérnyomás, cukorbetegség stb. Talán, ha látja az egészsége a tét vàltoztat. Ilyen családi közbelèpésre gondolok ahol mindenki elmondja aggódik érte stb. De valahogy jó lenne egy szakemberhez is elvinni. De az is baj ha ő nem látja be, hogy ez így nem oké nem sokat tudsz tenni. Nem lehetsz mindig mellette. Nem veheted ki a kaját a kezéből
jan. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Orvoshoz nem hajlandó menni. Itthoni vérnyomásmérő van, de az meg nem megy fel a kezére.
jan. 19. 16:41
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én tesóm sem hajlandó orvoshoz menni, mert mindegyik szóvá teszi a súlyát (120-130kg).

Mi is aggódunk a tesómért. Azt vettük észre, hogy az évesen kívül semmi nem érdekli. Mostanában arra próbáljuk rávenni, hogy menjen el pszichológushoz, hátha magábanézne kicsit

jan. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
2/4. Valószinüleg azért nem akar menni, mert tudja ő is, hogy ez nem oké, de nem akarja hallgatni, hogy nem jó ez így. Ráadásul írtad, hogy a pasija is támogatja ebben, így meg van neki a visszacsatolás, hogy jó ez így. Persze nyilván az sem lenne jó, ha a pasi mániákusan kontrolalni akarná, de ez sem egészséges szint. Én még mindig a családi közbelépést momdom, de ha az sem segít és szakemberhez se megy el akkor azt kell mondanom te amit tudtál megtettél.
jan. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Lakatot tennék a hűtőre.
jan. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
#8 Ismerős meglépte a lányával. Elballagott a szomszdédban lévő kisboltba. Ott meg hiába mondta, hogy ne adjanak neki el.
jan. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ez a "lakatot a hűtőre" - ha eltekintünk az abszurditástól - működhetne. Ő nem menne el a boltba, ugyanis már attól kifullad, ha kimegy a wc-re: lendületből tud csak felállni, visszatérve verejtékezik és úgy liheg, mint aki lefutotta a maratont. A lakástól a parkolóig vezető úton is meg szoktak pihenni.. Vezetni pedig nem tud, mert útban van a hasa, és ennyire hátulról pedig nem éri el a pedált. Ekkora a gond..

Szóval működne az, hogy nem ad neki enni az ember, csak a párja sajnos soha nem tenné meg. Nem azt mondom, hogy támogatja ha két pofára zabál mindent, de nem is szól érte.

jan. 19. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!