Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális, hogy ezt érzem?

Normális, hogy ezt érzem?

Figyelt kérdés

Édesanyám mesélte, hogy a nővérem és utánam született egy öcsénk, de halva. (Én akkor voltam 2 éves)

Bár evidens módon nem találkoztam vele, még neve sem volt kitalálva, mégis néha kicsit eltölt a hiányérzet.

Őszintén szólva sosem akartam kistesót, örülök hogy én vagyok a legkisebb, de néha, amikor eszembe jut, belegondolok milyen lenne az életünk, ha ő is egészségesen megszületett volna.


Tudom, nem kicsit kaotikus, de tényleg ilyen kettős érzésem van, és.. fura.

Más is van hasonló helyzetben?

18/f


(ui: a "nem kellene már ezzel foglalkoznod", stb válaszok kíméljenek)



jan. 31. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most tudtad meg?

Mert akkor inkább empátikus rossz érzés fogott el, nem a hiányérzet.

jan. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Nyugi, semmi gond nincs veled. Tök jogosan agyalsz ilyeneken. Az emberek szeretnek eltöprengeni a "mi lett volna, ha" dolgokon... még ha az nincs is kihatással a jelenre.


Ha az segít neked, néha gyújts éelrte egy gyertyát az őszi / téli ünnepeken (mindenszentek, halottak napja, karacsony), esetleg beszélgess róla a szüleiddel. Finoman, óvatosan. Mert nekik ez biztosan fáj, még most is.


Te nagyon jó ember vagy!

jan. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Hasonló furcsa érzéseim vannak nekem is, de inkább ki sem írom ide, pont ahogy mondtad, a sok troll miatt, meg a hitetlenkedők, akik szerint ilyen nem lehet és kész. Teljesen normális.
febr. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%
Fantáziálsz. Belegondolsz, milyen lenne ha... Na már most, te ezt nem tudod elképzelni, mert a valóságban az nem olyan lenne hidd el. Ezt te csinálod magaddal. Hát ha ettől szabadulnál, akkor hagyd abba!
febr. 1. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
De van ilyen . Valahol a meg sem született, vagy korán meghalt testvéreknek is megvan a helyük a családban. Hiába nem élnek már. az ilyen család más, mint az, ahol nem volt ilyen. Tudom.
febr. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Elgondolkodik az ember ezen, semmi több.
febr. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

Gyerekkoromban, mikor együtt ebédelt a család vagy együtt voltunk a nappaliban, párszor mondtam, hogy olyan, mintha valaki hiányozna a családból, pedig mindenki ott volt, apám, anyám, testvérem. Mikor idősebb lettem, akkor mesélte anyám, hogy utánam volt egy halvaszületett gyereke, amiről nekünk nem beszélt, mert kicsik voltunk. Sokszor töprengtem, hogy talán ott volt-e mégis köztünk ez a kis lélek, mert ott lett volna a helye, és azt éreztem. Vagy inkább kicsiként is érzékeltem abból valamit, hogy anyám terhes volt, de mégse jött a kistesó, és ez a hiànyérzet maradt ott.


Szóval normális, ha gondolkozol ezen.

febr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sztem ez a kettősség normális, hiába nem akartál kis tesót.

Valahol az ember mindig el töpreng mi lenne a helyes, mi lett volna ha és így tovább.

Sztem a hiány ěrzetre azt tanácsolnám hogyha volt neki neve azt írd le egy lapra gyújts neki egy egy gyertyát és emlékezz meg rá!

febr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!