Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak én érzem úgy, hogy sok...

Csak én érzem úgy, hogy sok szülőnek már a fejét kéne levenni? Amikor valaki kisgyerekkora óta aktív és mély stresszben él, mert nincsenek normális szülei. Én mindig próbáltam helyrehozni a dolgokat de még a mai napig mély stresszben kell élnem.

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok. Egyszerűen nincsenek normális szüleim. Az egyetlen stabil hátterem azok a nagyszüleim. Anyut is gyűlölöm mert sosem volt tekintettel arra, hogy a gyerekei mennyit stresszelnek. Inkább bennemaradt a mérgező kapcsolatban, hitelt vettek fel, ház stb.

Senkitől sem kaptam még megértést ilyen téren, nincsenek a helyzetemben.

És engem nem érdekel a sok ötvenes megmondóember, az ilyen szülőknek halniuk kell.



2023. szept. 23. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Meg is fognak egyszer, ne aggódj, mert senki sem él örökké, de akkor te fogsz a legjobban sírni.
2023. szept. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Miért sírjak, miről beszélsz te?

Apám 1,5 évesen elhagyott, soha életemben nem beszéltem vele. Ha meghalna, nyilván nem érdekelne mert nem ismerem.


Volt egy másik ember akivel anyám összejött, akivel 0-24 csak konfliktusok voltak és nekem is a mai napig, mert részegen hazajár meg konkrétan ölik egymást otthon.


Anyuhoz sem kötődöm érzelmileg mivel bennem van a gyűlölet, hogy neki kellett volna időben kapcsolatot váltania..nem normális, hogy a testvéreimnek remeg a lába a stressz miatt.


Én sírni értük? Miről beszélsz te?

2023. szept. 23. 15:48
 3/12 A kérdező kommentje:

Te aki megkaptad tőlük kiskorodban a szeretetet és valószínűleg mai napig normális élnek a szüleid, biztos hogy más a nézőpontod.

De ez nem az életem.

2023. szept. 23. 15:51
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Igen, csak te. Biztosan borzasztó élményeid lehetnek, de az sosem jogosít fel az agresszióra!

Fordulj szakemberhez, hogy helyrehozd az életed! Sosem késő és ezen csak TE változtathatsz!

2023. szept. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Arról beszélek, hogy ne gyűlölködj.


Anyu meghalt! Voltak itt is problémák, konkrétan pszichológushoz és pszichiáterhez is kellett járnom miatta, még azután is, miután is, miután elköltöztem! De amikor meghalt, összeomlottam! Te is sírni fogsz!

2023. szept. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Alapvetően nem vagyok az, tudok jól viszonyulni az emberekhez. Ezt még én magam is furcsállom.

De szerinted amikor összegyűlnek bennem a gondolatok és állandóan ezen szorongok, az milyen lehet?


Vagy az milyen lehet, mikor próbálom a rokonságomnak elmagyarázni hogy ezt én szenvedem meg, és nem kapok tőlük megértést?


Vagy milyen lehetett mikor már ott tartottam, hogy mindig közéjük avatkoztam a stressz miatt, és még akkor is én jöttem ki hibásnak?

2023. szept. 23. 15:55
 7/12 A kérdező kommentje:
Anyudert pedig részvétem, nyugodjon békében és sajnálom hogy így történt.
2023. szept. 23. 15:56
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm. Amúgy csak jót akartam neked, ismeretlenül is, azért írtam ezeket. Sajnálom a fájdalmadat!!
2023. szept. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
Talán az elköltözésés a kapcsolat teljes megszakítása segíthetne rajtad.
2023. szept. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9-esnek teljesen igaza van. De ezt ne vegyük készpénznek, hogy mindig kivitelezhető normálisan.


Sokmindenen gondolkodtam. Köztük azon is, hogy egyszerűen már nem akarok érezni, jobb ezt elzárva tartani.

De viszont képes is vagyok rá.

Ha én gyerekkoromban sosem kaptam szeretetet, akkor valószínű, hogy a jövőben ezt barátságokban meg kapcsolatokban fogom keresni. Akik hasonló cipőben járnak, mint én.

Mert annyira komoly kapcsolatot most ők miattuk nem is akarok...


Nem is tudom, mi legyen.

2023. szept. 23. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!