Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak az öcsémmel?...

Mit csináljak az öcsémmel? Szóljak otthon ezekről?

Figyelt kérdés

Van egy kisöcsém 12 éves. Most jött el neki az az időszak amikor azt hiszi ő már nagyfiú.

Múltok elment a haverjaival és részegen jött haza este fél 11kor (ez volt az 1. olyan alkalom hogy eddig volt kint). Apuék persze nem vették rajta észre de nekem szemet szúrt és rá is kérdeztem. Elmesélte, hogy igen ittak és hogy elaludt valami padon és ráhívták a rendőröket (nem igazoltatták mert elfutott).

A haverjai sem a legmegbízhatóbbak, tipikus utcagyerekek akik a parkokban gengelnek és mindenkitől cigit tarhálnak, majd úgy szívják mint a menő gyerekek....Nem is egyszer lopott tőlem az öcsém cigit.

A beszéd stílusa is felháborító, főleg ahogy az anyjával és apánkkal beszél. Ha én ezt meg tettem volna úgy szájba b*sztak volna...

A cigivel is többször lebukott már és megkapja szokások büntit (suli után rögtön haza, nincs zsebpénz, és este 9kor takarodó) ami kb 2 hétig tart és minden megy a régiben.

Szóljak itthon, hogy öcsém egyre jobban züllik? (nem akarok én lenni a szemét testvér aki beköpi őt...és mostanság talán jobb is a kapcsolatunk nem csak szidjuk egymást.. nem szeretném ezt ezzel elrontani)



2012. jún. 13. 16:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Te jo eg... Az en ocsem is pont ennyi idos, de ha cigizne es pialna, kivernem az osszes fogat!!!! Eloszor ne szolj a szuloknek, probalj beszelni vele, hogy ez nem normalis ebbeb a korban, tonkre teszi magat, ha megegyszer elofordul, elmondod a szuloknek, stb...Aztan ha nem hat ra, akkor vond be a szuleidet is.
2012. jún. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Inkább beszélj vele hogy ha nem akarja semmire sem vinni az életben akkor nyugodtan zülljön, és barátkozzon ilyen IQ bajnokokkal. Mert ez előbb-utóbb a tanulás rovására is fog menni, és az már nagyon nem mindegy.
2012. jún. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy először még csak cigit kunyiznak mindenkitől, aztán pár év múlva már megverik a telefonjáért, és mehet a fiatalkorúak börtönébe.
2012. jún. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
94%

12 évesen így viselkedik?:D


Én 21 éves vagyok,de ha ezeket műveltem volna 12 évesen,kitaposták volna a belem...

2012. jún. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
ha segíteni szeretnél neki, találj valami elfogaltságot neki, valami sportot pl. hogy ne attól érezze magát menőnek, hogy cigizik, iszik
2012. jún. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Hogy lehet, hogy a szüleitek engedik, hogy este olyan sokáig kimaradjon. Eddig sem érdekelte őket, hogy hol van, kivel és mit csinál? Ebben a korban nevelni már nem lehet.
2012. jún. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 zokniszörny ***** válasza:
80%
Ha egy 12 éves gyereknél nincs gond abból, hogy fél 11-kor ér haza, akkor nem a gyerekkel van a baj. A szülőknek talán kicsit jobban oda kéne rá figyelniük.
2012. jún. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
27%

"Nem is egyszer lopott tőlem az öcsém cigit."


Ez sok mindent megmagyaráz nem gondolod? Te vagy a példakép és a szüleid, ha te ott fújod az orra elött a füstöt ő is fogja.

Elsöként a saját portádon seperj ha valóban tenni szeretnél valamit.

2012. jún. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, próbáltam már vele beszélni de engem is elküld a ...! Sportolni jár (pankráció) ami nekem végkép nem tetszik...

Ma is hazaértem és 1 óta alszik...( ő sosem szokott délután aludni... úgyhogy én megint a piára gondolok) Szerintetek?

2012. jún. 13. 16:28
 10/17 A kérdező kommentje:
Ja és én sosem gyújtottam rá előtte... még itthon sem bár a szüleim tisztában vannak vele és elfogadták. Sosem rakom ki az asztalra a táskámba van... együtt lógni meg nem szoktam az öcsémmel tehát sosem láthatott cigizni...
2012. jún. 13. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!