Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak az öcsémmel?...

Mit csináljak az öcsémmel? Szóljak otthon ezekről?

Figyelt kérdés

Van egy kisöcsém 12 éves. Most jött el neki az az időszak amikor azt hiszi ő már nagyfiú.

Múltok elment a haverjaival és részegen jött haza este fél 11kor (ez volt az 1. olyan alkalom hogy eddig volt kint). Apuék persze nem vették rajta észre de nekem szemet szúrt és rá is kérdeztem. Elmesélte, hogy igen ittak és hogy elaludt valami padon és ráhívták a rendőröket (nem igazoltatták mert elfutott).

A haverjai sem a legmegbízhatóbbak, tipikus utcagyerekek akik a parkokban gengelnek és mindenkitől cigit tarhálnak, majd úgy szívják mint a menő gyerekek....Nem is egyszer lopott tőlem az öcsém cigit.

A beszéd stílusa is felháborító, főleg ahogy az anyjával és apánkkal beszél. Ha én ezt meg tettem volna úgy szájba b*sztak volna...

A cigivel is többször lebukott már és megkapja szokások büntit (suli után rögtön haza, nincs zsebpénz, és este 9kor takarodó) ami kb 2 hétig tart és minden megy a régiben.

Szóljak itthon, hogy öcsém egyre jobban züllik? (nem akarok én lenni a szemét testvér aki beköpi őt...és mostanság talán jobb is a kapcsolatunk nem csak szidjuk egymást.. nem szeretném ezt ezzel elrontani)



2012. jún. 13. 16:06
1 2
 11/17 anonim válasza:
0%

De attól még tudja,hogy cigizel.

Én a szüleitek helyében tőled is elvenném a cigit,ne az legyen,hogy amit neked szabad neki miért.

2012. jún. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Ria6 ***** válasza:
95%
Ez nem normális! Az ittenei emberek lojalitást tanácsolnak neked én nem legyél drasztikus a megértéssel mnt látod semmire nem mész.Elöször is amikor nincs othon az öcséd ülj le és beszélj a szüleitekell hogy kapjanak már a fejükhöz és nézzenek a kedves öcsike körmére aztán mondj nekik egy két példát hogy miket csinál. Te ezt nem tudod megoldani. a szobafogság és egyéb büntetések meg sz.rt sem érnek.
2012. jún. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
80%
Elso vagyok. Miert kell rogton lehurrogni, hogy ha o is cigizik, ne csodalkozzon, hogy az occse is? Lehet, hogy mar nem tizeneves, ne ti szabjatok meg neki, hogy mit csinalhat. Ha mar beszeltel vele es nem hatott, akkor tenyleg mondd el a szuloknek. Ezzel csak segithetsz neki, lehet, hogy most nem igy gondolja, de kesobb meghalalja, hogy nem egy senki lett belole.
2012. jún. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Akkor segítesz rajta, ha szólsz a szüleidnek. Csírájában kell elfojtani az ilyesmit. De azt se értem, hogy a szüleid nem vették észre, hogy ilyen gyerek nincs ágyban ? Hát mit ne mondjak, meg van a véleményem a szüleidről is
2012. jún. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
91%
Mint te, idősebb testvér aggódsz az öcsédért és segíteni szeretnél rajta, de nem hallgat rád. Ha az öcséd ebben a korban kezdi el az ivást meg a cigizést és lóg a csökött agytérfogatú, büdös kölkökkel, akkor szerintem utána kéne nézned az iskolájában, beszélned a tanárjaival, hogy ott hogyan viselkedik. És ha romlanak a jegyei, akkor szerintem észre fogják venni a szüleid, hogy eddig mit csinált.
2012. jún. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos itt a szülők rontották el a dolgokat. Én úgy vettem észre, hogy általában az idősebbik gyereket jobban fegyelmezik mint a kisebbet.

Ha nem akarsz vele összeveszni akkor ha tudod beszéld meg a szüleiddel hogy úgy csinálják mintha maguktól jönnének rá a dolgokra. De szerintem először te beszélj vele, ha folytatja szólj a szülőknek.

2012. jún. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva kisöcsike nagyon el van eresztve.

Beszélned kell a szüleiddel, hogy kapjanak már észhez!

Én 15 vagyok, örülhetek, ha 8-ig ott maradhatok a barátnőmnél. Engem nagyon féltenek, nővérem így is el van rontva, állandóan visszaszól, a házban (!) cigizik, meg ilyesmik. Már nem egyszer mondták neki anyuék, hogy költözzön el, felnőtt nő! Még a boltba sem akar elmenni.

A büntetés itt nem elég. Egy büdös nagy pofot kell neki adni alkalmanként.

Nyugodtan cigizz tovább, ne ilyen IQ-bajnokok mondják meg neked GYK-n, hogy mit csinálj, meg mit ne, felnőtt vagy!

Ha az öcsike nem érti meg, hogy te miért cigizhetsz, ő meg nem, hát ideje megmondani neki hogy Ő MÉG KISKORÚ, TE MEG TELJES ÉRTÉKŰ FELNŐTT VAGY!!!

Ha ezt 12 évesen nem érti meg, ő baja. Neki lesz elcseszve a gyerekkora.

15L

2012. szept. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!