Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám azért van kiakadva,...

Anyukám azért van kiakadva, mert a saját, munkával összegyűjtött pénzemet nyelvtanulásra szeretném költeni. Mi baja van ezzel?

Figyelt kérdés
A legtöbb szülő inkább örülne, ha azt látná, hogy a gyereke nem piára, meg hülyeségekre szórja el a pénzét, hanem nyelvtanulásra, de az én szüleim csak kiakadnak ezen. Ez lesz a 3. nyelvem, de mindig is megakartam tanulni franciául meg olaszul (az angol és a német mellé). Most anyám tisztára besértődött, hogy majd tőlük fogok pénzt kérni, de ők egy fityinget sem fognak adni blablabla. Dolgoztam, így van annyi megspórolt pénzem, hogy nyelviskolára költsek (illetve egyéb kiadásokra). Apám még nem tudja, de anyám amilyen pletykás majd amint hazaért elmondja neki. Na most apámról azt kell tudni, hogy vmiért gyűlöli a franciákat, és én azt el tudom képzelni, hogy kitagad, ha elkezdek franciául tanulni. Mi bajuk van? Mi közük ahhoz, hogy mire költöm a saját pénzem? Egyáltalán hogy lehet vki ilyen, hogy nem támogatja a tanulást (nem anyagilag, hanem szavakkal)?
2012. ápr. 4. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is azt tanácsolom, vágj bele, én nem tettem annak idején - hasonló okok miatt- és nagyon megbántam.


Nem tudom, hány éves vagy és milyenek a körülményeitek, anyukád ellenérzését indokolhatja az is, hogy mivel ő ezt nem tartja fontosnak, jobban örülne, hogyha lakásra/albérletre/autóra/stb. gyűjtenél, amiben ők később nem tudnak/nem akarnak majd segíteni, vagy hogy tehermentesítsd a családi kasszát. Ami nem feltétlen fair, de mint írtam, ez az életkorod és a helyzetetek függvénye.


Apukád ellenérzésével ne foglalkozz, esetleg kezdj az olasszal, hátha utána könnyebben fog menni a francia.

2012. ápr. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
19 vagyok. Abszolút nem gondolnak ilyenekre, hogy gyűjtsek lakásra vagy kocsira (bár van egy takarékszámlám). Egyszerűen csak milyen hülyeség, meg most jelentkezek egyetemre, oda is kell pénz, mert ők azt nem fogják fizetni, meg majd nyáron nem lesz pénzem és biztos tőlük fogok tarhálni. Ami nem igaz.
2012. ápr. 4. 12:25
 3/10 A kérdező kommentje:
Nyilván nem az összes pénzem költöm el, van annyi félretéve, hogy nyáron tudjak költeni, meg egyetemen is tudjak könyveket venni, ha netalántán felvesznek.
2012. ápr. 4. 12:26
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

AHÁNY NYELVEN BESZÉLSZ , ANNYI EMBER VAGY !


Én összetenném a kezemet , ha a fiam ennyire oda lenne a tanulásért !

nem , hogy hátrálnám , de még finanszíroznám is a kiadásait !

Neked még ezt sem kell , hiszen van rá pénzed !

Nem értem , !!!

Féltékenyek , ? hogy akár többre viszed ? de hiszen ez büszkeséggel kéne eltöltse a szüleidet,

Én azt mondom , csak így tovább , később Ők is rájönnek , mennyire nagyszerű gyerekük van ,

2012. ápr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Azért gyűlölködnek emiatt, mert egyrészt alaposan bele van verve a magyarokba a francia-ellenesség (Trianon és társai), másrészt attól félnek a szüleid, hogy ha jól tudsz egy idegen nyelvet, akkor kimégy külföldre és otthagyod őket.


Valószínűleg azért nem támogatják a tanulást, mert más programot képzeltek el neked (pl. szüljél gyereket, ne tanulj, támogasd őket, ne költözz el a környékükről se stb.) - azaz önzőek, csakis magukkal törődnek és nem azzal hogy te kivagy és mi az, amit te akarsz.


Csak csináld! Tanulj nyelveket! A magad pénzét arra költöd, amire akarod.


Apád nem fog kitagadni, és ha anyád pletykál neki, akkor anyukát alaposan le kell teremteni. Mert egy normális felnőtt ember nem beszéli ki a másik ember titkait.


Ha apád kitagad, azzal sem kell foglalkozni. Majd megenyhül. A legtöbb harag nem tart örökké.

2012. ápr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nincs igaza anyukádnak, valóban örülnie kéne hogy ilyesmire költenéd a pénzed.

Viszont ha most jelentkezel egyetemre, akkor gondold meg, mert ott valószínűleg ingyen tudsz tanulni franciát.

2012. ápr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) nem értem mi bajuk lehet. Korábbi válaszoló írta, hogy biztos azért, mert félnek, hogy külföldre megyek. Ezt végképp nem értem, mert születésünktől fogva arra neveltek minket ( testvéreimet és engem), hogy külföldre költözzünk. Sőt mi több, amikor kicsi voltam megpróbáltunk kivándorolni Ausztráliába, csak nem sikerült. Tehát emiatt biztos nem félnek. Tényleg nem értem. Meg akarok tanulni még összesen három nyelven (francia, olasz és japán), én ebben nem látok semmi rosszat. Nem fogom miattuk a tanulmányaimat elhanyagolni és pénzkidobásnak sem tartom. De persze lehet csak nézőpont kérdése. Mindenesetre 100 %-ig az én pénzem, amit én gyűjtöttem össze munkával, tehát az sem világos milyen jogon szólnak bele. Még ha drogra költeném, akkor oké, hogy nem tetszik nekik, de b@kker tanulásra akarom :D
2012. ápr. 4. 17:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Inkább örülnének, hogy nem eliszod a pénzt!


Engedd el a füled mellett a hülyeségét, tanulj nyelveket, annak hasznát fogod venni mindig, pláne kint!

2012. ápr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jó hír: mondtam apukámnak és teljes mértékben támogat :) azt mondta szép dolog, hogy ilyesmire költöm a pénzem, holott mehettem volna nyaralni is. Persze a francia az nem tetszik neki (sosem rajongott a franciákért), de azt mondta ez legyen a legnagyobb gond. Így is szép, hogy ilyen ambícióim vannak :) szal csak anyukám volt valamiért ilyen elutasító :S
2012. ápr. 4. 20:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy te nem a mának élsz, és nem piálsz agyba-főbe, hanem gondolsz a jövőre, hogy minél magasabb pozícióban dolgozhass, és jobban élj, és majd a családod is jobban éljen, és majd hogy ha esetleg bármi probléma akadna, akkor anyagilag/vagy másképp minél jobban tudd támogatni őt/őket (mármint a szüleidet).
2014. júl. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!