Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kb. fél éve összevesztünk a...

Kb. fél éve összevesztünk a nővéremmel, most pedig családi strandolás lesz. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A nővérem 30, én 20 vagyok, ő külföldön él.

Februárban nagyon összevesztünk, az ő hibájából, mert egy nehéz élethelyzetben nem állt mellettem, hanem megkeverte a sz.rt, olyan dolgokat vágott a fejemhez, hogy nem vagyok a testvére, üvöltözött, stb. Azért csinál(hat)ta, mert nem úgy ugráltam, ahogy az neki tetszik, ugyanis a barátommal élek, akiről ő úgy gondolja, nem hozzám való (egyébként vele nagyon jól megvagyunk, 1 éve együtt élünk), illetve mindig féltékeny volt rám, amiért én sok dologban tehetségesebb és kitartóbb voltam/vagyok, mint ő. Elég nagy befolyással van anyámra is, őt is ellenem fordította, de vele mostanra már kibékültem, jobb a viszonyunk, mint valaha. (Rájöttem, hogy valószínűleg azért, mert tesóm így nem tud beleszólni a dolgokba, mivel nem beszélünk.)

A lényeg, hogy szerintem már megbánta, amit csinált, de nálam ezt csak egyszer lehet eljátszani, mert utána már leírom az illetőt, ha családtag, ha nem. Felhívni, keresni eddig nem mert, mert tudja nagyon jól, hogy olyan (egyébként végig igaz) dolgokat hallana tőlem, amit nem tudna megemészteni.

Ma az új pasijával hazajöttem Magyarországra, anyám pedig most hívott, hogy este mennénk-e velük éjszakai fürdőzésre. Mondtam neki, hogy a strandra szívesen mennék, de nem tesómékkal, ugyanis szerintem ha békülni akarna, akkor előbb jöjjön ide és úgy beszéljük meg, ne egy családi kikapcsolódáson menjen a jópofizás. Persze idejönni nem mer, úgyhogy anyám kedvéért igent mondtam.

Szóval este megyünk velük a strandra, de semmi kedvem, meg ennyitől nem fogok kibékülni vele..most mit csináljak, hogy ne legyen kínos ez az egész?



2012. aug. 9. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Ha a nővéred megbánta, amit tett, akkor Te miért nem vagy hajlandó a saját testvérednek megbocsájtani ? Egy veszekedésben mindig minimum két ember a hunyó, olyan ritkán van, hogy az egyik szurokfekete, míg a másik patyolatfehér.


Gondolom azért nem akar odamenni Hozzád, mert sejti, hogy talán a fejére olvasnál megint mindent, ahelyett hogy csak annyit mondanál: rendben, felejtsük el az egészet, testvérek vagyunk.


Mégis mit kellene tennie ? Térden állva könyörögni ? Legyél annyira nagylelkű, hogy Te ajánlod fel a békességet, hidd el, százszor többet fog érni a családod szemében.

2012. aug. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Most mondjam azt h horvátban egy ágyba kellett aludnom a testvéremmel,akivel már 1,5 éve nem beszélek? Ha te nem akarsz kibékülni,akk nem is kell. Nem szólsz hozzá,ennyi.
2012. aug. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Békülj ki vele, hidd el meg fogod még bánni később ha nem teszed, tapasztalatból mondom. Bocsánat, ha későn válaszoltam
2013. dec. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!