Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem fura, hogy a húgom a...

Nem fura, hogy a húgom a "legjobb barátnőm"?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, a húgom 13, ketten vagyunk testvérek, és nagyon jól megértjük egymást. Persze mi is szoktunk veszekedni, de nagyon sokszor vagyok úgy, hogy szívesebben vagyok vele, mint a barátnőimmel. Van két nagyon jó barátnőm, akikkel ugye együtt vagyok minden nap a suliban, velük szoktam suliba menni, illetve hazajönni, velük töltöm az iskolában az időm nagyrészét már mióta 4-5-esek vagyunk(egy gimibe tanultunk tovább), ha beteg vagyok, ők adják meg a házit, ilyenek. És meg is beszélünk személyesebb dolgokat is. Viszont van rengeteg olyan dolog, amit egyszerűen Nekik nem mondok el. Pedig olyan téma amit két legjobb barátnő megoszt egymással, de én nem mondom el nekik, sokkal inkább a húgommal osztok meg mindent, illetve ő velem. Nagyon sokat vagyunk együtt, és tényleg szinte mindent elmondunk egymásnak. Ez nem fura? Hogy sokkal jobb a kapcsolatom a tesómmal, mint a barátnőimmel? Mert én mindig olyan hallok, hogy két lánytestvér között nagyon rossz a kapcsolat.

Másnál is van így, mint nálunk?

Nem tudom jó-e a téma, de megköszönném a segítő jellegű válaszokat!

Elnézést hogy kicsit hosszú.



2013. márc. 4. 13:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

8

Én nem értem a lényegét a mondandódnak :) Attól, hogy együtt laknak lehetnek barátnők. Bár szerintem is akkor fog eldőlni hogy milyen szoros ez a kapcsolat, ha már külön költöznek, saját életük lesz.

Azt a részét megértem a mondanivalódnak, hogy az nem jó ha valaki nem barátkozik, beszűkül a családi környezetbe, akik amúgy is szeretik. Kellenek külső kapcsolatok. Ez igaz. De csak azért mert testvérek, még lehetnek barátnők. Igaz barátot igenis nehéz találni. Nem szabad eldobálni őket, csak azért mert a rokonod.

2013. márc. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Én írtam, hogy a barátnők jöttek-mentek.

9-es válaszolónak: valóban nem élek nagy társasági életet, vannak ismerőseim ugyan, de én olyan igazi barátnőről beszélek, akinek mindent el lehet mondani. Na az nekem a tesóm. Amellett, hogy valamilyen szinten igazad van, nem érzem magam antiszociálisnak, teljesen egészséges vagyok :D

2013. márc. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Szia! Egyáltalán nem fura, sőt, szerintem kifejezetten jó dolog! Bár mi a nővéremmel fiatalabb korunkban elég sokat veszekedtünk, de amikor ő elment egyetemre, én meg ugye otthon maradtam, akkor nagyon elkezdtük hiányozni egymásnak. :) Persze ő is járt haza, meg én is mentem hozzá, azóta már családjaink is vannak, és hetente, 2 hetente járunk egymáshoz. Most már nekem is ő a legjobb barátnőm, és szerintem egyáltalán nem gáz.
2013. márc. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon jó dolog. Nekem bátyám van. Szívjuk egymás vérét állandóan, de ez csak vicc. Tudom, hogy bármi van ő az akire bátran számíthatok. Ő 28, én 26 vagyok, és lány.

Amúgy nekem 2 legjobb barátnőm van. egyiküket a fősuliról ismerem a másik meg az anyukám. Velük tudok mindent megbeszélni. Ha lenne lánytesóm nyilván ő is benne lenne a legjobb barátnő körben.

2013. márc. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Szeretném, ha az, aki azt írta, nem egészséges, belinkelne valami tanulmányt vagy felmérést.
2013. márc. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok választ!! ma 13:31, igen én is így értem, hogy vannak ismerőseim(és barátaim is, akiket nagyon régóta ismerek, és jóban vagyunk!), de a tesóm az, akinek elmondom a "titkaim". Mert például a két nagyon jó barátnőmre mindig számíthatok, és ők is rám, de mégsem érzem úgy hogy bármit elmondanék nekik. Ennek ellenére nem vagyok bezárkózott, mint ahogyan írta egy válaszoló, hanem viszonylag barátkozó típus vagyok, de a "barátaim" többsége inkább csak haver, akikkel szívesen lógok, de nem olyan igaz barátok.
2013. márc. 4. 18:35
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem, nem fura. Sőt!
2013. márc. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

nekem is a nővérem a legjobb barátnőm. pedig 8 évvel idősebb.most úgy alakult, hogy együtt is lakunk :)


31N

2013. márc. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
nekem is a nővérem a legjobb barátnőm,hisz benne bízhatok meg legjobbban :)
2013. ápr. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!