Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én gondolkodok túl "kispolgári...

Én gondolkodok túl "kispolgárian" a gyerekvállalásról, vagy ez már jómódban is sok (k)?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem, ő is, a férje is 1 millió körül keres/folyik be. Szóval elég nagylábon élnek. Nem irigylem tőlük, megtanultak/megdolgoznak érte. Csak nem tetszik az ahogy a dolgokhoz állnak. Nekik is, nekünk is két gyerekünk van. A sógorom gondolkodott a harmadik gyereken, de a nővérem nem lebeszélte, hogy nem tudnak még egyet bevállalni (mármint hogy elindítsák őket az életbe) És ezt komolyan is gondolja. Nálunk most útban a harmadik és kb. felelőtlenek vagyunk amiért bevállaljuk, mikor ők sem merik. Mi 500at kapunk ketten összesen, szóval negyed annyi pénzből élünk. Szerintem mi is el tudjuk tartani őket. Lehet nem lesz minden alájuk tolva, de nem csak az a lényeg.

Egyébként jó anyának tartom, nem bántom:) Csak szerintem olyan bután gondolkodik a pénz-gyerek kérdésről.

Szerintetek melyikünknek van igaza?



2013. márc. 28. 15:32
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak és kizárólag az anyagi részét nézzük, akkor én 2 millióra vállalnék 3 gyereket, de 500 ezerre nem. Szóval egyikőtöknek sincs igaza, bár ha választanom kell, akkor inkább neki. Persze 500 ezerből el lehet tartani 3 gyereket, de nem lesz az olyan nagy összeg, amikor taníttani kell őket. Mi simán elköltünk ennyit havonta 1 gyerekkel is és amellet, hogy kényelmesen élünk nem mondanám, hogy hülyeségekre szórjuk a pénzt.
2013. márc. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

De ki beszél itt arról, hogy középiskolásként már dolgozniuk kell. Legyen 250 a rezsi-kaja, de még akkor is megmarad nekünk is több, mint a fele (mivel csak a fizetés ennyi, még rájuk is kapunk valamennyit). Amiből lehet "élni" és félretenni, nyaralni. Ha valahol 500 a tandíj egy fél évre, az akkor is havi 100. Ha kettő lenne sem tudnánk teljes egészében ezt kifizetni+ tartani őket, magunkat. Egy egyetemista már vállalhat diákmunkát, amit mi majd kiegészítünk.

Csak szerintem nem vagyunk felelőtlenek?:) Ezt nem gondoltam volna:)

2013. márc. 28. 15:52
 13/40 A kérdező kommentje:
Oké, akkor lehet nekünk kicsik az igényeink. Mi két gyerekkel is tudtunk félretenni úgy hogy szerintem ami kell megvettük
2013. márc. 28. 15:55
 14/40 anonim ***** válasza:
77%

"Egy egyetemista már vállalhat diákmunkát, amit mi majd kiegészítünk."


Igen, de ha a szülei gondosan terveznek a pénzükkel, akkor nem kényszerül erre. Én nyelvszakosként 3 nyelvvel egyszerre pl. képtelen voltam diákmunkát vállalni anno (szünetek kivételével). És akkor milyen lehet még egy orvosnak, mérnöknek, jogásznak, stb...?


Normális szak mellett csak az vállal be diákmunkát, akinek tényleg muszáj. De az úgy is néz ki, hogy nappal este 6-ig egyetemen van, aztán reggelig dolgozik...hogy mikor tanulnak szerencsétlenek, azt nem tudom.


Na mindegy, csak annyit szerettem volna mondani, hogy én ha valaha szülő leszek, igyekszem ettől pl. megkímélni a gyerekemet, és nem úgy állok hozzá, hogy na, majd összekeresi, én meg adok bele valamennyit!

2013. márc. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
77%
Vannak olyan szakmák, amik a kitanulási idő mellett nem adnak lehetőséget az egyetemen a diákmunkára. De, végül is választhatnak olyasmit is, ami őket nem érdekli, de legalább lehet melózni mellette.
2013. márc. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként, azt had kérdezzem már meg, hogy ha egyikőtök kiesik a melóból, akkor egy kereső is el fogja tudni tartani a családot? Ha igen -és ugyanilyen életminőséget biztosít-, akkor nem szóltam.
2013. márc. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
68%
ők nyilván lakást,kocsit stb akarnak a kettőnek. ti meg nem igy gondolkodtok. sztem annak van sok gyereke aki akar sokat,nem pénz függő ez. amúgy akinek fontos nagyon a pénz az gondolkodik úgy h akkor a gyerekének is milliókat kell adnia. másnka meg a szeretet számit. ismerősümék milliomosok, 1 gyerekük van. mi nagyon nem vagyunk azok és 3 van. mi nem akarunk a fenekük alá tolni mindent,mi is megdolgoztunk azért amink van,inkább arra akarjuk nevelni a gyerekeinket h h álljanak meg a lábukon és legyenek sikresek,boldogok. ők meg milliós lakást,kocsit,nyaralót,külföldi egyetemet akarnak. a gyereket meg a nagyi neveli,mert nekik muszáj melózni
2013. márc. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%
11-es vagyok. Azt nem mondanám, hogy felelőtlen vagy, és ha ilyet mondott a testvéred az nem volt szép tőle. De Te is megérthetnéd, hogy nem mindenki éppen hogy csak eltartani akarja a gyerekét. Nem feltétlenül baj az, ha valaki jó körülményeket akar biztosítani 2 gyereknek és elindítani őket az életben. (És ez még messze nem a mindent a feneke alá teszek kategória.)
2013. márc. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

Én is dolgoztam munka mellett, semmi bajom nem lett belőle. A másik az, hogy addigra nagyobb lesz a megtakarításunk is. És nem havonta kellene kihajigálni 1,5 milliót (ha már maradunk annál, hogy 3x500ezer, bár ez korántsem biztos) hanem félévente, az havi 250. Ha kiegészítjük a fizetést a megtakarítással és ők is (pl. nyári keresettel) akkor nem is kell nekik dolgozni év közben. Nehogy már olyan tragikus legyen a helyzet (amúgy budapestiek vagyunk, itt majdnem mindent tanulhatnak albérlet nélkül)

Nem akartam erre ennyire kitérni, de nehogy már mi legyünk a rossz szülők akik miatt nem tanulhat a gyerek. Tanulhat csak akkor más dolgokban össze kell húzni a nadrágszíjat jobban

2013. márc. 28. 16:06
 20/40 anonim ***** válasza:
89%

"amúgy akinek fontos nagyon a pénz az gondolkodik úgy h akkor a gyerekének is milliókat kell adnia. másnka meg a szeretet számit."


Nekem pl. fontos a pénz és a kényelem. A gyerekemnek is igyekszem biztosítani a gondtalan életet, de attól én még szeretem is. A kettő nem zárja ki egymást, csak a kevésbé tehetősek szeretik ezt gondolni.

2013. márc. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!