Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hibáztat édesanyám,...

Miért hibáztat édesanyám, hogy nem élte ki magát miattam?

Figyelt kérdés
47 éves és nagyon sokszor hallom tőle, hogy mert amikor én gyerek voltam és mivel rám kellett vigyáznia ezért nem tudott visszamenni dolgozni és nem tudott miattam szórakozni. Apai részről senkink nincs anya részről csak nagyapám volt, aki igaz velünk lakott, de sokat ivott. Most hogy elköltöztem otthonról egyedül maradt. Nyilván a napi egy órás beszélgetést lebonyolítom vele. Nincs olyan, hogy ne beszélgetnénk. Hiába mondom, hogy jön a nyár jobb lesz ki lehet menni...de neki nem lesz jobb. Neki miattam ugye nincsenek barátai és nem tud beszélni senkivel. Nagyon szívesen kikapcsolódna. Teljesen megértem őt. Próbálok neki segíteni, ahogy tudok. ...de nagyon rossz érzés, hogy fejemhez vágja, hogy miattam nincs senkije. Sokszor olyan dolgok miatt panaszkodik, amiken változtathatna szerintem ha akarna. Ilyenkor mondja, hogy végighallgathatnám, ő is elmesélte többször nekem a meséket, türelmes volt. Igen. ...de úgy érzem mindennek én vagyok az oka. Rengeteg dolgom van. Albérlet, megélhetés munka stb. Sokszor nem elég a telefon. Ha elmegyünk hozzá, miért nem vagyunk többet...és ócsárol. Nincs esetleg olyan társaság, ahová eljárhatna? Mi ötletetek lenne? Mit tegyek, hogy újra társaságba kerüljön?

2013. ápr. 14. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Szoktam mondani anyukáknak, hogy nem kell a "feláldozom magam érted" mártíranyut előadni, egy-egy alkalommal el lehet menni pihenni, táncolni, stb, attól nem lesz baja a gyereknek. De múltkor egy anyukának úgy nekiestek, mert egy hosszú hétvégére leadta a 2 éves gyereket a nagyszülőknek és elment a férjével wellnessezni. Többen írták, hogy már anya, minek szórakozik, blabla...Hát itt az eredménye.
2013. ápr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Anyam ugyan ilyen volt, 18 evesen szult, apa elvalt tole ra 1 evre, utana mindig a mamara hagyott, aztan megunta anyam viselkedeset, igy nem volt tobb buli, se baratok. 23 eves koromig hallgattam, utana elkoltoztem es elmondtam neki, hogy oke, ertem. Csak azt ne felejtse el, hogy nem kertem az eletet, szoval elobb o a hibas, utana talan en. Azota eltelt 6 ev es szoba se hozta ezt tobbet. Nyugodtan tegyel Te is igy!
2013. ápr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Argloss ***** válasza:
77%

Bár meg fog sértődni, de minden az ő hibája, mivel a gyerekvállalás az ő döntése volt. Az ő hibája, hogy nem tudta megoldani, hogy melletted is legyen élete. Ő rontott el nagyon sok mindent és nem te...

Ettől függetlenül persze nem kell magára hagynod. Dolgozik? Néha eljárhatna a munkatársaival. Vannak szomszédok? Néha beszélgethetne velük. Ha olyan helyen lakik, akkor falunapon is ismerkedhet. Csak rajta múlik ez az egész.

2013. ápr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Ez az eredménye, ha egy nő minden apróságért elválik a férjétől!

Ha nagyon akarna, akkor tudná az idejét értelmesen eltölteni, vagy társaságba eljárni.

A vádaskodásával ne törődj. Elég, ha tartod vele a kapcsolatot és időnként meglátogatod.

2013. ápr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez így nem igaz,ha akarna élhetné az életét,te nem lehetsz hibás.
2013. ápr. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 acelsziv ***** válasza:

Addig jól teszed, hogy megérted a helyzetét...

De itt stop. Az ő élete, ő felel érte és ő alakította olyanra, amilyen most.

Te megszülettél és nem tehetsz arról, hogy az ő gyereke vagy. Ha nem tudta a társas életét melletted megoldani az az ő baja legyen, nem a tiéd.

Eszedbe ne jusson bűntudatot érezni az ő ostobasága miatt.

Mindezt egy finomabb formában közöld vele megtoldva talán azzal, hogy ha nem hagyja abba a hibáztatásodat akkor nem is fogod sem látogatni sem hívni, mert nem akarod, hogy mindig az elkövetett hibáira emlékeztesd.

2013. ápr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!