Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvéretek szokott irigykedni?

A testvéretek szokott irigykedni?

Figyelt kérdés

Úgy értem ruha, új teló, meg ilyenek terén..

Akár saját keresetetek van, és a tesótok még tanul, vagy már dolgozol, és így vannak olyan dolgaid amiket megvehettél, tesó meg nem és a szemedre hányja.



2013. máj. 2. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, szokott a húgom irigykedni rám, de én is rá... :D
2013. máj. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nővérem dolgozik, öcsém tanul, ahogy én is. Sosem irigykedünk egymásra. Mindig segítjük a másikat, ha valamelyikünk nagyon vágyik valamire, akkor a másik kettő segít neki a megszerzésben (persze normális kereteken belül, de vettünk már közösen pl. x-boxot, de Sziget jegyet is :))

21l

2013. máj. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak unokatesóról tudok beszámolni,aki mintha a testvérem lenne.Na ja,szokott.Elbaltázta az életét,az enyémet meg mesevilágnak tartja,miközben ugyanúgy megvannak a saját gondjaim.Pedig még véletlenül se hencegtem eddig semmivel,akármim is volt.Ő tudja,átlátok rajta.
2013. máj. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én mindig segítek a testvéremen, ha épp nincs pénze. Hisz a testvérem, ki másra számíthat, mint rám?
2013. máj. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem van két nővérem, akik 10/12 évvel idősebbek. Ők szoktak irigykedni, igaz nem teljesen anyagit téren. Talán azért, mert én más nevelésben részesültem. Szóval értsd ezt úgy, hogy amikor még ők az én koromban hazajöttek iskolából szigorúan tanulniuk kelett, nem engedték el őket. Igaz ez pár éve volt. Azért is irigykednek, mert nekik nem jött be az élet. Azért is irigykedik az egyik, mert én kb. semmi tanulással érettségiztem le (ez a teljes 4 évre vonatkozik, és csak a matekom let kettes, amire még nagyon tanulni sem lehet). Lassan már a szakmám is megvan, szóval lassan beérem, sőt fellül is múlom, úgy hogy neki lett mondjuk egy 4-5 érettségi, és sokat is tanult. És szerintem még arra is irigykedtek, hogy anyámék nekem kifizették a jogsit, nekik meg nem (érettségi ajándék során). Persze ezeket sem tudtahtom biztosan, csak a meglátásom szerint beszélek.
2013. máj. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hárman vagyunk testvérek. A legidősebb nővérem irigykedik rám (7 évvel idősebb). Neki nem igazán sikerül párkapcsolatot kialakítani, vagy ha mégis rövid életűek voltak. Nekem könnyen megy a pasizás. Illetve ő még mindig otthon él, én viszont a saját lábamra álltam és teljesen gondoskodok magamról. Ez is zavarja őt.


23/N

2013. máj. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A tesóm (féltestvérem, de nagyon látszik, hogy ugyanaz az anyukánk xD) szerintem néha-néha irigykedett rám (mert valamiből többet kaptam, esetleg jobbat), de, hogy sokat féltékenykedett volna, azt nem hinném. Sokat veszekedtünk - jó testvérek lévén -, de voltak jó pillanataink. S azóta már ő a legjobb fiú barátom, mióta elköltözött. :)

Példának okáért, volt neki egy szuperdrága telefonja - amit már én is szerettem volna régóta -, de ő nemigazán értett hozzá. Ekkor azt mondta, hogy neki ez nem kell, vesz egy nyomi telefont, ahhoz legalább ért. :) Ekkor a barátnője mondta neki, hogy akkor adja az ő húgának a telefont, de a bátyám közbeszólt, hogy "nekem is van ám egy húgom". Hmmm... Nem győztem köszönni. :)

2013. máj. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!