Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha a testvéretek...

Mit tennétek, ha a testvéretek így viselkedne veletek?

Figyelt kérdés

Legutóbb náluk voltam, szabályosan megalázott az otthonukban, először az életünkön nevetett (elég rosszul állunk most anyagilag, párom munkát keres) ami látszólag most nagyon tetszik nekik, majd a születendő gyerekünk név-ötleteire kezdett el gunyoros megjegyzéseket tenni.

Nagyon gondolkdook rajta, hogy nem tartom vele tovább a kapcsolatot, nekik most jól megy anyagilag, a családunk többi tagjának annyira nem, és őneki ez most igen tetszik, látszólag mulattatja... Mikor átmegyek, nem is érdekli mi van velem, csak fél füllel hallgatja amit mondok, különben játszik vagy mással foglalkozik. Ők már régóta nem jönnek hozzánk, emiatt is gondolkodok, hogy számomra ennyi volt, nem erőltetem tovább ezt az amúgy sem működö kapcsolatot.


Ti mit tennétek a helyemben? Van ilyenre egyáltalán megoldás?


2013. márc. 12. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Pont ezt akarja elérni, de ahhoz azért nincs bőr a képén, hogy a szemedbe mondja. Saját nyugalmad érdekében ne járj hozzájuk.
2013. márc. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én sem erőltetném :-(
2013. márc. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem sem kell erőltetni. De ha ő netán mégsem szeretné megszakítani a kapcsolatot, azért ne mondj nemet a törekvéseire.

Mert könnyen lehet, hogy ha azt látja, hogy nem mész utána, akkor fog változtatni. Ez épp olyan, mint akár egy párkapcsolatban vagy ismerősöknél. Ha elkezded leszarni az illetőt, rögtön felkelted az érdeklődését.

2013. márc. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Katalin császárné válasza:
Én is ilyen helyzetbe vagyok lépj tul rajta én is azt teszem ami nem megy nem kell eröltetni
2013. márc. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Miért mentek olyan helyre, ahol nem látnak benneteket szívesen? Neked sincs munkád?
2013. márc. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én bátyám pont ugyanilyen, de amint neki kell valami tőlem, azonnal megjelenik. Szerencsére van annyi eszem hogy már évek óta levegőnek nézem, akkor is ha itt ácsorog az ajtóban. Lóf*szt nem jelent a testvéri kötelék, ha az egyik fél ennyire paraszt.
2013. márc. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én nővérem tök ugyanilyen, azzal a különbséggel, hogy ő még keresztbe is tett.... anyámék folyamatosan engem hibáztattak, meg okoltak, hogy miattam ilyen, meg hogy CSAK én gondolom hogy nem akar jót... aztán egyszer egy veszekedés közepette, (anyámék előtt) kibökte, hogy ott fog nekem keresztbe tenni ahol csak tud! így ezekkel a szavakkal. Anyám utána is jött volna, hogy hát nem úgy mondta, meg biztosan nem is úgy gondolta, csak a vita hevében csúszott ki a száján...blablabla aztán megfordítottam a játszmát: megkérdeztem anyámtól mindenki előtt hogy vajon normális az hogy valakinek az elméjébe megszületik az CSUPÁN CSAK az a gondolat hogy a saját testvérével ott fog kiszúrni ahol csak tud???Normális az ilyen? Na erre anyám egy pillanatra elgondolkozott...igaz azóta is ő a kedvenc "lánya", de engem már nem piszkál, hogy miért így meg úgy állok hozzá...


ja és kb 3 éve nem tartom vele a kapcsolatot pedig egy országban élünk... de ő sem nagyon igyekezett, úgyhogy így járt. Eddig is elvoltam nélküle, ezután is el leszek

:)

2013. márc. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Van munkám, de a gyereküknek születésnapja volt, neki vittem ajándékot...
2013. márc. 13. 20:31
 9/9 anonim ***** válasza:

Le kell szokni az ajándékozgatásról. Főleg ha rosszul álltok anyagilag. Nálunk nem divat a körbeajándékozás mégis jól megvagyunk. Ha mindenkinek vinnék minden ünnepen (születésnap, névnap, karácsony stb.)alkalmával ajándékot az egyikünk fizetése csak erre menne el.

Amikor összekerültünk, akkor a pároméknál divat volt az ajándékosztás, de eléggé egyoldalúan, tehát a párom, mivel akkor még egyedülálló volt, neki kellett mindenkinek ajándékot vennie (húga, húga férje, annak a két gyereke,az anyja, apja, anyja húga annak két gyereke, annak a két gyereknek a három gyereke + a férjek... ez a reális szám, általában oriflame katalógusból választották ki mit szeretnének, minimum 15 ezer forintnyi összegben de ha nem abból kértek akkor is legkevesebb 15 ezret el kellett hogy érjen az ajándék/fő, mert különben már szóltak a párom anyjának, hogy nem foglalkozik velük a párom + havonta a húga gyerekeinek adott fejenként 25 ezer forintot...)

2013. márc. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!