Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Rosszul esne ha nem te lennel...

Rosszul esne ha nem te lennel a testvered gyerekenek a keresztszuloje, hanem vmi barat vagy baratno? Hogyan reagalnal ha egyebkent jo a kapcsolatotok?

Figyelt kérdés
2013. máj. 23. 12:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nekem rosszul esne. En vagyok az egyeduli lány a családban, tesóméknak nincsenek nagyon jó barátai. Az a helyzet tortént, hogy én 18 hetes terhes vagyok, a sogornom meg 8 hetes (elso babájuk). Nekem van már egy lányom, akinek a másik bátyám a keresztapja. Most hétvégén megemlítettem a másik tesómnak, hogy most téged szeretnélek majd felkérni keresztapának. Azt válaszolta, hogy nem tudom, majd meglátjuk. Nagyon sz@rul esett. Ha elutasítja a felkérésemet, akkor ellenkezo esetben én is visszautasítom a felkérését. Nem értem,hogy ilyen világban élunk, ahol mindenki menekul a kotottségek elol, és retteg attól, hogy esetleg valamit "venni kell" annak a gyereknek. Nekem is van egy keresztlányom (a másik bátyám lányának) és én orommel adok neki ajándékot, akár egy tábla csoki is legyen az.
2013. máj. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nekem rosszul esne, mivel a mi családunkban ez a szokás, hogy többnyire családtag a keresztszülő. Nővéreméknek is nem rég született babájuk, ők minket kértek meg, örültem neki nagyon, és rosszul esett volna, ha nem minket kérnek meg. Nyilván nem szakítottam volna meg a kapcsolatot, de rosszul esett volna. Jah, és köztünk is nagyon jó a kapcsolat, pl. velük járunk össze a legtöbbet. Ha nekem lesz gyerekem, én is családom belül választok.
2013. máj. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Párom az egyke unokatesójával úgy nőttek fel mint a testvérek. Náluk az a szokás, hogy anyai és apai ágról is választanak keresztszülőt. A logika azt diktálta volna hogy keresztanya az anya tesója, keresztapa pedig a párom. Ehhez képest a gyereknek lett 2 keresztanyja. Ettől függetlenül épp úgy szeretjük a gyereket, és mindig kap ajándékot is. Viszont a tele pelust rendszerint a keresztszülőkre hagyom :D


A másik eset a sógorom gyereke volt. Első gyereknek a sógornőm tesója és élettársa lettek a keresztszülei. Ami a másodiknál kiverte a biztosítékot (és nem azért, mert mi szerettünk volna keresztszülők lenni), szintén ugyan az a család lett felkérve. Az érdekes az, hogy van másik tesója is a sógornőmnek, és ugye mi is itt lettünk volna potenciális jelöltnek, de meg lett magyarázva, hogy őket azért nem, mert sosem érnek rá, nekünk meg nem lett megindokolva a dolog. Nem is érdekelne, mert abszolút nem vágytunk rá, mert ott aztán tényleg elvárások lettek volna, ráadásul annyira elvonják a gyerekeket, hogy mi kb. földönkívüliek vagyunk a számukra, pedig ott vagyunk minden rendezvényen (amelyiken még keresztapu sincs, akinek elvileg több az ideje). De sajnos mind tudjuk, hogy a pénz volt a motiváció. Mert ott van rendesen, nálunk meg - egyikünk sem éhezik szerencsére, de - kevésbé. Ezért mi le vagyunk nézve, de rendesen.

2013. máj. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Baromira.
2013. máj. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!