Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetnék még? A testvérem...

Mit tehetnék még? A testvérem öngyilkos lesz!

Figyelt kérdés
Évek óta depressziós, de nem ismeri be. Most derült ki, hogy több milliós tartozása van, amit nem tud kifizetni, a bank sem ad több haladékot, több embernek tartozik, köztük a munkahelyének is. Külföldre menni dolgozni emiatt sem tud (szerződése van a céggel), tegnap kifakadt, jövő héten már nem fog élni, azt mondta, mert tönkretette az életét. Én innen a távolból nem tudok mit tenni, nem hallgat rám, próbáltam segíteni, hívtam külföldre, lett volna helye, de akkor sem fogadta el a segítséget, amikor még megtehette volna. Mit csináljak, mondjátok meg! A szüleinkkel él, de anyu nem bírja, nagyon beteg, apánk meg iszik, és tegnap majdnem összeverekedtek, anyu állt közéjük.
2013. máj. 24. 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit talán nyomatékosítani kéne, hogy tegye már félre azt a rohadt nagy önérzetét. Nem lesz attól kevesebb mert elfogadja a testvére segítségét. Épp hogy a testvéreknek kell legjobban támogatniuk egymást. Én is sokszor segítettem már tesómnak szivességből vagy anyagilag, pedig én se vagyok eleresztve, de ha tudok, mndigsegítek neki és ő is bármikor tűzbe tenné a kezét értem.
2013. máj. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Anyu tegnap mesélte, hogy végre le tudott vele ülni beszélni, amíg apám a kocsmában volt a nagy veszekedés után. A testvérem azt hiszi, hogy senki se szereti, hanem rajta röhögnek. Nem tudom, honnan vesz ilyet?! Teljesen kifordult önmagából, sehol sincs a régi vicces, optimista énje, csak egy roncs. Írtam neki mailt legutóbb megint, hogy szedje össze magát, segítek, csak döntse el, mit szeretne, és annyi volt a válasz, hogy "megdögleni". Nem tudom, mit csináljak, segítettem anyagilag is, nem tudja visszaadni, de az nem is érdekel.
2013. máj. 24. 09:19
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Nem tudom, csak számomra elég morbid, hogy a testvéred öngyilkosságot fontolgat és Te a gyk-n kérdezed, hogy mégis mit tegyél?? Hű...
2013. máj. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Talán, mert nem tudom, mit tegyek? Hol kérdezzek, ha nem itt? Messze lakom tőle.
2013. máj. 24. 09:48
 5/10 anonim válasza:
100%

9:42-es válaszoló: ezzel nem segítesz.. Inkább mondd el, Te mit tennél, hova fordulnál...

Kedves kérdező! Nagy problémái vannak a tesódnak, ha ezen gondolkozik. Mondtad már neki, hogy átérzed a problémáját, és szívesen segítesz neki? A lényeg, hogy támogasd. Mondd neki, hogy (és ezt nem sértésből írom) nem szabad feladni, és az meg főleg nem lenne jó, ha apukátok irányába menne, mert a vége az ilyeneknek az alkoholizmus. Innen már csak feljebb vezet az út..

2013. máj. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Persze, hogy mondtam, de mintha a falnak beszélnék. Már olyanok jutottak eszembe, hogy végigirkálom az összes ismerősét, mit tudnak erről, de nem akarom "lejáratni". Nagyon aggódom. A családunkban amúgy is sok a labilis idegrendszerű (magam is az vagyok, volt öngyilkossági kísérletem 16 éves koromban), egy családtag öngyilkos lett, édesanyám kétszer kísérelte meg, másodszor majdnem ott is maradt... :( Nálunk nem működik a "ha beszél róla, akkor úgyse teszi meg" szisztéma. :(

Apukánk alkoholista, ez így van. Évekig tünetmentes volt, most megint nekiállt. Tudtam, hogy ez lesz. Semmibe veszi a testvéremet, voltaképp kölcsönösen gyűlölködnek, apánk kirakná az utcára, de anyu természetesen nem engedi. Nagyon nehéz ez a helyzet, anyu is tehetetlen, két ember között őrlődik, én meg szintén, és elég kemény átélni így kismamaként, mikor inkább örvendeznem kéne. :( Tényleg nem tudom, mit mondjak még neki, hogy észhez térjen, meg azt sem, hogy egyáltalán mi vár rá, hiszen nem kapott több haladékot. Megy az adósok börtönébe?!

2013. máj. 24. 10:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Hány éves a testvéred kérdező?
2013. máj. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
25. Anyu mondja, hogy még mindig totál lehangolt, nem szól senkihez.
2013. máj. 27. 07:51
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát már a tesód felnőt ember,és mivel te külföldön vagy nem nagyon tehetsz semmit..írd neki hogy szereted és nagyon hiányozna.

de kérdezzétek meg egy agy dokitól hogy ilyenkor mit lehet neki mondani és mit nem

2013. máj. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Anyu pszichiátere szeretné, ha elmenne hozzá, de természetesen nem hajlandó. Úgy hiszem, teljesen kilátástalannak lát mindent.
2013. máj. 27. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!