Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nemzeti dohányboltosok hogy...

Nemzeti dohányboltosok hogy képzelik, hogy kint kell hagyni a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Én megyek vásárolni a szomszéd bácsi helyett, neki kell cigi is. Én 19 vagyok, a húgom 1 éves.

Tegnap be akartunk menni egy ilyen üzletbe, erre kint kellett volna hagynom a húgomat.. Ezt mégis hogy képzelik, hogy majd ott hagyom az üzlet előtt, mikor nem lehet kilátni???


2013. júl. 4. 12:27
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:
Ja és még az ajtót is KÖTELEZŐ becsukni!!
2013. júl. 4. 12:39
 12/50 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy meg ha pl 16 lenne a húgod, de kinézne 18-nak, akkor hiába te veszed a cigit, tőle is kérnének személyit?
2013. júl. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
56%

Épp hétfőn válaszoltam hasonlóképpen egy dohányboltos kérdésre, le lett ordítva itt a fejem hogy minek bagózok, azt meg se kérdezték, magamnak veszem-e! Bunkó egy banda!

Én a 10 hónaposomat kellett, hogy kint hagyjam, és marhára nem tetszik nekem sem, bárki arra jár, csak eltolja kocsistól, én meg nem látok semmit, és még ajtó elé sem rakhatom, mert az ajtót is be kell csukni. Nonszensz. Értem, miért tiltják, de könyörgöm, nem a gyerek vásárol, és nem attól fog cigire rászokni, mert látja, hogy körülötte azt vásárolnak...

2013. júl. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
98%

Kár volt üvöltözni szegény eladóval, kár is ennyire háborognod.

Van kb 50 szabály amit kitaláltak a minisztériumban, ilyen pl hogy gyerek nem mehet be, vagy hogy az ajtón nem szabad belátnia a gyereknek, ezért olyan ajtó kell. Ezek csak 1 a sok közül. A sajtó hetek óta ezt nyomatta hogy megszivatták a dohány boltosokat, sok nem kapott árulási jogot, akik meg kaptak azoknak meg olyan feltételeket kellett kialakítani ami nem kevés pénz. úgy hogy ezentúl vagy nem veszel cigit, vagy nem gyerekkel mész. Ennyi. És ezért az államot szidd, aki kitalálta. Ezek után majd a nemzeti italbolt jön.

2013. júl. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:
De k-rvajó, már bocsánat, hogy a szomszéd bácsi úgy megharagudott rám, hogy ezentúl nem vásárolhatok be neki! Tök jó munka volt, 1 vásárlással kerestem kb 1000 ft-ot, most meg mehetek be a belvárosba szórólapozni, remélem a tűző napra. 550 ft-os órabérért.
2013. júl. 4. 12:44
 16/50 anonim ***** válasza:
87%
Mert ezeket a törvényeket idióta öltönyösök találják ki, akik életükben nem vásároltak maguknak, semmi gyakorlatiasság nem szorult beléjük és fogalmuk sincs, hogy a való életben hogyan mennek a dolgok.
2013. júl. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
67%
Aki kiskorúként dohányzik, az ez után is talál módot arra, hogy megtegye! Nem kell ilyen hülye határozatokat hozni és másokkal kicseszni
2013. júl. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
80%

Általánosságban beszélek most az üzletekkel kapcsolatban.

A mi boltunkban rengeteg plusz munkát okoztak a jól nevelt gyerekek. Leborogatták a termékeket, átrendezték a polcot, amíg anyuci vásárolt, és nem figyelt oda a gyerekre. Volt, hogy kiöntötték a tusfürdőt, és jót kuncogtak rajta.

A Media Markt és egyéb helyeken is ki van írva, hogy X éven aluli gyermek nem jöhet be. És ez a gyerek érdeke is, hisz ha például magára ránt valamit, és az súlyos sérülést okoz neki, kinek kell ez?

A dohányboltokkal kapcsolatban nem tudok mit mondani, hogy ott miért nem lehet kisgyereket bevinni, biztos megvan az oka.

2013. júl. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
89%

Fogalmazd át a kérdésed.

Az állam hogy képzeli, hogy... mi meg tűrjük.

2013. júl. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
80%

Hát nem tudom, én nem látom ezt vérlázítónak, mert végül is egy szexshopba vagy kocsmába sem visz az ember 1 vagy 8 éves gyereket. Egy gyereknek egyikben sincs semmi keresnivalója.

Ne hurcolja a szülő magával a dohányboltba, ha meg nem tudja megoldani, akkor majd mérsékli a dohány fogyasztást, legalább a gyereket sem mérgezi. A szomszéd bácsi meg majd megoldja valahogy.

Én egyet értek a dologgal, abszolút, bár nyilván sokaknak nem fog tetszeni a véleményem, de vállalom.

2013. júl. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!