Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Anya állandóan azzal csesztet,...

Anya állandóan azzal csesztet, hogy foglalkozzak a húgommal, nagyon összevesztünk. Nem nekem szülte! Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 éves lány vagyok,8 éves a húgom.A hugival igazából nincsen semmi baj,nagyon szeretem,szívesen foglalkozom vele,ő pedig állandóan rajtam csüngene. :) Most itt a nyári szünet,a szüleink dolgoznak,én itthon vagyok,ahogy a húgom is.Augusztusban lesznek anyuék szabadságon.Elvileg én vigyázok a húgomra.Persze ő már nem kisbaba,akinek lesni kell minden lépését,eljátszogat egyedül is,de igényli a társaságot (legtöbbször nyilván az enyémet.) Én viszem kb. mindenhova,a kis osztálytársaihoz,játszóházba,uszodába...Viszont így én nem élvezem a nyári szünetet.Ha a barátaimmal találkozom van hogy viszem magammal,ők nagyon rendesek tolerálják,a barátom,pedig saját húgaként tekint rá,de én így se érzem magam felhőtlenül.Szeretném óvni (baráti körben volt rá példa,hogy a nagytesó miatt kallódott el a kisebb),meg folyton figyelem.Azt nem mondhatom,hogy nem tudok a barátaimmal találkozni,mert ha úgy van anyu hazajön korábban,vagy elengednek este ilyesmik,de értitek a nap nagy részében velem van,nyaggat,hogy menjünk el valahova,nézzem meg a játékait,melegítsek ebédet neki,vágjak gyümölcsöt.Nem vagyok nyugton,elég önálló,de múltkor is két percig nem voltam résen,belelépett egy darázsba.Mondtam anyának,hogy én ezt nem bírom,pár napot vagy órát bármikor vigyázok rá,de ez nekem sok.Ő kikelt magából,hogy mindent megkapok,és ennyire vagyok hálás,ők igyekeznek,hogy nekem meglegyen a kellő szabadságom,de napközbe nem tudnak mit csinálni stb. Én meg rávágtam,hogy nem nekem szülte,oldja is meg ő.Felhívta a nagyit,és megállapodtak,hogy holnap este elviszik hozzá (130 km-re laknak),de a húgom nem nagyon szeret ott lenni (idősebb nagyszülők,falu ahol konkrétan semmi nincsen,unalmas,a nagyival jól elvan a húgom,de csak pár órát,meg különben is elég anyás),anya nemrég mondta el neki,és a húgom meg sírva jött hozzám,hogy ne engedjem,meg,hogy ő jól elvan velem itthon,és álomba sírta magát mellettem.Lelkiismeret furdalásom van,de ha nem megy,akkor én ugyanúgy legyek vele itthon,ne legyen egy perc nyugtom se,és ez nekem se jó,de a hugicámat közben meg sajnálom.

Szerintetek mi legyen?Kinek van igaza?


2013. júl. 6. 22:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
9%

legalább közelebb kerültök egymáshoz

jobb mintha püfölnétek egymást

2013. júl. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 R.Lilla98 válasza:
58%
Nos szia :) én is lány vagyok, teljesen tudom mit érzel, az unokahugommal vagyok így.Ha a szüleid dolgoznak nyilván felelősségteljes nőként vigyázol a hugidra ez oké mert segítesz, de mivel te már megértetted a te részed, ideje leülni és beszélni a szüleiddel, hogy kamasz vagy és rád fér a társaság, szeretnéd élvezni a nyarat és együtt kellene rájönni a megoldásra. Kérd meg őket hogy élhesd te is a magad életét is eközben ;) sok sikert, remélem valamennyire hasznodra vált, bármi dolog van írj űzit és segítek szívesen többet ettől ;)
2013. júl. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem anyukádnak van igaza. Ennyit igazán megtehetsz.

Nem az egész nyári szünetedet veszi el, és ahogy írod a szüleid sietnek is haza és este is elengednek.


Most őszintén?! Hétköznapokról van csak szó, amíg ők dolgoznak. Ennyit te is igazán segíthetnél nekik. Az estéid és a hétvégéid szabadok úgyis.


Sajnálom a húgodat. Képzeld magad az ő helyzetébe kicsit. Elhiszem hogy elvan keseredve.

2013. júl. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
18%

Szia !

Az ,hogy kinek van igaza igazából ne is fontoss ,az a fontosabb ,hogyha a húgod elmegy egy ilyen "erőszakos " agyszülői látogatára ,neki milyen lesz ? !

Szerintem nem túl jó és szerintem ha már most ekiismeret furdalásod van miatta neked sem lesz túl jó ,hiába nincs éppen veled .. ez a testvériség egyébként ami agy csodaszép dolog . Persze megértelek téged is ,de a kicsit már előre ismeretlenül is sajnálom . Anyudék pedig teszik a dolgukat mert muszály csak sokszor a szülők nem veszik észre ,hogy az a gyerekeknek nemm mindig a legjobb ,mégha ez is a céljuk !

Egyébként szintén zenész ,csak nekem öcsém van ,de mindketten felnőttek vagyunk már és imádjuk egymást ! Sőt ! Olyan jó visszaemlékezni a gyermekkorunkra a barátok azok szinte eltörpülnek ezen emlékeink mellett ,de ezt majd csak később fogod átérezni !

2013. júl. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Hármas:

A húgomat miért kell sajnálni?Ha valaki akkor ő aztán egyáltalán nem sajnálatraméltó.

2013. júl. 6. 22:57
 6/24 anonim ***** válasza:
43%

Kössetek kompromisszumot.

Amikor anyukádék ráérnek vigyázni, akkor menj el a spanjaiddal bulizni.

2013. júl. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem pedig a kérdezőnek is igaza van. Amikor ő hét-nyolc éves volt, és édesanyja terhes lett, kár volt arra gondolni, hogy "jaj, de jó, lesz, aki vigyáz a kicsire."

Azt gondolom, a 16 éves nagytestvérnek igenis ki kell vennie a részét ugyanúgy a gyermekfelügyeletből, mint a többi házimunkából, de nem lehet egész nyárra a húgát rálőcsölni, csak azért, mert ő kéznél van.

Szerintem a nagyi is jó ötlet, hacsak nem terror ott lenni, egy pár nap nem fog megártani neki. Nekem is falusi nagyszüleim voltak, nem volt egy vidámparkozás az az egy hét, de azért sajnálni sem kellett. Ez van, ha a nagyi szívesen bevállalja, akkor igenis legyen a nővérnek is szabadsága.

Arra külön felhúztam a szemöldököm, hogy "mindent megkapok, és ennyire vagyok hálás". Nem volna szabad a két dolog között párhuzamot vonni, ez nem egy piac, ahol csereberéljük a dolgokat. Ha egy gyerek (mindegy, hány éves) megkap dolgokat, megkapja. Ez egy dolog. Amikor szívesség kell, akkor a fejéhez vágni, hogy "bezzeg ezt és ezt is kaptad, és így hálálod meg" az egyik legnagyobb igazságtalanság.

Száz szónak is egy a vége: az én véleményem szerint nem lehet elvárni egy nagyobb tesótól, hogy egész nyáron ő felügyelje a húgát.

2013. júl. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
7%

Ismét én "a szintén zenész kisöcsis " bocsi a hibákért de most látom ,hogy kissé megvan zavarodva a billem !

Ja és még egy !

Négy gyermekem van már ,nekem is van egy 16-éves lánykám(lassan 17) és egy 10 -éves lányom. Ott is mostanság veszem észre ,hogy állandóan a nővérén csüngene függetlenül attól ,hogy én jelenleg itthon vagyok éjjel nappal gyesen a kisöcsükkel aki még baba . :)

Szóval itt egyzserüen csak arról van szó,hogy imádja a nővérét hozzáteszem viszont ő is a hugit mert szivesen is veszi ezt tőle . Persze van ,hogy nemet mond de az a ritkább ,éjjeli programjai nagyon(attól függetlenül ,hogy messze nem egy vaskalapos szülök vagyunk és még idős anyuka sem vagyok) még neki sem lehetnek szóval ez sem jelent gondot nálunk . :)

2013. júl. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
30%

Akkor te miért sajnálod ? :)

: .... ez nekem se jó,de a hugicámat közben meg sajnálom.

2013. júl. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
12%

Anyádnak van igaza.

De ha ennyire fontos a baráti kör és szerinted jár is, akkor lehet elmenni dolgozni, hisz 16 éves kórtól már szabad és akkor a szüleid nem fogják elvárni a segítséget a teljes ellátásért cserébe, amit idáig kaptál. Valamit valamiért.

2013. júl. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!