Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit csinálnátok akkor, ha...

Ti mit csinálnátok akkor, ha valaki titeket állandóan meghazudtolna?

Figyelt kérdés

Konkrétan anyámról van szó.

Valamiért bevette a fejébe, hogy én biztos titkolózok, meg mindig hazudok. Hiába mondok neki akármit, ő rávágja sokszor (nem mindig, de sokszor) csípőből, hogy "ne hazudj".

Nekem ebből már kezd elegem lenni. Aztán amikor nem mondok neki semmit, akkor meg mondja, hogy miért nem mondok semmit. És amikor rávágom, hogy "minek, úgyis mindig meghazudtolsz", még ő van megsértve.


Ti hogyan reagálnátok rá, vagy mit tennétek, ha az egyik rokonotok (tökmind1, hogy ki) titeket állandóan meghazudtolna?

Mit mondanátok?

Mit tennétek?



18/L



2013. júl. 5. 17:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Hogyan lehetne ezt egyáltalán megoldani? Meg lehet?
2013. júl. 5. 17:32
 2/11 A kérdező kommentje:
Jah azt elfelejtettem beírni, hogy másnak (barátainak pl) mindent elhisz. A rosszindulatú pletykákat, és nyilvánvaló hazugságokat is. Csak nekem nem hisz el semmit, pedig nem hazudtam neki semmiben, mégis úgy csinál, mintha mindig hazudnék. Komolyan néha már nem tudom mit mondjak erre.
2013. júl. 5. 17:35
 3/11 A kérdező kommentje:
Miért csinálja ezt? (szüleim elváltak)
2013. júl. 5. 17:39
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
18 évesen? Elköltöznék érettségi után. Ha továbbtanulnék, akkor koliba, ha nem, akkor meg dolgoznék és keresnék egy albérletet egy barátnővel vagy ismerőssel.
2013. júl. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
A hátteret nem tudjuk, hogy fiatalabban nem e hazudoztál neki most meg már nem is veszi a fáradtságot, hogy utánanézzen, hogy igaz e. Ez szemétség, illetve nem ferség, de éppen ezért nem kell addig húzni a dolgot ami után végleg leírja magát az ember valakinél. Én nem azt mondom, hogy igaz, de ez is egy dolog szokott lenni ha már nem hisznek az embernke.
2013. júl. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne beszéljétek már ráfele az elköltözésre, ilyenkor szokott a csaj fiatalon elmenekülni az első férfihoz, felcsiáltatja magát, utána meg lesz egy megkeseredett élete. Menekülés miatt sose állj össze azért senkivel sem, hogy otthonról elkerülj.
2013. júl. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Régebben sem hazudtam neki azért, pláne nem fontos vagy nagy dolgokban. Apám csomószor hazudott neki, a volt barátja párszor, de miért rám vetíti ki?
2013. júl. 5. 17:46
 8/11 A kérdező kommentje:
AZ elköltözés jelenleg nem megy (bár dolgozom az ügyön), de adgig valami megoldás? Nem lehet valahogy "kigyógyítani" ebből?
2013. júl. 5. 17:47
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, így már értem. Arra vetíti ki akire megteheti. Gondolom nem tudta ezt megtenni azokkal akik tényleg hazudtak és most rád vetíti. Sajnos rengeteg szülő saját nyomorult életét a gyerekeire vetíti ki, utána meg ha visszaszólsz jön azzal, hogy iskoláztatott, nevelt, gyógyszerezett ha kell stb stb stb. magyarán jön az érzelmi zsaolás vagy fiatalabban az anyagi.
2013. júl. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Egyébként ez jogos "érv"?

Hogy "nevelt, etetett, felnevelt, iskoláztat" stb?

Ez jogos?

Mert nekem néha mondja, hogy "amíg az én kenyeremet eszed, amíg az én pénzemből tanulsz", de nagyon rosszul esik.

Speciel amikor mondtam, h minek mondjak vmit, úgysem hiszi el, akkor jött ez.

2013. júl. 5. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!