Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Vagdosom magam és a mostohates...

Vagdosom magam és a mostohatesóm meglátott. Mit csináljak most?

Figyelt kérdés

Nem betegesen,nem maradnak meg sokáig a nyomok.Nem azért teszem,hogy "menő" legyek vagy hogy figyeljenek rám,mert erről senki nem tud.

Nemrég költöztünk anyával össze a mostohatesómmal és az apjával,de én őt már ismertem,mert a városban elég népszerű srác.Most egy ideig az ő fürdőjét kell használnom,mert az enyémet átalakítják.Azt hittem,hogy nem jön ma haza estig,ezért nem zártam magamra az ajtót...De bejött és először észre se vette,csak mikor már ott állt mellettem.Kivitte,ami kellett neki,de láttam rajta,hogy nem annyira értette,hogy mi van.

Félek,hogy elmondja esetleg anyának vagy a suliban a haverjainak.Nem akarom,hogy én legyek a "csaj,aki vagdossa magát",mert amúgy egyáltalán nem látszik,hogy problémáim lennének.

Két lehetőség van:

1.Úgy csinálok,mintha nem történt volna semmi,bízva abba,hogy elfelejti.

2.Azt mondom,hogy a cicám volt (fél éves,imád játszani).

3.Megkérem,hogy erről ne beszéljen soha,senkinek,mert most csináltam először,mivel kíváncsi voltam,stb.


Vagy szerintetek mit csináljak/mit mondjak neki? :S

15/L. (Ő 17 éves)



2013. okt. 2. 20:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

Az egyes aztán a kettes.

Először is, csinálj úgy, mintha semmi nem történt volna. Ha rákérdez, akkor a cicád volt.

2013. okt. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
1. aztán 2. opció, bár így teljesen ismeretlenül azért elmesélhetnéd, hogy ebben a vagdosásban mi a jó?
2013. okt. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%

"Nem betegesen,nem maradnak meg sokáig a nyomok.Nem azért teszem,hogy "menő" legyek vagy hogy figyeljenek rám,mert erről senki nem tud. "


Hanem MIÉRT??? MINEK???


"egyáltalán nem látszik,hogy problémáim lennének."


De látszik. Vagdosod magad, és még magadnak sem vallod be, hogy ez mekkora probléma!

2013. okt. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Mikor először vágtam meg magam,akkor először egy kicsit elfelejtettem mindent és csak azt éreztem,hogy fáj.Utána hetekig nem csináltam újra,mert féltem,hogy valaki észreveszi.De később megint megtettem,újra és újra.Ez az egyetlen fájdalom,amit tudok kontrollálni és utána valahogy jobban érzem magam.

Mint már írtam,nem azért teszem,hogy figyelmet kapjak vagy bármit...Senki nem tudja,még a legjobb barátnőm sem.Ha azért tenném,akkor úgy vágnék,hogy sokáig látszódjanak a hegek és nem takarnám el.

Nem látszik,hogy problémáim vannak.Mindenki azt hiszi,hogy semmi nem érdekel,egész nap mosolygok és nevetek.Az osztályban le kellett írni,hogy ki mit szeret a másikban és nekem azt írták,hogy azt,hogy nem érdekelnek a körülöttem lévő dolgok,nem foglalkozok mások véleményével és bárkit képes vagyok felvidítani.

Szóval nem tudják,hogy éjszaka sírva alszom el vagy hogyha valaki megbánt,akkor ahogy hazaérek,bezárkózom a szobámba és sírok vagy addig eszem,amíg egy falat se megy már le a torkomon és utána az egészet kihányom.

Anya se tudja ezeket,ahogy azt sem,hogy nem azért nem hívom fel soha apát (10 éve elváltak),mert nincs közös témánk,hanem mert rossz tudnom,hogy még a saját apám sem szeretett annyira,hogy törődjön velem.

2013. okt. 2. 20:53
 5/18 anonim ***** válasza:
30%
Az a kedvencem, mikor valaki még így profi módon elemzi is magát...
2013. okt. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem fordulj orvoshoz mert ez beteges.

Ha elmondja a szüleidnek meg jot tesz mert megakadályozza az esetleges tragédiát.

2013. okt. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Például abbahagyhatnád a vagdosást, mivel nem sok értelme van. Kezdetnek ez jó is lesz.


Az egyik exem nekem is vagdosta magát és soha nem értettem mi értelme van. Előttem is és utánam is csinálta, szóval ne kenjétek ara, hogy rossz párja voltam.


Soha nem értettem, hogy visz előre az önvagdosás. Egyszerűen sem a probléma nem oldódik meg tőle, se pedig figyelemfelhívás nem lehet a célja, mivel ezek az emberek általában rejtegetik a tevékenységüket. Akkor mégis minek csinálják?

2013. okt. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
7%
Valaki elmagyarázhatná nekem minek vagdossa magát minden harmadik fiatal?Minek?Problémák miatt?Vagy ez valami új hóbort?
2013. okt. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%

Külső segítségre van szükséged, ezt kellene először belátnod.


"Úgy csinálok,mintha nem történt volna semmi,bízva abba,hogy elfelejti. " eddig is így volt, nem?


"Nem azért teszem,hogy "menő" legyek vagy hogy figyeljenek rám,mert erről senki nem tud. "

Igen, tényleg nem....


"mert amúgy egyáltalán nem látszik,hogy problémáim lennének. "


Nem látszik, de vannak elég súlyosak.


"Nem azért teszem,hogy "menő" legyek vagy hogy figyeljenek rám" Ide is csak viccből írtad, igaz?


Ahogy elnézlek, továbbra is hazudni fogsz, már belejöttél,most mit kell sírni.

Vagy be is fejezheted ezt a sz.rságot.

2013. okt. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
63%

Nem az a fő probléma hogy a mostohatesód meglátott, hanem hogy vagdosod magad.

Ha szigorúan a kérdésedre akarok válaszolni, akkor azt mondanám, hogy szerintem ez a vonat elment. Jó esély van rá, hogy egy 17 éves srác, aki nem tök dinnye, összerakja hogy mit látott. Ha nem ma, akkor egy hét múlva. Ezt megelőzendő (meg egyébként is) a legjobb amit tehetsz, hogy segítséget kérsz. Anyukádtól, iskolai pszichológustól, mittudomén. Ha anyukáddal jó a kapcsolatod, akkor szerintem vele beszélj, remélhetőleg ő majd megteszi a további lépéseket. Azt is mondd meg neki, hogy nem akarod hogy bárki tudjon róla, és beszélj a mostohatesóddal. Segítséget kérni, pszichológushoz járni nem ciki és a Te esetedben szerintem szükséges is. Persze értem én, hogy az osztálytársak és barátok előtt gáz lenne, de fontos tudnod, hogy nincs miért szégyellned magad.

A mostohatesód (ha normális, rendes), akkor fogja titokban tartani szerintem, ha

1. tudja, hogy ártana Neked vele ha elpletykálná a haverjainak,

2. tudja, hogy a probléma kezelve van.


Azoknak, akik azt kérdezik, hogy miért jó ez:

A kérdező leírta feketén-fehéren néhány problémáját, és még azt is, hogy "Ez az egyetlen fájdalom,amit tudok kontrollálni és utána valahogy jobban érzem magam."

2013. okt. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!