Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesóm felnőtt létére nem tud...

Tesóm felnőtt létére nem tud bánni a pénzzel, de megsértődik ha nem adok neki amikor az övé elfogy. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A tesóm sokat keres, de nem tud bánni a pénzzel. Egyedül él albérletben, havi 180 ezret keres nettóban, még sincs egy fillér megtakarított pénze sem. Jó esetben hónapról hónapra él, rosszabb esetben 20-a körül elfogy a pénze és mástól kér(ne) kölcsön. Még pár hónapra előre sem bír spórolni, ha kell neki valami nagyobb (háztartási eszköz, kocsi, stb.) akkor azt is inkább megveszi hitelre. Még arra sem tud spórolni, hogy egy tízest eldugjon maga elől, hogy a hónap végére legyen mit ennie.


Én 300 ezret keresek, de ebből minden hónapban 150 ezret félreteszek. Már nagyon sok millió forintos megtakarításom van, ami nem két nap alatt gyűlt össze. Sokmindenre kell majd a pénz a későbbi életben, amire most kell gyűjteni (saját lakás/ház, a majdani gyerekek taníttatása, autó, nyugdíj, váratlan kiadás).


Már próbálkoztam vele nem egyszer beszélni, de tömören leírva annyit szokott mondani, hogy neki jár minden, amit megvesz magának. Nem utazik tömegközlekedéssel, mert gyerekkorában nem szerette, nem eszik olcsó ételt, mert szerinte eleget evett régen, nem jár régi ruhákban, mert abból is volt neki elég, stb. (erre a valóságban szinte a legdrágább, legmárkásabb ruhákat veszi, az olcsó jó és a drága jó közül azért is a drága jó ételt veszi, kocsi is kellett neki, pedig közel lakik szinte mindenhez, stb.


2013. okt. 27. 11:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
felnőtt ember gondoskodjon magáról.
2013. okt. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ez az eset nagyon hasonlít a volt barátnőmére, ugyanezeket a dolgokat csinálta, de hiába mondta neki bárki is hogy hogyan lehetne spórolni, 1 hétig odafigyelt rá, de utána folytatta az egész költekezést. Hónap végén persze jött a rinya hogy ő mindent megtett, de nagyon nehéz. A vége az lett hogy mindenki hibás rajta kívül, csak ő nem.

Tehát nehéz dolgod lesz akármivel is próbálkozol.

2013. okt. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
30%

Csak akkor fog megtanulni bánni a pénzzel ha már tényleg rá lesz kényszerülve.

Nem tudom mire ver el ennyi pénzt, én ugyanannyit keresek mint a tesód, elég sok éves tanulásba és sok munkatapasztalatomba és ugye rengeteg kapcsolatom van hogy viszonylag fiatalon 26 évesen ennyit kereshessek, sőt sokszor még több is bejön ha adódik egy maszek meló vagy túlóra, én betegre dolgozom magam tehát én reggel 6-tól este 7-8 ig nem vagyok itthon. A párom is kb ennyit keres, mi csak az én pénzemből élünk. 120 ezer elmegy albérletre, rezsire, kajára, a maradékot ami van az a párom benzin pénze én céges autóval járok, plusz a telefonszámlák mert én sokat használom a magán telefonomat is a kapcsolattartásra mert a cégessel csak a munkaügyi dolgokat intézhetem, ezt figyeli a főnököm, van amikor abba is bele adok pénzt mert elfelejtem melyikkel telefonálok. Mégis marad pénzem, a páromé egy az egybe megmarad abból ruhákat veszünk magunknak meg szórakozunk de azokat sem visszük túlzásba, nincsenek nagy igényeink mindenből az olcsóbbat vesszük mert mi is igyekszünk spórolni mert hamarosan gyereket szeretnénk és mégis jó lenne ha kertes házunk lenne ami persze saját, mert én is kertesben nőttem fel, barátnőm is, és nem szeretnénk azt sem ha a gyerekünk panelba töltse a gyerekkorát mert itt képesek minden apró kis zajárt már üvölteni velünk.

Plusz ugye nem ártana egy fiatalabb autó sem meg bár az ráér az nem sürgős.

Én engem a szüleim már egész kisgyerek korom óta arra neveltek hogy a pénze csak is jó dolgokra költsem, és tanuljak meg spórolni, ami meg is lett mert tényleg nem vertem el a pénzem még 10 évvel ezelőtt sem amikor buliból buliba jártam, ott is mértékkel ittam, és mindig vittem haza pénzt ami megmaradt.

A tesóddal az lehet a gond hogy nem tudja a pénzt beosztani, pontosabban a szüleitek őt nem erre nevelték. Meg ugye nem tudja lejjebb adni az igényeit sem. Mert tudom mi az amikor az első pár hónapban az ember megkapja a fizetését, dőzsöl meg minden én is ilyen voltam de nem tartott sokáig, persze akkor is maradt pénzem nem éheztem meg semmi de kevesebb, mint most.

Szóval én megmondanám neki hogy vagy ossza be vagy éhezni fog, mert te sem tudsz neki adni, már van saját keresete elég sok tehát nem foghatja arra hogy túl keveset adnak és azért nem tudja beosztani a pénzét mert sokan 3-4 fős családban élnek meg annyi pénzből, sőt még annyiból sem.

A kolléganőm is az egyik 34 éves, két gyereke van és a férjével együtt eresnek szűk 130-140 ezret és abból próbálják eltartani magukat annyi szerencséjük van hogy nincs hitel tartozásuk, és saját lakásuk van tehát albérletet sem kell fizetni. De vannak olyanok is akiknek csak 100 ezer vagy még annyi sem jut 1 hónapra és kihúzzák nagy nehezen.

2013. okt. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Gorgo 20 válasza:
100%
Majd leszokik rola mikor nemkap támogatást , mi tdolgozol ?
2013. okt. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
19%
Az isten mentsen meg mindenkit az ilyen testvértől mint te vagy.
2013. okt. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Én pénzügyi befektetésekkel foglalkozom, ő egy áruházban középvezető.
2013. okt. 27. 12:40
 7/17 anonim ***** válasza:
28%

Ő felelőtlen, te meg skót vagy.

Fél hónap alatt elherdál annyit, ami máshol egy teljes család 1-másfél havi kiadása. Te meg duplaannyit keresel, mégsem vagy hajlandó saját testvérednek segíteni.

Egyik kutya, másik eb.

2013. okt. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Mondtam, hogy adok neki ételt, de azt mondta neki pénz kell.


Segítség? Ez inkább olyan lenne, mintha egy feneketlen kútba dobálnám a pénzt.

2013. okt. 27. 13:59
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
Teljesen igazad van, nem kell támogatni az életvitelét.
2013. okt. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
41%

Ha keményen dolgoznátok, nem a tökeiteket vakargatnátok havi többszázezerért, akkor talán tudná értékelni a pénzt.


Ja, pusztán félretenni neked több pénzed marad, mint sok családnak az egész havi betevő. Emellett te azt mondod, hogy "hiába van 150 ezer feleslegem, adok neked két kiló kenyeret, meg 10 deka párizsit". Ez bizony sóherság még akkor is, ha tesód egy felelőtlen éretlen h*lye.

2013. okt. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!