Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehet csinálni egy felnött...

Mit lehet csinálni egy felnött testvérrel ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A probléma az, hogy lehet elfajulnak otthon a dolgok. Én is felnött vagyok, de már külön élek - mert meglettek rá a lehetőségeim.


Ezzel szemben a bátyám még munkát is képtelen keresni. Anyámmal folyton veszekednek. Teljesen ingyenélő, és félek nem is nagyon lehet mit tenni, mivel anyám csak haszonélvező a ház felett, apám meg pár éve elhunyt.


Folyton ezzel jön a tesóm:


"Miért ki állít meg engem? Én vagyok az erősebb, azt csinálok amit akarok".


Persze, ez még nincs ennyire eldurvulva, de hamarosan el lehet. Ha kiskorú lenne, ott lenne a gyámügy vagy kicsoda, de így rendőrséget se hívhatnék, mert mit csinálnának? övé is a ház.


Ahhoz képest hogy sokkal jobb esze volt mint nekem tanulásban és csak ketten vagyunk testvérek nem sokra vitte eddig az életben.


Egyébként egész napja a gép elötti lógás és a virtuális barátok.


2013. nov. 19. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha anyukád a haszonélvező, akkor kötelezheti a testvéredet, hogy elköltözzön! A haszonélvezeti jog erősebb, mint a tulajdonjog.
2013. nov. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
szóval ha erre kerül sor, akkor még a rendőrök is kitehetik anyám szavára?
2013. nov. 19. 17:21
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Első, én azért nem így fogalmaztam volna. Nem jelent többet a tulajdonjognál, ugyanaz, mint a tulajdonjog. Ha a haszonélvező nem mond le írásban a haszonélvezeti jogáról, haláláig nem lehet kirakni az ingatlanból. Na most, a kérdésre is válaszolva...Szerintem lehet, hogy a fivérednek egy barátnőre/feleségre lenne szüksége, aki miatt úgy érzi, van értelme csinálni valamit. Az én bátyám évekig otthon meresztette a s.ggét, mire nagyanyánk szerzett neki állást. Azután normálisabban viselkedett, végül talált magának egy megfelelő nőt, és össze is házasodtak. Ha magának nem keres munkát, keress neki te, persze csak akkor, ha azt látod rajta, hogy egyáltalán változtatni akar.
2013. nov. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja, és egy kérdés. Ugye a te és a bátyád nevén van a ház, anyukád meg haszonélvező? Mert akkor ha pl. el akarnátok adni, mind a hárman kelletek hozzá. És nem, ha ő a tulajdonos, a rendőrök nem fogják kirakni anyukád szavára. Jóformán nem szabadulhatnak meg egymástól, ameddig él a haszonélvezet, és a tulajdonjog.
2013. nov. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

bátyám nem hiszem hogy fog változtatni az életén. Én kerestem neki állást de erre ez volt a válasz:


"Ez nem az amit szeretnék, és ne szólj bele az életembe foglalkozz a saját dolgoddal".


Értelmesen nem is lehet erről beszélni vele. Oda se figyel. Anyám meg gürizik napi 12-ben hogy fenntartsa a házat mert önmagában a 70.000 ft-os fizetésvel nem jönne ki.


Emelett otthon is ő dolgozik, ő most ő főz. Mert a kedves bratyó épp "nem ér rá".


Társasági élet se érdekli egyébként, és senki nem tud rá hatni.

2013. nov. 19. 17:38
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
És mi lenne, ha egy időre magadhoz vennéd édesanyádat? (ha van rá lehetőség, vagy akár elmehetne rokonokhoz) Akkor a bátyád talán megtanulná, hogy nem olyan könnyű ám fenntartani egy lakást. Rá lenne kényszerülve, hogy a saját lábára álljon.
2013. nov. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én a helyedben tuti kivásárolnám a tulajdonrészem (már ha van), aztán kezdjen magával, amit akar...
2013. nov. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

ide nem hozhatom, mert albérlet.


kimondottan csak barátnő jöhet, az is csak úgy, hogy hivatalosan nincs hozzám bejelentve, vagyis csak itt aludhat.


mellesleg azért jöttem el onnan, mert ott nem tudnék dolgozni, a másik meg az, hogy már elegem volt a folytonos veszekedésből.


Bátyámat egyenesen utálom, nem érdekelne ha utcára kerülne, anyámmal se jó a viszonyom, csak sajnálom ezért.


Ha anyámmal kéne egy hetet töltenem, előbb ugranák ki az ablakon, mert független hogy az én házam, én albim, én életem, mindig mindent számon kérne, utasítana. Felnött vagyok, de ő megmondaná, hova mehetek mikor és hol, na meg hát a magánéletemnek is löttek volna.


Öszinte leszek, már akartam is öngyilkos lenni, vagyis eszembejutott többszöris a gondolat, de így hogy kikerültem eszem ágában sincs, mert "jó" életem van. Munka, magánélet stb.

2013. nov. 19. 17:52
 9/11 A kérdező kommentje:
Hogy vásároljam ki a tulajdonrészem, ha anyám haszonélvező és őt nem akarom kidobni?
2013. nov. 19. 17:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Attól, hogy kivásárolod a tulajdonrészedet, nem kell kidobnod anyukádat. Kifizeted a rád eső rész árát, ő (ha mindkettőtök részén rajta van a haszonélvezet) aláírja a papírt, hogy lemond a haszonélvezetrpl a te részeden, és kész is.
2013. nov. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!