Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan menthetném meg a...

Hogyan menthetném meg a bátyámat a börtöntől?

Figyelt kérdés

Sajnos rossz gyerekkorunk volt, a szüleink alkoholisták voltak. Nem neveltek minket, talán -e miatt is lett a testvéremből bűnöző.

Sajnos többször kényszerült fiatalkorában lopásra azért, hogy ne haljunk éhen, börtönben is ült ezek miatt.

Szerencsére új életet tudtunk kezdeni, én külföldre mentem dolgozni ő megnősült. A felesége egy roma nő aki megzsarolta, ha nem megy el lopni akkor elzavarja otthonról. Mivel munkát nem kap a priusza miatt ezért kénytelen volt újra lopni, de lebukott... Jelenleg szabadlábon van, de eljárás folyik ellene, ráadásul a felesége is elzavarta otthonról.

Ügyvédre nincs pénze, az utcán él s mivel albérletben lakom nem tudom magamhoz venni. Nem akarom, hogy börtönbe kerüljön. Mit tehetnék?


A sértő megjegyzésekből nem kérek, nem ezért írtam ki a kérdést?


2013. dec. 29. 20:37
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
85%
Nézd, kérdező, igazság szerint semmit nem tehetsz. Ő lopott, és a bíróságot nem fogja érdekelni az, hogy milyen nehéz gyerekkora volt, mert érted... nekem is az volt, éheztem és fagyoskodtam is, mégsem lettem bűnöző.
2013. dec. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
64%
Ne vedd zokon és sértésnek se, de semmi keresnivalója a társadalomban! Az h az asszony roma, vagy sem mindegy. A rablást, vagy lopást szabad akaratból követte el. Felnőtt, nem kellett volna megtennie, mindegy mit mond neki a nő. Megtette. Másoknak ártott. Viselje a következményeket is.
2013. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Tudod, mikor a szüleinknek csak az volt a lényeg, hogy igyanak és nem érdekelte őket, hogy mit eszünk akkor a bátyámnak muszáj volt elmennie lopni azért, hogy ne haljunk éhen. Főleg nyáron amikor még iskola sem volt, hogy legalább ott tudjak enni. Aztán a bátyám bevonult katonának és még rosszabb lett a helyzetem.
2013. dec. 29. 20:49
 4/32 anonim ***** válasza:
86%

Nem tehetsz semmit.

Majd a bíróság dönt.

Amúgy az utcánál lehet, hogy jobb lesz neki a börtönben...

2013. dec. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
18%

Első válaszoló, annyira bírom, fogalmad sincs egy kérdés alapján, valójában min ment keresztül a másik, de azért jól megmondod a magadét. Tudod, ha esetleg te lettél volna a kérdező bátyja helyében, te talán még lejjebb süllyedtél volna.

Annyira bírom, hogy fogalmuk sincs a kedves válaszolóknak, min ment keresztül a kérdező, mert a pár sorból ez annyira nem derül ki. De a véleményük azért megvan. Lehet, a válaszolók fele annyit nem bírnának ki.

De igen, az is lehet, hogy tévedek, és az első válaszolónak még rosszabb gyerekkora volt. No, ha még rosszabb lett volna, kicsit megértőbb lenne, nem csak idebökné a lekezelő válaszait. A nehézségek tanítják meg az embert arra, hogy a másikat emberszámba vegye, akár bűnöző, akár nem.


Sajnos, kérdező, tényleg nem sok mindent tehetsz. Jobb esetben persze érdekli a bíróságot ez, hiszen ők a válaszolóknál jobban képben vannak, hogy a családi háttér milyen szinten játszik közre abban, hogy valaki bűnözővé válik, kell, hogy valami lövésük legyen ott is a pszichológiához. Eddig is figyelembe kellett volna venniük ezt a tényt. Hogy a figyelembe vétel pontosan mit jelentene, nem tudom, de nem is az én dolgom állást foglalni benne.

A politikusok és a hatóságok nagyon tudják verni a mellüket, hogy milyen kötelességeik vannak az állampolgároknak, de tőlük hadd dögöljön meg, akiknek olyanok a szülei gyerekkorukban, hogy meg is dögölhetnének tőle. ennyit erről. A stempliket, adóbevallást, katonai behívót azt ki tudják küldeni, de tojnak rá, hogy mennyire nem normális körülményeik között nevelik a szülei a gyereket és mi lesz belőle később.

2013. dec. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
76%
5-ös: Jó nagy baromság volt, amit itt összeírtál! Nehogy már védjünk itt egy bűnözőt, igenis igaza van az első meg a második válaszolónak. Senkit nem jogosít fel a sanyarú gyerekkor a lopásra!
2013. dec. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
63%
A bűnöző, az bűnöző, de miért kell most ezt szegény kérdezőnek még jobban az orrá alá dörgölni? Nagyon jól tudja, ahogy tudja itt mindenki. A testvéréről van szó, és csak annyit kérdezett, mit tehet, mert nyilván nem ért a joghoz. Aki ért, az válaszoljon.
2013. dec. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
44%
Sehogy kifogást mindig lehet találni ha mindenki lopna akinek rossz gyerekkora vagy felnőttkora van akkor minden második ember lopna. Mindenkinek megvan a maga problémája.
2013. dec. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
74%

Nézd! Itt nem arról van szó, hogy valaki gyerekként elemelt egy csokit a boltban.

Itt sokkal többről van szó:

A bátyád évek óta, folyamatosan lop, azaz ÉLETVITELSZERŰ BŰNÖZŐ!!

Büntetett előéletű és többszörös visszaeső.


AMIT TETT, ANNAK VÁLLALJA A KÖVETKEZMÉNYEIT!!!


Attól, hogy kiírsz egy kérdést, itt senki sem fogja sajnálni, mert az ilyennek börtönben a helye, még mielőtt sokkal súlyosabb dolgokat is elkövet.


Ráadásul a meglopottak -és a többiek- adójából fog majd a börtönben ingyenesen lakni, enni, fürdeni és tv-zni...


Itthon én naponta vágom a fát, hogy befűthessek, a börtönben még ezzel sem kell törődniük a bűnözőknek!

Többet költenek rájuk, mint amit egy átlag ember egyáltalán megkeres.


Neked a meglopottakat kellene végigjárni, elnézést kérni tőlük és a nevében kártalanítani őket!!!

2013. dec. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudod megmenteni. Talán jobb is lesz neki bent egy darabig. Ott megfogalmazza az elképzeléseit a további életéről. Te is jobban fogsz addigra állni anyagilag valószínűleg. Mind a ketten tudjátok, hogy nem követett el olyan bűnt, amiért életfogytiglant kapna, nem ölt meg senkit. Legfeljebb ügyvédet segíthetsz neki keresni. A szüleitek élnek még? Ha igen, akkor bizony szükség lehet az átmeneti támogatásukra, hogy ne maradjon a fiú fedél nélkül. Ha nem, akkor mi a helyzet a házzal? Eladtátok, adósságra ment el? Ha nem, akkor tessék abból hasznot húzni.


Én azt hiszem, a szüleitek alkoholizmusa csak elindította azt a lavinát, ami aztán lerombolta a testvéred életét. Nem lehet mindent arra fogni. Az én szüleim is isznak, vannak testvéreim is, de egyikünknek sem volt még rendőrségi ügye. Ellenben betört hozzánk egy olyan jóember, mint a fivéred - többször is, és erről én aztán semmit sem tehetek-, ami miatt még mindig rémálmaim vannak, az öt éves rokongyerekkel együtt. Tehát itt bármilyen hihetetlen számodra, nem csak a bátyád sérül...

2013. dec. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!